LAKEA HCT

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

LAKEA HCT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LAKEA HCT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LAKEA HCT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LAKEA HCT? – OPIS I WSKAZANIA

Losartan potasowy należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Leki te zmniejszają napięcie naczyń krwionośnych, powodując zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi.

Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych lekami moczopędnymi (diuretykami).

Tabletki stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego. Lek złożony zawierający losartan i hydrochlorotiazyd jest odpowiedni dla pacjentów, którzy muszą przyjmować zarówno losartan potasowy, jak i hydrochlorotiazyd, podawane w oddzielnych preparatach.

SKŁAD LAKEA HCT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi są losartan potasowy i hydrochlorotiazyd.
LAKEA HCT 50 mg+12,5 mg zawiera 50 mg losartanu potasowego i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE LAKEA HCT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek LAKEA HCT należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Ważne, aby przyjmować lek tak długo, jak zalecił to lekarz, gdyż umożliwi to utrzymanie wyrównania ciśnienia tętniczego krwi.

Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Stosowanie u dorosłych
Zazwyczaj stosuje się 1 tabletkę raz na dobę. W razie konieczności lekarz może zwiększyć dawkę maksymalnie do 2 tabletek raz na dobę lub do 1 tabletki leku LAKEA HCT o mocy 100 mg+25 mg raz na dobę.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku
U osób w podeszłym wieku dostosowanie dawki nie jest na ogół konieczne. Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i u pacjentów poddawanych hemodializie U osób z umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek dostosowanie dawki nie jest na ogół konieczne. Jednak nie wolno przyjmować leku LAKEA HCT w przypadku ciężkich zaburzeń czynności nerek. Nie zaleca się stosowania leku u pacjentów poddawanych hemodializie.

Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby
Lek LAKEA HCT należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których stwierdzono w przeszłości lekkie lub umiarkowane zaburzenia czynności wątroby. Nie wolno przyjmować leku LAKEA HCT w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat
Nie należy stosować leku LAKEA HCT u dzieci i młodzieży.

Stosowanie u pacjentów rasy czarnej
Może być konieczne dostosowanie dawki, gdyż lek LAKEA HCT może być mniej skuteczny u pacjentów rasy czarnej niż u pacjentów innych ras.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LAKEA HCT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku jednorazowego zażycia zbyt dużej ilości tabletek lub podejrzenia zażycia jakiejkolwiek ilości tabletek przez dziecko, należy natychmiast zgłosić się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala lub skontaktować się z lekarzem albo z centrum zatruć. Jest prawdopodobne, że przedawkowanie spowoduje zaburzenia czynności serca i odwodnienie. Należy zabrać ze sobą niniejszą ulotkę, pozostałe tabletki i opakowanie, aby wiadomo było, jaki lek został zażyty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Podczas przyjmowania tego leku nie należy spożywać alkoholu. Alkohol i lek LAKEA HCT mogą wzajemnie nasilać swoje działanie.

Nadmierne spożycie soli w diecie może osłabiać działanie leku LAKEA HCT.

Lek LAKEA HCT można przyjmować niezależnie od posiłków.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LAKEA HCT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Jeśli pacjentka przypuszcza, że jest w ciąży (lub może zajść w ciążę), musi poinformować o tym lekarza. Lekarz zwykle zaleca przerwanie przyjmowania leku LAKEA HCT przed zajściem pacjentki w ciążę lub możliwie szybko po stwierdzeniu przez nią ciąży i doradza stosowanie w zamian innego leku. Nie zaleca się stosowania leku LAKEA HCT w okresie ciąży, a nie wolno go przyjmować po trzecim miesiącu ciąży, gdyż przyjmowany w tym czasie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Karmienie piersią
Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Stosowanie leku LAKEA HCT nie jest zalecane w okresie karmienia piersią. Dla pacjentek planujących karmienie piersią, zwłaszcza noworodka lub wcześniaka, lekarz może wybrać inny, bardziej odpowiedni lek.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie przeprowadzono badań wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Osoby przyjmujące lek LAKEA HCT zgłaszały występowanie zawrotów głowy; w przypadku wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU LAKEA HCT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LAKEA HCT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LAKEA HCT CENA, REFUNDACJA

LAKEA HCT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here