LANZOMYL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

LANZOMYL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Substancją czynną leku jest lanzoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Inhibitory pompy protonowej redukują ilość kwasu wytwarzanego w żołądku.

Lanzomyl jest podawany w celu:
– Leczenia choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka
– Leczenia refluksowego zapalenia przełyku (reflux oesophagitis)
– Profilaktyki refluksowego zapalenia przełyku
– Leczenie zgagi i refluksu (cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku)
– Leczenie zakażeń spowodowanych bakteriami Helicobacter pylori, w połączeniu z odpowiednimi antybiotykami
– Leczenia i profilaktyki owrzodzeń żołądka i dwunastnicy u pacjentów wymagających stałego leczenia NLPZ (leczenie NLPZ jest stosowane w leczeniu bólu i zapaleń)
– Leczenia zespołu Zollingera-Ellisona.

Lekarz mógł przepisać lanzoprazol w innym wskazaniu oraz dawce, niż te, które zostały wymienione w ulotce. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza podczas stosowania leku.

REKLAMA

LANZOMYL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Każda twarda kapsułka dojelitowa zawiera 15 mg lanzoprazolu.
Każda twarda kapsułka dojelitowa zawiera 30 mg lanzoprazolu.

– Ponadto lek zawiera: sacharozę, ziarenka, magnezu węglan ciężki, sacharozę, skrobię kukurydzianą,
hydroksypropylocelulozę niskopodstawioną.

Otoczka peletki i otoczka kapsułkowa zawierają: hydroksypropylocelulozę, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, dyspersja 30%, talk, makrogol, tytanu dwutlenek (E 171), polisorbat 80, żelatynę, krzemionkę koloidalną bezwodną.

Kapsułki 30 mg zawierają dodatkowo: błękit brylantowy FCF (E133) oraz erytrozynę (E127).

Tusz zawiera: szelak, amonowy wodorotlenek stężony, żelaza tlenek czarny (E172), potasu wodorotlenek.

REKLAMA

LANZOMYL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Dawkowanie lanzoprazolu zależy od stanu pacjenta. Zazwyczaj stosowane schematy dawkowania lanzoprazolu u dorosłych zostały podane poniżej. Lekarz może czasem zalecić inny schemat dawkowania oraz czas leczenia.

Leczenie zgagi i refluksu (cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku): jedna kapsułka 15 mg lub 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie. Jeśli objawy utrzymują się należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli w ciągu 4 tygodniu objawy nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy: jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 2 tygodnie.
Leczenie choroba wrzodowej żołądka: jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

Leczenie refluksowego zapalenia przełyku (reflux oesophagitis): jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

Długotrwała profilaktyka refluksowego zapalenia przełyku: jedna kapsułka 15 mg raz na dobę;
lekarz może zwiększyć dawkę do 30 mg raz na dobę.

REKLAMA

Leczenie zakażenia Helicobacter pylori: zazwyczaj stosowaną dawką leku jest jedna kapsułka 30 mg przyjmowana w połączeniu z dwoma różnymi antybiotykami rano oraz jedna kapsułka 30 mg przyjmowana w połączeniu z dwoma różnymi antybiotykami wieczorem. Zazwyczaj leczenie trwa 7 dni.

Zalecane jest stosowanie następujących połączeń leków:
– Lanzomyl, 30 mg + klarytromycyna 250-500 mg oraz amoksycylina 1000 mg
– Lanzomyl, 30 mg + klarytromycyna 250 mg oraz metronidazol 400-500 mg

W przypadku leczenia infekcji spowodowanych chorobą wrzodową, nawrót choroby wrzodowej jest mało prawdopodobny, jeśli infekcja zostanie całkowicie wyleczona. W celu uzyskania optymalnej skuteczności, lek należy przyjmować o odpowiedniej porze i nie należy pomijać dawki.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, u pacjentów wymagających stałego leczenia NLPZ: jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

Zapobieganie chorobom wrzodowym żołądka lub dwunastnicy, u pacjentów wymagających stałego leczenia NLPZ: jedna kapsułka 15 mg raz na dobę; lekarz może zwiększyć dawkę do 30 mg raz na dobę.

Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona: zalecana dawka początkowa wynosi 30 mg na dobę, następnie, w zależności od odpowiedzi pacjenta na lanzoprazol, lekarz zadecyduje o dalszym schemacie dawkowania odpowiednim dla danego pacjenta.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia większej dawki leku Lanzomyl niż zalecana należy natychmiast skontaktować
się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Dla osiągnięcia najlepszych wyników leczenia, należy przyjmować lanzoprazol przynajmniej 30 min przed posiłkiem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

LANZOMYL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here