Konsultacja merytoryczna:

Lapixen

Lapixen

Lapixen zawiera lacydypinę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.
Lapixen pomaga rozluźnić naczynia krwionośne, co powoduje ich poszerzenie. Ułatwia to przepływ krwi i w rezultacie obniża się ciśnienie tętnicze.

Tabletki Lapixen przyjmowane regularnie, zgodnie z zaleceniami lekarza, pomagają obniżyć ciśnienie tętnicze (leczenie nadciśnienia tętniczego).

Jaki jest skład Lapixen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lacydypina.
Lapixen, 2 mg, tabletki powlekane: każda tabletka zawiera 2 mg lacydypiny.
Lapixen, 4 mg, tabletki powlekane: każda tabletka zawiera 4 mg lacydypiny.
Lapixen, 6 mg, tabletki powlekane: każda tabletka zawiera 6 mg lacydypiny.

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki:
laktoza bezwodna, powidon K30, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: AquaPolish P white 010.47 C o składzie – hypromeloza, talk, glikol propylenowy, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lapixen – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ważne jest, aby przyjmować właściwą liczbę tabletek codziennie o tej samej porze.
· Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to 2 mg raz na dobę, przyjmowane codziennie rano.
· Po 3-4 tygodniach lekarz może zwiększyć dawkę do 4 mg raz na dobę, przyjmowanych codziennie rano.
· W razie konieczności lekarz może ponownie zwiększyć dawkę do 6 mg raz na dobę, przyjmowanych codziennie rano, co stanowi maksymalną dawkę dobową.
· Tabletki należy wyjmować z blistra bezpośrednio przed przyjęciem.
· Tabletki należy połykać, popijając wodą.
· Nie wolno popijać tabletek sokiem grejpfrutowym.

Lapixen, 4 mg, tabletki powlekane
Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.
Jeżeli zgodnie z zaleconym dawkowaniem należy przyjąć 2 mg leku Lapixen, tj. pół tabletki o mocy 4 mg, niezużytą połówkę trzeba pozostawić w blistrze i przyjąć w ciągu 48 godzin.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą do lekarza
lub do szpitala ulotkę, pozostałe tabletki i opakowanie, aby było wiadomo jakie tabletki pacjent zażył.
Konieczne może być leczenie.
Przedawkowanie może powodować nierówną pracę serca, szybki i płytki oddech, niskie ciśnienie tętnicze, zimną i wilgotną skórę lub zawroty głowy, omdlenie, osłabienie albo nudności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lapixen – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być stosowany na czczo lub podczas posiłku.

Podczas stosowania leku Lapixen nie należy pić soku grejpfrutowego.

Alkohol może nasilić działanie leku. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lapixen i jednoczesnego spożywania alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lapixen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Lapixen podczas ciąży, w przypadku planowania ciąży lub podczas karmienia piersią.

Ten lek może zaburzać płodność u mężczyzn.

Ulotka Lapixen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lapixen, 2 mg, 4 mg, 6 mg tabletki powlekane

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 114 razy

Rozmiar plku 181.76 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lapixen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lapixen, 2 mg, 4 mg, 6 mg tabletki powlekane

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 72 razy

Rozmiar plku 243.05 KB

Cena - ile kosztuje Lapixen?

Cena Lapixen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lapixen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lapixen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Lapixen”

  1. Po zażyciu jednej tabletki przez 2 dni rosło mi ciśnienie więc wieczorem wzięłam druga tak jak kazała mi lekarz. Poczułam się źle ciśnienie nie spadło tylko rosło . Piekla mi twarz i zrobiło misie gorąco. Miałam przyspieszone tętno 85 na minutę. Czy normalne
    .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Acnosan T Płyn (Opakowanie: 80 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

8.99 

Eukalyptus Kraeuter Kurbad Herbamedicus (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.99 

Zastosowanie Roche-posay Hydraphase Ha krem (Opakowanie: 50 ml)Roche-posay Hydraphase Ha krem (Opakowanie: 50 ml) to intensywnie nawilżający i regenerujący krem do twarzy. Może być stosowany nawet przy cerze wrażliwej. Skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej napięta. Zmarszczki tracą na widoczności, a twarz jest promienna.
Efekt działania Roche-posay Hydraphase Ha krem (Opakowanie: 50 ml)Roche-posay Hydraphase Ha krem (Opakowanie: 50 ml) to…

99.09 

Zastosowanie Witamina C 1000 Forte saszetki (Opakowanie: 20 )Witamina C 1000 Forte saszetki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety z witaminą C, w postaci saszetek. Preparat zawiera 100% składników pochodzenia naturalnego.

Produkt uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie, wskutek prowadzenia niezbilansowanej diety czy zwiększonego na nią zapotrzebowaniaEfekt działania Witamina C 1000 Forte saszetki (Opakowanie: 20 )Witamina C wspiera funkcjonowanie naczyń krwionośnych, kości, chrząstki, dziąseł i zębów. Wspomaga…

7.49 

Zastosowanie Eucerin Urearepair Original balsam 3% mocznik (Opakowanie: 250 ml)Eucerin Urearepair Original balsam 3% mocznik (Opakowanie: 250 ml) to kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry wyjątkowo suchej i atopowej. Likwiduje uczucie szorstkości i swędzenia. Dokładnie nawilża i zatrzymuje wodę w warstwie rogowej naskórka. Produkt nadaje się nawet do delikatnej i wrażliwej skóry dzieci.Efekt działania Eucerin Urearepair Original balsam 3% mocznik (Opakowanie: 250 ml)Eucerin…

74.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief