Konsultacja merytoryczna:

Lapimyl

Lek Lapimyl zawiera jako substancję czynną lacydypinę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia. Lacydypina rozluźnia i rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając przepływ krwi, co w rezultacie obniżając ciśnienie tętnicze.

Lek Lapimyl stosowany regularnie zgodnie z zaleceniami lekarza pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze (leczenie nadciśnienia tętniczego).

Jaki jest skład Lapimyl, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lacydypina. Każda tabletka powlekana zawiera 2 mg, 4 mg lub 6 mg lacydypiny.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna (patrz punkt 2 „Lek Lapimyl zawiera laktozę” w ulotce załączonej poniżej), powidon, krospowidon i magnezu stearynian. Otoczka tabletki zawiera hypromelozę, tytanu dwutlenek (E171) i makrogol.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lapimyl – jak stosować ten lek?

Stosowanie u dorosłych
Ważne jest, aby przyjmować właściwą liczbę tabletek codziennie o tej samej porze.
· Zalecana dawka początkowa to 2 mg raz na dobę, przyjmowana codziennie rano.
· Po 3-4 tygodniach lekarz może zwiększyć dawkę do 4 mg raz na dobę, przyjmowanych codziennie rano.
· W razie konieczności lekarz może ponownie zwiększyć dawkę do 6 mg raz na dobę, przyjmowanych codziennie rano, co stanowi maksymalną dawkę dobową.
· Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
· Nie należy popijać tabletek sokiem grejpfrutowym.

Tabletki o mocy 4 mg można podzielić na równe dawki.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjenta z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lekarz może zalecić zmniejszenie dawki leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala. U pacjenta może wystąpić niskie ciśnienie tętnicze lub zaburzenia rytmu serca. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, nawet jeśli nie ma w nim już tabletek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lapimyl – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas stosowania tego leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lapimyl w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych dotyczących stosowania lacydypiny podczas ciąży. Mogą wystąpić następujące zaburzenia: trudności z zajściem w ciążę, poronienia, trudności podczas porodu.

Lacydypina może przenikać do mleka matki. Nie zaleca się stosowania lacydypiny, chyba że lekarz stwierdzi, że korzyści dla pacjentki są większe niż potencjalne ryzyko dla dziecka.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Lapimyl – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lapimyl, 2 mg, 4 mg, 6 mg, tabletki powlekane (Lacidipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 54.61 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lapimyl m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lapimyl, 2 mg, 4 mg, 6 mg, tabletki powlekane (Lacidipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 74.84 KB

Cena - ile kosztuje Lapimyl?

Cena Lapimyl i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lapimyl.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lapimyl? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Befoli tabletki (Opakowanie: 30 )Befoli tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety do stosowania przez osoby dorosłe w stanach nadmiernego zmęczenia. Zawiera witaminy z grupy B, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego, wspomagają metabolizm energetyczny w komórkach, utrzymanie dobrej kondycji psychicznej i energii. Witaminy z grupy B dodatkowo przyczyniają się do efektywniejszego tworzenia erytrocytów, wspomagają zdrową skórę i układ odpornościowy. Forma…

13.49 

Asecurin Junior (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.99 

Zastosowanie Elmex Sensitive płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 400 ml)Doskwiera Ci problem cofających się czy też obniżających się dziąseł? Odczuwasz ból poprzez widoczne szyjki zębowe? Nie czekaj aż sytuacja się pogorszy, tylko jak najszybciej reaguj i działaj! Rozpocznij stosowanie preparatu, jakim jest Elmex Sensitive płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 400 ml). Dzięki doskonale skomponowanemu i przebadanemu klinicznie…

26.64 

Zastosowanie Pilarix Forte 35 krem mocznikowy (Opakowanie: 50 ml)Pilarix Forte 35 krem mocznikowy (Opakowanie: 50 ml) to produkt zawierający wysokie stężenie mocznika (35%), kwas mlekowy i salicylowy. Przeznaczony jest do stosowania w przypadku zbyt twardego naskórka, suchej skóry kolan, pięt czy łokci, a także okołomieszkowego rogowacenia naskórka.

Krem na zrogowacenia zawiera również składniki o działaniu łagodzącym podrażnienia i pobudzającym regenerację…

20.49 

Zastosowanie MEDIDERM Koncentrat d/kąpieli (Opakowanie: 275 ml)MEDIDERM Koncentrat d/kąpieli (Opakowanie: 275 ml) to kosmetyk zapewniający uczucie czystości i nawilżenia skóry po kąpieli. Nadaje się do stosowania u osób z egzemą, łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry. Może być używany do kąpieli niemowląt już od 1. miesiąca życia.
Efekt działania MEDIDERM Koncentrat d/kąpieli (Opakowanie: 275 ml)…

23.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief