LACINIS

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LACINIS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LACINIS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LACINIS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LACINIS? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Lacinis zawiera substancję czynną nazywaną lacydypiną. Substancja ta należy do grupy tak zwanych antagonistów wapnia. Lacydypina rozluźnia naczynia krwionośne, tym samym je rozszerzając. Ułatwia to przepływ krwi, co w rezultacie powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Lek Lacinis jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego (podwyższonego ciśnienia krwi).

SKŁAD LACINIS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest lacydypina. Każda tabletka powlekana zawiera 2 mg lub 4 mg lacydypiny.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, powidon, krospowidon (Typ B) i stearynian magnezu.
Otoczka tabletki powlekanej (Opadry White OY-58900) zawiera hypromelozę 5cP, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LACINIS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ważne jest, aby przyjmować właściwą liczbę tabletek codziennie o tej samej porze.
– Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to 2 mg raz na dobę, przyjmowane rano.
– Po 3-4 tygodniach dawka może być zwiększona do 4 mg raz na dobę, przyjmowanych rano.
– W razie konieczności lekarz może ponownie zwiększyć dawkę do 6 mg raz na dobę, przyjmowanych rano, co stanowi maksymalną dawkę dobową.
– Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
– Nie należy popijać tabletek sokiem grejpfrutowym.
Tabletki o mocy 4 mg można podzielić na równe dawki.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LACINIS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, nawet jeśli nie ma w nim już tabletek.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy przyjmować tego leku z sokiem grejpfrutowym.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LACINIS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Brak danych dotyczących stosowania lacydypiny podczas ciąży. Mogą wystąpić następujące zaburzenia: trudności z zajściem w ciążę, poronienia, trudności podczas porodu.

Lacydypina może przenikać do mleka matki. Nie zaleca się stosowania lacydypiny, chyba że lekarz stwierdzi, że korzyści dla pacjentki są większe niż potencjalne ryzyko dla dziecka.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Podczas przyjmowania lacydypiny mogą wystąpić zawroty głowy. Jeśli u pacjenta występują takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów, używać narzędzi ani obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU LACINIS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LACINIS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LACINIS CENA, REFUNDACJA

LACINIS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here