Konsultacja merytoryczna:

Lacipil

Lacipil zawiera lacydypinę, która jest swoistym, silnie działającym antagonistą wapnia z grupy pochodnych dihydropirydyny. Lacydypina działa prawie wyłącznie na mięśniówkę gładką tętnic. Rozszerzając tętniczki obwodowe powoduje zmniejszenie oporu obwodowego i w rezultacie obniżenie ciśnienia tętniczego.

Lacipil przeznaczony jest do leczenia nadciśnienia tętniczego. Może być stosowany w monoterapii (jako jedyny lek) lub w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze, takimi jak: beta-adrenolityki, leki moczopędne albo inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE).

Jaki jest skład Lacipil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lacydypina.
Każda tabletka powlekana zawiera 2 mg, 4 mg lub 6 mg lacydypiny.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, powidon K30, magnezu stearynian.

Skład otoczki:
Lacipil, 2 mg i 4 mg: Opadry White YS-1-18043 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), PEG 400, Polisorbat 80) lub Opadry White OY-S-7335 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171)).
Lacipil, 6 mg: Opadry White YS-1-18043 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), PEG 400, Polisorbat 80).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lacipil – jak stosować ten lek?

Dawka początkowa wynosi 2 mg na dobę, podawane w jednorazowej dawce o tej samej porze, najlepiej rano, niekoniecznie w powiązaniu z posiłkami. Dawkę leku, w zależności od nasilenia choroby i indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie, lekarz może zwiększyć do 4 mg, a gdy to konieczne do 6 mg na dobę. Zwiększenie dawki może nastąpić po upływie czasu koniecznego do uzyskania pełnego działania farmakologicznego. W praktyce okres ten nie powinien być
krótszy niż 3-4 tygodnie, chyba że stan kliniczny pacjenta wymaga szybszego zwiększenia dawki.

Nie ma ograniczeń co do czasu stosowania leku.

Stosowanie leku Lacipil u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby:
Nie ma potrzeby zmiany dawkowania leku u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby.

Stosowanie leku Lacipil u pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat):
Nie ma potrzeby zmiany dawkowania leku u pacjentów w podeszłym wieku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie zanotowano przypadków przedawkowania leku Lacipil.

Objawy:
Najbardziej prawdopodobnym skutkiem przedawkowania jest przedłużone rozszerzenie naczyń obwodowych, związane z tym długotrwałe obniżenie ciśnienia tętniczego i przyspieszenie czynności serca. Może też wystąpić rzadkoskurcz lub wydłużenie czasu przewodzenia przedsionkowo-komorowego.

Postępowanie:
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego szpitala.
Nie istnieje specyficzna odtrutka. W razie przedawkowania zaleca się leczenie objawowe i ścisłe monitorowanie czynności serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lacipil – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można stosować niezależnie od posiłków. Podczas stosowania leku Lacipil nie należy pić soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lacipil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak odpowiednich badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w ciąży przeprowadzonych u ludzi. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach nie stwierdzono wywoływania wad wrodzonych ani szkodliwego wpływu leku na rozwój płodu.

Lacipil może być stosowany podczas ciąży tylko wtedy, gdy w opinii lekarza oczekiwana korzyść dla matki przewyższa możliwe ryzyko dla płodu lub dziecka.

Lacipil może powodować osłabienie czynności skurczowej mięśnia macicy w czasie porodu.

Lacipil może być stosowany w okresie karmienia piersią tylko wtedy, gdy w opinii lekarza oczekiwana korzyść dla matki przewyższa możliwe ryzyko dla dziecka.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak danych dotyczących wpływu leku Lacipil na płodność u ludzi.

Ulotka Lacipil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lacipil 2 mg, 4 mg, 6 mg, tabletki powlekane (Lacidipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 91 razy

Rozmiar plku 226.83 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lacipil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lacipil 2 mg, tabletki powlekane (Lacidipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 87 razy

Rozmiar plku 232.24 KB


Lacipil 4 mg, tabletki powlekane (Lacidipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 95 razy

Rozmiar plku 232.41 KB


Lacipil 6 mg, tabletki powlekane (Lacidipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 232.03 KB

Cena - ile kosztuje Lacipil?

Cena Lacipil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lacipil.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lacipil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

11 komentarzy do “Lacipil”

 1. Ja od kiedy biorę Lacipil 2mg bolą mnie końcówki zębów na przodzie chyba go odstawię czy miał ktoś takie dolegliwości?

  Odpowiedz
  • U mnie również występuje kołatanie serca , a po pewnym czasie brania doszedł ucisk w klatce piersiowej,który wybudzał mnie w nocy . Pojawiał się 3 – 4 godz.po zażyciu Lacipilu.Męczyłam się tak ponad miesiąc ,wreszcie odstawiłam . W ulotce jest informacja, że może prowokować bóle dławicowe — ale na początku tego nie kojarzyłam , choć zawsze dokładnie czytam ulotki.

   Odpowiedz
 2. Biorę 2mg o godz. 18. Od 3 tygodn ciśnienie teraz jest w normie. Ale id tego czasu czuję lekki ból głowy, zawroty, otumanienie, ból i pieczenie stóp nasilające się w palcach, ociężałe nogi i po ok. 2 godz. pieczenie i rumień policzków, który ustępuje o godz. 21.

  Odpowiedz
 3. Biorę lacipil 2 przez miesiąc mam nasilenie bólu stawów w nogach i ramionach i jednym palcu u tel i czynnik rematolidalbu jest ok czy to możliwe że to po tym leku

  Odpowiedz
  • Mam.to samo i czynnik rematolidalbu też robiłam i nawet anty ccp wszystko dobrze a bol straszny i ten palec u jednej ręki też czy już ktoś podpowiedział że to może być skutek uboczny leki bo strasznie się z tym mecze

   Odpowiedz
 4. Biorę ten lek drugi dzień i mam takie kołatania serca że nie da się tego spokojem powstrzymać. Nie wiem co mam zrobić kolejny nietrafiony lek.

  Odpowiedz
 5. od czasu rozpoczecia leczenia nadcisnienia lekiem lapicyl 2mg rozpoczely sie u mnie kolatania serca i arytmia ,ktore wczesniej nie wystepowaly,a takze nadwrazliwosc na owoce kwasne i cytrusowe.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Dermablend korektor 3D nr 45 - złoty (Opakowanie: 30 ml)Vichy Dermablend korektor 3D nr 45 - złoty (Opakowanie: 30 ml) służy do ukrycia niedoskonałości skóry twarzy, takich jak wypryski, wągry czy zaskórniki. Bardzo skutecznie ukrywa blizny po trądziku bez efektu maski.
Korektor dzięki zawartości kwasu salicylowego sprawia, że cera wygląda gładko oraz naturalnie. Matowe pigmenty zawarte w…

88.99 

Bort Sellaflex Daumenstütze Sport L schwarz-grün (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

137.99 

Zastosowanie Pluscard tabletki (Opakowanie: 60 )Pluscard tabletki (Opakowanie: 60 ) to lek stosowany w celu zapobiegania zawałowi mięśnia sercowego u pacjentów z chorobą sercowo-naczyniową oraz w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca. Zapobiega także powikłaniom zakrzepowo-zatorowym po przebytym zawale mięśnia sercowego, po udarze mózgu i zabiegach na naczyniach wieńcowych. Dodatkowo stosowany w dławicy piersiowej.
Efekt działania Pluscard tabletki (…

10.63 

Zastosowanie Cb12 boost guma do żucia (Opakowanie: 10 szt.)Nieświeży oddech jest częstym problemem, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Przyczyny niniejszego problemu mogą być spowodowane obecnością bakterii w jamie ustnej (gromadzą się najczęściej miedzy zębami oraz w tylnej części języka).
Istnieje wiele sposobów, aby zwalczyć problem nieświeżego oddechu. Jednakże większość środków eliminuje…

23.99 

Zastosowanie Skinoren Rosacea żel 150 mg/g (Opakowanie: 30 g)Skinoren Rosacea żel 150 mg/g (Opakowanie: 30 g) jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę trądzikową. Ma działanie antybakteryjne i redukuje liczbę zaskórników. Nadaje się do stosowania przy słabym i umiarkowanym nasileniu choroby.

Skinoren na trądzik różowaty przeznaczony jest dla dorosłych.
Efekt działania Skinoren Rosacea żel 150 mg/g (Opakowanie: 30 g)Skinoren…

51.74 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief