LETROZOLE WELDING

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

LETROZOLE WELDING - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LETROZOLE WELDING. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LETROZOLE WELDING w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LETROZOLE WELDING? – OPIS I WSKAZANIA

Letrozole Welding zawiera substancję czynną o nazwie letrozol. Lek należy do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Jest to lek hormonalny (lub „endokrynologiczny”) stosowany w leczeniu raka piersi.

Lek Letrozole Welding stosuje się w celu zapobiegania ponownemu wystąpieniu raka piersi. Może być stosowany jako pierwszy lek po przeprowadzeniu operacji piersi lub po pięciu latach leczenia tamoksyfenem. Lek Letrozole Welding stosuje się również w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się nowotworu piersi na inne części ciała u pacjentów z zaawansowanym rakiem piersi.

Lek Letrozole Welding należy stosować wyłącznie:
– w leczeniu raka piersi z obecnością receptorów estrogenowych i
– tylko u kobiet po menopauzie, tzn. u kobiet, które przestały miesiączkować.

Rozrost raka piersi jest często pobudzany przez estrogeny – żeńskie hormony płciowe. Lek Letrozole Welding zmniejsza ilość estrogenów w wyniku blokowania działania pewnego enzymu („aromataza”) biorącego udział w wytwarzaniu estrogenów. W wyniku tego rozrost komórek nowotworu i (lub) ich rozprzestrzenianie się na inne części ciała ustaje lub odbywa się wolniej.

Lek należy stosować wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarskim. Lekarz będzie regularnie kontrolować stan pacjentki, aby sprawdzić, czy leczenie jest skuteczne. Lek Letrozole Welding może prowadzić do ścieńczenia lub zaniku kości (osteoporozy) wskutek zmniejszenia ilości estrogenów w organizmie. Oznacza to, że lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu u pacjenta badania gęstości mineralnej kości (jedna z metod sprawdzania, czy u pacjenta występuje osteoporoza) przed leczeniem, podczas leczenia i po jego zakończeniu.

W razie pytań o sposób działania leku Letrozole Welding lub wątpliwości, dlaczego lek został przepisany pacjentowi, należy zwrócić się do lekarza.

SKŁAD LETROZOLE WELDING, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku Letrozole Welding jest letrozol. Każda tabletka powlekana zawiera 2,5 mg letrozolu.

– Inne składniki leku to (rdzeń tabletki): laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), magnezu stearynian (otoczka tabletki OPADRY II 85F324444 Yellow): alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, żółcień chinolinowa (E 104) lak, żelaza tlenek czerwony (E172) i żelaza tlenek czarny (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE LETROZOLE WELDING? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Letrozole Welding należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Letrozole Welding to jedna tabletka raz na dobę. Stosowanie leku Letrozole Welding codziennie o tej samej godzinie pomoże w zapamiętaniu, kiedy należy przyjmować tabletkę.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat)
Letrozole Welding nie jest wskazany dla dzieci i młodzieży.

Osoby w wieku podeszłym (65 lat i powyżej)
Osoby w wieku 65 lat i więcej mogą stosować lek w tej samej dawce, co inni dorośli.

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją szklanką wody lub innego płynu.

Należy kontynuować codzienne przyjmowanie leku Letrozole Welding tak długo, dopóki jest to zalecane przez lekarza. Może być konieczne stosowanie leku przez miesiące, a nawet lata. W razie pytań o to, jak długo kontynuować stosowanie leku Letrozole Welding, należy zwrócić się do lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LETROZOLE WELDING, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli pacjent przyjął za dużą dawkę leku Letrozole Welding lub jeśli inna osoba przypadkowo przyjęła tabletki przepisane pacjentowi, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub szpitalem. Należy pokazać opakowanie tabletek lekarzowi lub personelowi szpitala. Może być konieczne leczenie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Letrozole Welding można stosować z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LETROZOLE WELDING W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

– Kobietom w ciąży lub karmiącym piersią nie wolno stosować leku Letrozole Welding, ponieważ może to mieć szkodliwy wpływ na dziecko.
– Ponieważ lek Letrozole Welding jest zalecany wyłącznie kobietom po menopauzie, ograniczenia dotyczące ciąży i karmienia piersią prawdopodobnie nie będą miały zastosowania u pacjentki.
– Jeśli jednak pacjentka jest od niedawna po menopauzie lub jeśli jest w okresie okołomenopauzalnym, lekarz powinien porozmawiać z pacjentką na temat konieczności wykonania testu ciążowego przed rozpoczęciem przyjmowania leku Letrozole Welding, a także konieczności stosowania antykoncepcji ze względu na możliwość zajścia w ciążę.

ULOTKA LEKU LETROZOLE WELDING – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LETROZOLE WELDING CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

REZERWACJA LEKU W APTECE - LETROZOLE WELDING CENA, REFUNDACJA

LETROZOLE WELDING OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here