Lameptil S

Lamotrygina należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Stosowana jest w leczeniu padaczki oraz zaburzenia afektywnego dwubiegunowego.

Lek Lameptil S leczy padaczkę, blokując sygnały w mózgu, które wyzwalają napady drgawkowe.
– U dorosłych i u dzieci w wieku co najmniej 13 lat lek Lameptil S może być podawany albo sam, albo razem z innymi lekami przeciwpadaczkowymi. Lek Lameptil S może być także podawany razem z innymi lekami stosowanymi w leczeniu napadów drgawkowych, które występują w przebiegu choroby nazywanej zespołem Lennoxa-Gastauta.
– U dzieci w wieku od 2 do 12 lat lek Lameptil S może być podawany razem z innymi lekami stosowanymi w leczeniu tych chorób. Lek może być stosowany w monoterapii padaczki nazywanej typowymi napadami nieświadomości.

Lek Lameptil S leczy również zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
Osoby z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym (nazywanym czasami „manią depresyjną”) mają bardzo silne wahania nastroju z okresami manii (podekscytowaniem lub euforią), które przeplatają się z okresami depresji (głębokiego smutku lub rozpaczy). Dorosłym w wieku co najmniej 18 lat lek Lameptil S może być podawany albo sam, albo razem z innymi lekami, stosowanymi w celu zapobiegania okresom depresji występującej w przebiegu zaburzenia dwubiegunowego. Nie wiadomo jeszcze, na czym polega działanie leku Lameptil S w mózgu, służące do osiągnięcia takiego skutku.

Jaki jest skład Lameptil S, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest lamotrygina.
Lameptil S zawiera 25 mg, 50 mg i 100 mg lamotryginy w tabletce do sporządzania zawiesiny doustnej.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K30, karboksymetyloskrobia sodowa, hydroksypropyloceluloza, sacharyna sodowa, aromat czarnej porzeczki, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Lameptil S – jak stosować ten lek?

Lek Lameptil S należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dostosowanie najlepszej dla danego pacjenta dawki leku Lameptil S może trwać jakiś czas. Dawka ta
zależy od:
– wieku pacjenta
– przyjmowania leku Lameptil S razem z innymi lekami
– występowania u pacjenta zaburzeń czynności nerek lub wątroby.

Lekarz rozpocznie leczenie od małej dawki i będzie ją stopniowo zwiększał przez kilka tygodni aż do
uzyskania odpowiedniej dawki dla danego pacjenta (tzw. dawki skutecznej).
Nigdy nie należy zażywać więcej leku Lameptil S, niż zalecił lekarz.

Zazwyczaj skuteczna dawka leku Lameptil S dla dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 13 lat wynosi od 100 mg do 400 mg na dobę.

U dzieci w wieku od 2 do 12 lat dawka skuteczna zależy od masy ich ciała i wynosi zazwyczaj od 1 mg do 15 mg na każdy kilogram masy ciała dziecka; maksymalnie 400 mg na dobę.

Nie zaleca się stosowania leku Lameptil S u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Dawkę leku Lameptil S należy przyjmować raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.

Zawsze należy przyjmować pełną dawkę leku przepisaną przez lekarza. Nigdy nie należy zażywać jedynie części tabletki.

Lekarz może również zalecić rozpoczęcie lub przerwanie przyjmowania innych leków, zależnie od leczonej choroby i reakcji organizmu pacjenta na leczenie.

Tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej Lameptil S można połykać w całości, popijając niewielką ilością wody albo można je rozpuszczać w wodzie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli to możliwe, należy 4pokazać im opakowanie leku.

U osoby, która przedawkowała lek Lameptil S, może wystąpić któryś z wymienionych objawów:
– szybkie, niekontrolowane ruchy gałek ocznych,
– niezdarność i brak koordynacji, zaburzający równowagę,
– utrata przytomności lub śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lameptil S – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lameptil S w okresie ciąży i karmienia piersią?

Istnieje zwiększone ryzyko rozwoju wad wrodzonych (takich jak rozszczep wargi lub podniebienia) u dzieci matek, które w okresie ciąży przyjmowały lek Lameptil S. Lekarz może poradzić pacjentce planującej ciążę lub będącej w ciąży przyjmowanie dodatkowo kwasu foliowego.
Sama ciąża również może zmienić skuteczność leku Lameptil S, dlatego lekarz może sprawdzać stężenie leku w próbce krwi pacjentki i w razie potrzeby dostosować jego dawkę.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Lameptil S i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Lameptil S – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Lameptil S. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

LAMEPTIL S, 25 mg, 50 mg, 100 mg, tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Lamotriginum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lameptil S m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

LAMEPTIL S, 25 mg, 50 mg, 100 mg, tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej (Lamotriginum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Lameptil S? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.