Konsultacja merytoryczna:

Ladiva

Produkt Ladiva zawiera wyciąg z liścia maliny właściwej. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w objawowym łagodzeniu niewielkich skurczów związanych z miesiączkowaniem u dorosłych kobiet.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Ladiva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wyciąg z liścia maliny właściwej.

Każda kapsułka twarda zawiera 226 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Rubus idaeus L., folium (liść maliny właściwej) (3-5:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.

Pozostałe substancje pomocnicze to:
– wypełnienie kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna
– korpus kapsułki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172)
– wieczko kapsułki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ladiva – jak stosować ten lek?

Dorosłe kobiety:
Zalecana dawka to jedna kapsułka do 3 – 4 razy na dobę, popić wodą.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby:
Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących tych grup pacjentów, nie można podać zalecanego dawkowania.

Sposób podawania
Podanie doustne.

Czas stosowania
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni podczas stosowania produktu leczniczego, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie zostało ustalone ze względu na brak wystarczających danych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki produktu Ladiva należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ladiva – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ladiva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Bezpieczeństwo stosowania w czasie ciąży nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży.

Karmienie piersią
Bezpieczeństwo stosowania w czasie karmienia piersią nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ladiva

Ulotka Ladiva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ladiva kapsułki, twarde (Wyciąg z liścia maliny właściwej - Rubi folii extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 223.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ladiva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ladiva kapsułki, twarde (Wyciąg z liścia maliny właściwej - Rubi folii extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 214.92 KB

Cena - ile kosztuje Ladiva?

Cena Ladiva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ladiva.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ladiva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz