Lamegom

Działanie i wskazania

Lek Lamegom zawiera substancję czynną agomelatynę. Należy do grupy leków przeciwdepresyjnych i został przepisany w celu leczenia depresji. Lamegom jest stosowany u dorosłych.

Depresja jest przewlekłym zaburzeniem nastroju, które wpływa na codzienne życie. Objawy depresji są odmienne u różnych osób, ale często obejmują głęboki smutek, poczucie braku wartości, utratę zainteresowania ulubionymi czynnościami, zaburzenia snu, uczucie spowolnienia, lęku, zmiany masy ciała.

Spodziewane korzyści ze stosowania leku Lamegom to zmniejszenie nasilenia i stopniowe ustępowanie objawów związanych z depresją.

Lamegom cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Lamegom:

  • cena leku Lamegom (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Lamegom z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Lamegom - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest agomelatyna w postaci agomelatyny z kwasem cytrynowym. Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg agomelatyny.

Pozostałe składniki rdzenia to:
– Celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (celuloza mikrokrystaliczna i krzemionka koloidalna bezwodna), mannitol, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (typ A), sodu stearylofumaran, magnezu stearynian, kwas stearynowy

Pozostałe składniki otoczki to:
– hypromeloza, makrogol, tytanu dwutlenek (E 171), talk i żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Zalecaną dawką leku Lamegom jest jedna tabletka (25 mg) wieczorem przed snem. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać większą dawkę (50 mg), to jest dwie tabletki przyjmowane jednocześnie, przed snem.

U większości pacjentów z depresją lek Lamegom zaczyna działać na objawy depresji w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia. Lekarz może zalecić kontynuowanie stosowania leku Lamegom, nawet gdy pacjent poczuje się lepiej, aby zapobiec nawrotowi depresji.

Depresję należy leczyć wystarczająco długo, przynajmniej przez 6 miesięcy, aby upewnić się, że objawy ustąpiły.

Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza nawet w przypadku poprawy samopoczucia.

Lek Lamegom jest przeznaczony do stosowania doustnego. Należy połknąć tabletkę, popijając wodą.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent zażył większą ilość leku Lamegom niż powinien lub jeśli na przykład dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Doświadczenie dotyczące przedawkowania leku Lamegom jest ograniczone. Do zgłaszanych objawów należy ból w górnej części żołądka, senność, zmęczenie, pobudzenie, lęk, napięcie, zawroty głowy, zasinienie lub złe samopoczucie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Lamegom może być przyjmowany z pokarmem lub bez pokarmu.

Nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia lekiem Lamegom.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku..

Karmienie piersią
Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, ponieważ karmienie piersią należy przerwać, gdy przyjmuje się lek Lamegom. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U pacjenta mogą wystąpić zawroty głowy lub senność, co może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu lub do obsługiwania maszyn należy upewnić się, że reakcje są prawidłowe.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Lamegom - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(1 ocen, średnia: 9,00 na 10)
Loading...

3 KOMENTARZE

  1. leczę się na depresję 12 lat. jestem mężczyzną, w wieku 49 lat. Lamegom przepisano mi gdy znów wpadłem w wielki dół i byłem bliski zakończenia życia. Po 4ech tygodniach brania raz dziennie 25mg mogę stwierdzić poprawę. Myśli samobójcze znacznie osłabły, a zaskoczeniem był lekki powrót od dawna zerowego libido. Zwiększyła się aktywność. generalnie polecam ten lek, a przerobiłem na sobie wiele przez ostatnie lata (pierwszy , od którego zacząłem Petylyl przestał być nawet już produkowany).

  2. Biorę go trochę ponad tydzień i zaczynam dziwnie się czuć. Wzrok się rozmazuje i czuje dziwny ból w wątrobie, no i jestem bardzo skołowany. Póki co mam mieszane odczucia.

Please enter your comment!
Please enter your name here