AGODEPRIN

KATEGORIA:
LEKI PSYCHIATRYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

AGODEPRIN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku AGODEPRIN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku AGODEPRIN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA AGODEPRIN? – OPIS I WSKAZANIA

Agodeprin zawiera substancję czynną agomelatynę, należącą do grupy tzw. leków przeciwdepresyjnych. Lekarz przepisał pacjentowi Agodeprin w celu leczenia depresji.

Agodeprin stosuje się u osób dorosłych.

Depresja jest przewlekłym zaburzeniem nastroju, które wpływa na życie codzienne. Objawy depresji różnią się u poszczególnych osób, ale często obejmują głęboki smutek, poczucie braku wartości, utratę zainteresowania ulubionymi czynnościami, zaburzenia snu, uczucie spowolnienia, niepokoju i zmiany masy ciała.

Spodziewane korzyści ze stosowania leku Agodeprin to złagodzenie i stopniowe ustępowanie objawów związanych z depresją

SKŁAD AGODEPRIN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest agomelatyna.
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg agomelatyny (w postaci agomelatyny z mocznikiem).

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza, żelaza tlenek żółty (E 172), makrogol 4000, tytanu dwutlenek (E 171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE AGODEPRIN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Zalecaną dawką leku Agodeprin jest jedna tabletka (25 mg) przyjmowana wieczorem przed snem. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać większą dawkę (50 mg), to jest dwie tabletki przyjmowane jednocześnie przed snem.

U większości pacjentów z depresją Agodeprin zaczyna działać na objawy tej choroby w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia leczenia. Lekarz może zalecić kontynuowanie przyjmowania leku Agodeprin nawet wtedy, gdy pacjent czuje się lepiej, aby zapobiec nawrotowi depresji.

Sposób stosowania
Lek Agodeprin jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletkę należy połknąć popijając wodą. Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Czas trwania leczenia
Depresję należy leczyć wystarczająco długo, co najmniej przez 6 miesięcy, aby upewnić się, że objawy ustąpiły

Ważne: NIE NALEŻY przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza, nawet jeśli pacjent czuje się lepiej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI AGODEPRIN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjął więcej leku Agodeprin niż powinien lub jeśli dziecko przyjęło omyłkowo ten lek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Wprawdzie doświadczenie dotyczące przedawkowania agomelatyny jest ograniczone, ale do zgłaszanych objawów należy ból w nadbrzuszu, senność, odczucie zmęczenia, pobudzenie, niepokój, napięcie, zawroty głowy, sinica lub złe samopoczucie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie zaleca się picia alkoholu podczas stosowania leku Agodeprin

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ AGODEPRIN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Jeśli pacjentka karmi lub zamierza karmić piersią, należy powiedzieć o tym lekarzowi, gdyż karmienie piersią należy przerwać, jeśli przyjmuje się Agodeprin.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek może wywoływać zawroty głowy lub senność, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Przed podjęciem wykonywania tych czynności należy upewnić się, że reakcje pacjenta są prawidłowe.

ULOTKA LEKU AGODEPRIN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – AGODEPRIN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - AGODEPRIN CENA, REFUNDACJA

AGODEPRIN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here