LEUKOSCAN

KATEGORIA:
LEKI DIAGNOSTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LEUKOSCAN - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku LEUKOSCAN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LEUKOSCAN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - LEUKOSCAN CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LEUKOSCAN? – OPIS I WSKAZANIA

Przeciwciało jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm, która łączy się z obcymi substancjami pomagając usunąć je z organizmu pacjenta. Organizm ludzki produkuje wiele różnych rodzajów przeciwciał.

LeukoScan (sulesomabu) jest specjalnym rodzajem przeciwciała, które wiąże się z powierzchnią pewnego rodzaju komórek krwi zwanych leukocytami. Jest ono produkowane przez myszy i jest oczyszczone w taki sposób, że może być stosowane u ludzi. Kiedy jest połączone z radioaktywnym izotopem technetu i wstrzyknięte do żył pacjenta znajduje nienormalne nagromadzenie białych krwinek i łączy się z nimi. W ciągu jednej do ośmiu godzin po wstrzyknięciu pacjent zostanie położony na specjalnym stole i zostaną mu wykonane zdjęcia za pomocą standardowych gamma kamer. To pomoże lekarzowi postawić diagnozę i określić rozległość zmian chorobowych. Lekarz wykonuje to stosując specjalną, obrazująca kamerę, która ujawnia miejsca radioaktywne i pozwala zobaczyć gdzie rozmieszczone są ogniska zapalne. Ten produkt jest stosowany wyłącznie w do diagnostyki.

LeukoScan jest stosowany, aby określić obecność zakażenia w kościach długich. W krótkim czasie po wymieszaniu LeukoScan z radioaktywnym izotopem technetu lekarz wstrzyknie go do żył. Od jednej do ośmiu godzin później pacjent zostanie umieszczony na specjalnym stole i zostaną mu zrobione zdjęcia za pomocą standardowych gamma kamer, aby zobaczyć gdzie rozmieszczone są ogniska zapalne.

LeukoScan jest fragmentem przeciwciała połączonym z substancją radioaktywną zwana technetem. LeukoScan jest stosowany u pacjentów z podejrzeniem choroby zwanej zapaleniem szpiku kostnego. Przeciwciało jest zdolne wiązać się z powierzchnią białych krwinek, które gromadzą się w obszarze zakażenia. Gdy radioaktywne przeciwciało wiąże się z białą krwinką, lekarz może określić gdzie zakażenie jest zlokalizowane za pomocą specjalnej obrazującej kamery, która ujawnia obszary radioaktywności. To pomaga lekarzowi określić czy ma do czynienia z zakażeniem wewnątrz kości i jaki rodzaj leczenia zastosować.

SKŁAD LEUKOSCAN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Zestaw do przygotowania 99mTc-znakowanego LeukoScan.
Zestaw nie zawiera radioizotopu.
Substancją czynną leku jest: sulesomabu.
Każda 3 ml fiolka zawiera 0,31 mg sulesomabu (IMMU-MN3 fragmenty antygranulocytu Fab’-SH
mysiego przeciwciała monoklonalnego).

Inne składniki leku to:
Chlorek cyny (II), dwuwodny Sodu chlorek
Kwas octowy, lodowaty (ślad) Kwas solny (ślad)
Sodowo-potasowy winian, czterowodny Sodu octan, trójwodny
Sacharoza Azot

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LEUKOSCAN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Pacjent otrzyma pojedyncza dawkę 0,25 mg LeukoScan. Będzie ona zawierać radioaktywny izotop technetu w ilości zwanej 740-1110 MBq.

Metoda i (lub) drogi podawania
Lekarz przygotuje LeukoScan i radioaktywny izotop technetu w objętości 1,5 ml. LeukoScan w dawce 0,25 mg zostanie oznakowany za pomocą 740-1110 MBq technetu. Ten materiał zostanie potem wstrzyknięty do żył pacjenta.. Dawka radioaktywności jest bezpieczna i zniknie z ciała pacjenta po 24 godzinach.

Częstość podawania
LeukoScan jest przygotowany do jednorazowego wstrzyknięcia. Jeżeli lekarz zdecyduje, aby podać go ponownie po kilku tygodniach albo kilku miesiącach, krew pacjenta będzie musiała zostać uprzednio zbadana, aby sprawdzić czy nie rozwinęła się alergia na LeukoScan.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LEUKOSCAN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Maksymalna ilość LeukoScan, która może zostać podana nie została określona. Podawano czterokrotnie większą ilość niż ta, którą pacjent otrzyma, bez niepożądanych reakcji. Jest mało prawdopodobna możliwość podania zbyt dużej dawki promieniowania po podaniu LeukoScan, pochłonięta przez pacjenta wielkość dawki może zostać zmniejszona przez zwiększenie doustnego lub dożylnego podawania płynów, wspomagające wydalanie radioznacznika.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu jedzenia i picia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LEUKOSCAN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?


Ciąża

Nie należy stosować LeukoScan w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Należy zaprzestać karmienia piersią dziecka na co najmniej 24 godziny po podaniu LeukoScan.

ULOTKA LEKU LEUKOSCAN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LEUKOSCAN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

LEUKOSCAN OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here