LAMZEDE

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

LAMZEDE - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku LAMZEDE, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku LAMZEDE została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LAMZEDE? – OPIS I WSKAZANIA

Lamzede zawiera substancję czynną – welmanazę alfa, należącą do grupy leków stosowanych w enzymatycznej terapii zastępczej (ETZ). Lek jest stosowany w leczeniu pacjentów z łagodną do umiarkowanej alfa-mannozydozą. Podaje się go w leczeniu objawów pozaneurologicznych choroby.

Alfa-mannozydoza jest rzadką chorobą genetyczną spowodowaną brakiem enzymu o nazwie alfa-mannozydaza, który jest potrzebny do rozkładu pewnych związków cukrów (nazywanych „oligosacharydami o dużej zawartości mannozy”) w organizmie. Jeśli brakuje tego enzymu lub nie działa on prawidłowo, te związki cukrów gromadzą się w komórkach oraz powodują przedmiotowe i podmiotowe objawy choroby. Typowe objawy tej choroby obejmują charakterystyczne rysy twarzy, opóźnienie rozwoju umysłowego, trudności z kontrolowaniem ruchów, trudności związane ze słuchem i mową, częste zakażenia, zaburzenia kostno-stawowe, bóle mięśni i osłabienie.
Welmanaza alfa jest przeznaczona do zastępowania brakującego enzymu u pacjentów z alfa-mannozydozą. Może to łagodzić objawy choroby.

SKŁAD LAMZEDE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest welmanaza alfa.
Jedna fiolka zawiera 10 mg welmanazy alfa.
Po rozpuszczeniu proszku jeden ml roztworu zawiera 2 mg welmanazy alfa (10 mg/5 ml).

Pozostałe składniki to: disodu fosforan dwuwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, mannitol i glicyna.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LAMZEDE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Zalecana dawka leku Lamzede to 1 mg/kg masy ciała, podawana raz na tydzień.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lamzede można podawać dzieciom i młodzieży w takiej samej dawce i z taką samą częstością jak dorosłym. Brak doświadczenia u pacjentów w wieku poniżej 6 lat.

Podawanie
Lamzede znajduje się w fiolce i ma postać proszku do sporządzania roztworu do infuzji, który przed podaniem zostanie rozpuszczony w wodzie do wstrzykiwań. Po sporządzeniu roztworu, lek będzie podawany pacjentowi pod nadzorem lekarza za pośrednictwem pompy infuzyjnej (kroplówki) do żyły, przez co najmniej 50 minut.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LAMZEDE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ten lek należy stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu alfa-mannozydozy lub innych, podobnych chorób i powinna go podawać wyłącznie osoba należąca do fachowego personelu medycznego.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LAMZEDE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Lek Lamzede należy stosować w okresie ciąży wyłącznie wtedy, gdy jest to konieczne z przyczyn medycznych. Nie wiadomo, czy welmanaza alfa przenika do mleka ludzkiego. Lek Lamzede można stosować podczas karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lamzede nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU LAMZEDE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LAMZEDE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LAMZEDE CENA, REFUNDACJA

LAMZEDE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here