Lactulose Abbott

Lactulose Abbott zawiera substancję przeczyszczającą – laktulozę. Poprzez działanie wzmagające transport wody do jelita laktuloza zmiękcza stolec i ułatwia jego przemieszczanie. Lactulose Abbott nie jest wchłaniany do organizmu.

Lactulose Abbott stosowany jest w leczeniu zaparcia (spowolnione ruchy jelit, twarde i suche stolce)
oraz w leczeniu encefalopatii wątrobowej, nazywanej również encefalopatią wrotno-układową (choroba wątroby powodująca trudności w myśleniu, drżenie, obniżony poziom świadomości, w tym śpiączkę).

Jaki jest skład Lactulose Abbott, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest laktuloza.

1 ml leku Lactulose Abbott zawiera 667 mg laktulozy.
5 ml leku Lactulose Abbott zawiera 3,335 g laktulozy.

Lek nie zawiera substancji pomocniczych, ale może zawierać bardzo małe ilości innych cukrów takich jak laktoza, galaktoza, epilaktoza i fruktoza.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Lactulose Abbott – jak stosować ten lek?

Lactulose Abbott należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.
Lek należy szybko połknąć. Nie należy przetrzymywać leku w ustach.

Lek Lactulose Abbott może być przyjmowany nierozcieńczony lub rozcieńczony w pewnej ilości płynu. Należy użyć załączonej miarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania może wystąpić biegunka i bóle brzucha. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Lactulose Abbott należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lactulose Abbott – czy mogę spożywać alkohol?

Lactulose Abbott może być przyjmowany z jedzeniem lub bez. Nie ma ograniczeń dotyczących przyjmowanego jedzenia lub picia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lactulose Abbott w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lactulose Abbott może być przyjmowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Lactulose Abbott – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lactulose Abbott m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Lactulose Abbott - forum pacjentów

Stosujesz Lactulose Abbott? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz