Lactulose Abbott

Lactulose Abbott to lek o działaniu przeczyszczającym, który zawiera laktulozę. Jest to syntetyczny dwucukier, który w niewielkim stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Laktuloza poprzez miejscowe działanie osmotyczne, powoduje zatrzymanie wody w jelicie grubym, co skutkuje rozluźnieniem i zwiększeniem masy kału oraz stymulacją perystaltyki jelit. Lek stosuje się w przypadku przewlekłych zaparć, encefalopatii (stany przedśpiączkowe i śpiączkowe w przebiegu niewydolności wątroby) oraz w przypadku konieczności zmiękczania stolca (hemoroidy, zabiegi chirurgiczne w obrębie jelita grubego, odbytu). Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Lactulose Abbott. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Lactulose Abbott i jakie są wskazania do stosowania?

Lactulose Abbott zawiera substancję przeczyszczającą – laktulozę. Poprzez działanie wzmagające transport wody do jelita laktuloza zmiękcza stolec i ułatwia jego przemieszczanie. Lactulose Abbott nie jest wchłaniany do organizmu.

Lactulose Abbott stosowany jest w leczeniu zaparcia (spowolnione ruchy jelit, twarde i suche stolce)
oraz w leczeniu encefalopatii wątrobowej, nazywanej również encefalopatią wrotno-układową (choroba wątroby powodująca trudności w myśleniu, drżenie, obniżony poziom świadomości, w tym śpiączkę).

Kategorie powiązane:
Leki,

Reklama

Jaki jest skład Lactulose Abbott, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest laktuloza.

1 ml leku Lactulose Abbott zawiera 667 mg laktulozy.
5 ml leku Lactulose Abbott zawiera 3,335 g laktulozy.

Lek nie zawiera substancji pomocniczych, ale może zawierać bardzo małe ilości innych cukrów takich jak laktoza, galaktoza, epilaktoza i fruktoza.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Lactulose Abbott – jak stosować?

Lactulose Abbott należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.
Lek należy szybko połknąć. Nie należy przetrzymywać leku w ustach.

Lek Lactulose Abbott może być przyjmowany nierozcieńczony lub rozcieńczony w pewnej ilości płynu. Należy użyć załączonej miarki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania może wystąpić biegunka i bóle brzucha. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Lactulose Abbott należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lactulose Abbott – czy mogę spożywać alkohol?

Lactulose Abbott może być przyjmowany z jedzeniem lub bez. Nie ma ograniczeń dotyczących przyjmowanego jedzenia lub picia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lactulose Abbott w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lactulose Abbott może być przyjmowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lactulose Abbott

Ulotka Lactulose Abbott – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki w bazie.

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Lactulose Abbott w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Lactulose Abbott

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lactulose Abbott? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Lactulose Abbott. Podziel się doświadczeniami na forum.