Konsultacja merytoryczna:

Lactulose Abbott

Lactulose Abbott zawiera substancję przeczyszczającą – laktulozę. Poprzez działanie wzmagające transport wody do jelita laktuloza zmiękcza stolec i ułatwia jego przemieszczanie. Lactulose Abbott nie jest wchłaniany do organizmu.

Lactulose Abbott stosowany jest w leczeniu zaparcia (spowolnione ruchy jelit, twarde i suche stolce)
oraz w leczeniu encefalopatii wątrobowej, nazywanej również encefalopatią wrotno-układową (choroba wątroby powodująca trudności w myśleniu, drżenie, obniżony poziom świadomości, w tym śpiączkę).

Jaki jest skład Lactulose Abbott, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest laktuloza.

1 ml leku Lactulose Abbott zawiera 667 mg laktulozy.
5 ml leku Lactulose Abbott zawiera 3,335 g laktulozy.

Lek nie zawiera substancji pomocniczych, ale może zawierać bardzo małe ilości innych cukrów takich jak laktoza, galaktoza, epilaktoza i fruktoza.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Lactulose Abbott – jak stosować ten lek?

Lactulose Abbott należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.
Lek należy szybko połknąć. Nie należy przetrzymywać leku w ustach.

Lek Lactulose Abbott może być przyjmowany nierozcieńczony lub rozcieńczony w pewnej ilości płynu. Należy użyć załączonej miarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania może wystąpić biegunka i bóle brzucha. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Lactulose Abbott należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lactulose Abbott – czy mogę spożywać alkohol?

Lactulose Abbott może być przyjmowany z jedzeniem lub bez. Nie ma ograniczeń dotyczących przyjmowanego jedzenia lub picia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lactulose Abbott w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lactulose Abbott może być przyjmowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lactulose Abbott

Ulotka Lactulose Abbott – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lactulose Abbott m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Lactulose Abbott?

Cena Lactulose Abbott i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lactulose Abbott.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lactulose Abbott? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz