Konsultacja merytoryczna:

Levetiracetam Zdrovit

Lek Levetiracetam Zdrovit, tabletki powlekane jest lekiem przeciwpadaczkowym (lekiem stosowanym w leczeniu napadów w padaczce).

Lek Levetiracetam Zdrovit jest stosowany:
• jako jedyny lek u pacjentów w wieku od 16 lat z nowo zdiagnozowaną padaczką, w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia.
• u pacjentów, którzy przyjmują już inny lek przeciwpadaczkowy w leczeniu:
o napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia u pacjentów w wieku od 1 miesiaca,
o napadów mioklonicznych u pacjentów w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną,
o napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u pacjentów w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną.

Jaki jest skład Levetiracetam Zdrovit, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lewetyracetam. Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg lewetyracetamu.

Inne substancje pomocnicze:
Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon (K 30), krzemionka koloidalna bezwodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 3350, talk, indygokarminy lak glinowy (E 132).

Levetiracetam Zdrovit 500 mg
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 3350, talk i żelaza tlenek żółty (E 172).
Levetiracetam Zdrovit 750 mg
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 3350, talk, żółcień pomarańczowa FCF (E 110), żelaza tlenek czerwony (E 172).
Tabletki zawierają żółcień pomarańczową E 110 mogącą powodować reakcje alergiczne.
Levetiracetam Zdrovit 1000 mg
Alkohol poliwinylowy, Tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 3350, Talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Levetiracetam Zdrovit – jak stosować ten lek?

Stosując ten lek należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Levetiracetam Zdrovit należy stosować dwa razy na dobę, rano i wieczorem, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia.
Należy przyjmować liczbę tabletek zgodną z zaleceniami lekarza.

Monoterapia
Dawkowanie u dorosłych i młodzieży (w wieku od 16 lat):
Zazwyczaj stosowana dawka: pomiędzy 1000 mg (4 tabletki) i 3000 mg (12 tabletek) na dobę.
Jeżeli pacjent przyjmuje lek po raz pierwszy, lekarz zaleci mniejszą dawkę przez dwa tygodnie przed zaleceniem najmniejszej zazwyczaj stosowanej dawki.
Przykładowo, jeśli dawka dobowa wynosi 1000 mg, należy przyjmować 2 tabletki rano i 2 tabletki wieczorem.

Leczenie wspomagające
Dawkowanie u dorosłych i młodzieży (w wieku od 12 do 17 lat) o masie ciała 50 kg lub większej:
Zazwyczaj stosowana dawka: pomiędzy 1000 mg (4 tabletki) i 3000 mg (12 tabletek) na dobę.
Przykładowo, jeśli dawka dobowa wynosi 1000 mg, należy przyjmować 2 tabletki rano i 2 tabletki wieczorem.

Dawka u niemowląt i dzieci (w wieku od 6 do 23 miesięcy), dzieci (w wieku od 2 do 11 lat) i młodzieży (w wieku od 12 do 17 lat) o masie ciała mniejszej niż 50 kg:
Lekarz zaleci najbardziej odpowiednią postać lewetyracetamu w zależności od masy ciała i dawki.
Dla niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat, najbardziej odpowiednią postacią lewetyracetamu jest roztwór doustny 100 mg/ml.
Zazwyczaj stosowana dawka: od 20 mg/kg mc. do 60 mg/kg mc./dobę.
Przykładowo, jeśli dawka dobowa wynosi 20 mg/kg mc./dobę, w przypadku dziecka o masie ciała 25 kg należy podać 1 tabletkę rano i 1 tabletkę wieczorem lub 2,5 ml rano i 2,5 ml wieczorem.

Dawka u niemowląt (w wieku od 1 do poniżej 6 miesięcy):
Dla niemowląt najbardziej odpowiednią postacią lewetyracetamu jest roztwór doustny 100 mg/ml.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Możliwymi skutkami przedawkowania leku Lewetyracetam Zdrovit są senność, pobudzenie, agresja, zmniejszenie czujności, zahamowanie oddychania i śpiączka. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Lekarz ustali możliwie najlepsze leczenie przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Levetiracetam Zdrovit – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Levetiracetam Zdrovit można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Ze względów bezpieczeństwa podczas przyjmowania leku Levetiracetam Zdrovit nie należy pić alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Levetiracetam Zdrovit w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeżeli pacjentka planuje mieć dziecko, podejrzewa, że jest w ciąży, jest w ciąży lub w okresie karmienia, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek Levetiracetam Zdrovit nie powinien być stosowany w ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Potencjalne ryzyko dla płodu nie jest znane. W badaniach na zwierzętach lek Levetiracetam Zdrovit stosowany w dawkach większych niż stosowane w celu kontroli napadów drgawkowych, wykazał niepożądany wpływ na rozrodczość.

Ulotka Levetiracetam Zdrovit – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Levetiracetam Zdrovit 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg tabletki powlekane (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 143.13 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levetiracetam Zdrovit m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Levetiracetam Zdrovit 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg tabletki powlekane (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 249.75 KB

Cena - ile kosztuje Levetiracetam Zdrovit?

Cena Levetiracetam Zdrovit i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Levetiracetam Zdrovit.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Levetiracetam Zdrovit? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
21.88 

Zastosowanie Quixx Katar Spray d/nosa (Opakowanie: 30 ml)Quixx Katar Spray d/nosa (Opakowanie: 30 ml) to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w celu udrożnienia nosa w przebiegu przeziębienia, grypy czy alergii. Ten hipertoniczny roztwór zawiera cenną…

94.99 

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint 15 puder mineralny w kompakcie jasny beż (Opakowanie: 9 g)La Roche Posay Toleriane Teint 15 puder mineralny w kompakcie jasny beż (Opakowanie: 9 g) przeznaczony do korygowania niedoskonałości.
Bezzapachowy
Nie zawiera konserwantów
Absorbuje z…

24.99 

Zastosowanie Kneipp Anti Hornhaut maść do stóp (Opakowanie: 50 ml)Kneipp Anti Hornhaut maść do stóp (Opakowanie: 50 ml) to maść, która skutecznie i trwale redukuje zrogowacenia. Zapewnia pielęgnację już od pierwszego zastosowania, dzięki połączeniu wysokiej…

32.99 

Zastosowanie Weleda Szampon pielęgnujący z prosem (Opakowanie: 190 ml)Weleda Szampon pielęgnujący z prosem (Opakowanie: 190 ml) z organicznym olejkiem z orzechów makadamia, ekstraktem z organicznych łupin prosa i organicznej szałwii delikatnie oczyszcza włosy i…

46.99 

Zastosowanie Vichy Dezodorant owocowy odświeżający z pompką (Opakowanie: 100 ml)Vichy Dezodorant owocowy odświeżający z pompką (Opakowanie: 100 ml) zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi ciała. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i nie pozostawia widocznych ś…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief