Letrozole Fair-Med Healthcare

Letrozole Fair-Med Healthcare to lek, który jest inhibitorem aromatazy. Jest stosowany w leczeniu hormonalnym (endokrynologicznym) raka piersi. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania leku Letrozole Fair-Med Healthcare są zaawansowane hormonozależne nowotwory piersi oraz przypadki nawrotu choroby u kobiet po menopauzie leczonych wcześniej związkami o działaniu antyestrogenowym. Substancja lecznicza może być stosowana podczas terapii uzupełniającej w przypadku kobiet po menopauzie z nowotworem we wczesnym stadium leczonych wcześniej za pomocą tamoksyfenu.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Letrozole Fair-Med Healthcare zawiera substancję czynną o nazwie letrozol. Należy on do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Jest to hormonalny (endokrynologiczny) lek stosowany do leczenia raka piersi. Rozrost raka piersi jest często pobudzany przez estrogeny, które są żeńskimi hormonami płciowymi. Lek {Nazwa własna} zmniejsza ilość estrogenu poprzez hamowanie aktywności enzymu (aromatazy) wpływającego na wytwarzanie estrogenów i dlatego może hamować rozrost nowotworów złośliwych piersi, które do swojego wzrostu potrzebują estrogenów. W wyniku takiego działania leku komórki nowotworowe przestają rosnąć lub rosną wolno i (lub) przestają rozprzestrzeniać się do innych części ciała.

Lek Letrozole Fair-Med Healthcare jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie, to znaczy kobiet, które przestały miesiączkować.

Lek Letrozole Fair-Med Healthcare stosuje się by zapobiegać ponownemu pojawieniu się (wznowie) raka. Może on być stosowany:
– jako pierwszy rodzaj leczenia po operacji piersi lub po pięciu latach leczenia tamoksyfenem.

Lek Letrozole Fair-Med Healthcare jest także stosowany w celu zapobiegania przerzutom raka piersi na inne części ciała u pacjentek z rakiem piersi w zaawansowanym stadium.
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących działania leku Letrozole Fair-Med Healthcare lub przyczyn, dla których lekarz przepisał ten lek, należy zwrócić się do swojego lekarza.

Skład

– Substancją czynną leku jest letrozol. Każda tabletka powlekana zawiera 2,5 mg letrozolu.

– Pozostałe składniki to: krzemionkowana celuloza mikrokrystaliczna zawierająca celulozę mikrokrystaliczną i krzemionkę koloidalną bezwodną, sól sodowa glikolanu skrobi i magnezu stearynian.
Otoczka tabletki zawiera alkohol poliwinylowy, makrogol, tytanu dwutlenek (E171), talk, żelaza tlenek żółty (E172) oraz lak aluminiowy z żółcienią pomarańczową FCF (E110).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosowana dawka leku Letrozole Fair-Med Healthcare to jedna tabletka raz na dobę.
Przyjmowanie leku Letrozole Fair-Med Healthcare o tej samej porze każdego dnia ułatwi pacjentce pamiętanie, kiedy należy przyjąć tabletkę.
Tabletkę można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku i zawsze należy ją połknąć w całości, popijając szklanką wody lub innego napoju.

Należy kontynuować przyjmowanie leku Letrozole Fair-Med Healthcare każdego dnia, tak długo, jak zaleci to lekarz. Pacjentka może wymagać przyjmowania tego leku przez miesiące lub nawet lata. W razie wątpliwości związanych z okresem zażywania leku Letrozole Fair-Med Healthcare należy porozmawiać ze swoim lekarzem.

Przedawkowanie

W razie zażycia zbyt dużej liczby tabletek leku Letrozole Fair-Med Healthcare lub przypadkowego zażycia tabletek przez inną osobę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.
Należy pokazać opakowanie tabletek. Konieczne może być zastosowanie leczenia.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Letrozole Fair-Med Healthcare z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

• Lek Letrozole Fair-Med Healthcare należy stosować wyłącznie wtedy, kiedy pacjentka jest po menopauzie. Jednak lekarz omówi z pacjentką konieczność stosowania skutecznej metody zapobiegania ciąży, ponieważ pacjentka może nadal zajść w ciążę podczas leczenia lekiem Letrozole Fair-Med Healthcare

• Nie wolno przyjmować leku Letrozole Fair-Med Healthcare, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, gdyż może to zaszkodzić dziecku.

Ulotka Letrozole Fair-Med Healthcare

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Letrozole Fair-Med Healthcare (forum)

Stosujesz Letrozole Fair-Med Healthcare? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Letrozole Fair-Med Healthcare. Podziel się doświadczeniami na forum.