Spis leków zawierających substancję: Letrozol

Apo-Letro

Apo-Letro to lek hormonalny stosowany w leczeniu raka piersi. Działa poprzez zmniejszenie ilości estrogenu, jednego z hormonów żeńskich, który wpływa na wzrost raka. Lek jest dostępny w formie tabletek powlekanych. Jest wydawany na receptę.

Arogen

Arogen to lek przeciwdepresyjny dostępny wyłącznie na receptę. Występuje w postaci tabletek powlekanych. Substancją czynną preparatu jest paroksetyna, należąca do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Lek jest zalecany w terapii osób dorosłych z depresją i/lub stanami lękowymi. Wskazania stanowią: epizody dużej depresji, zespół natręctw, zespół lęku napadowego, także z agorafobią, zespół lęku społecznego (tzw. fobia społeczna), zespół lęku uogólnionego, zespół stresu pourazowego.

Clarzole

Clarzole to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną letrozol. Jest to niesteroidowy inhibitor aromatazy, który działa poprzez zmniejszenie ilości estrogenu, co prowadzi do hamowania wzrostu nowotworów złośliwych piersi. Lek jest stosowany w leczeniu uzupełniającym u kobiet po menopauzie chorych na hormonozależnego, inwazyjnego raka piersi we wczesnym stadium zaawansowania. Clarzole jest dostępny na receptę.

Etruzil

Etruzil to lek przeciwnowotworowy zawierający substancję czynną letrozol. Jest stosowany w hormonalnym leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Letrozol hamuje enzym aromatazę, który przekształca androgeny w estrogeny, co prowadzi do zahamowania wzrostu raka piersi stymulowanego przez estrogeny. Etruzil jest wskazany do leczenia uzupełniającego u kobiet po menopauzie z inwazyjnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, z obecnością receptorów hormonalnych. Jest dostępny na receptę.

Lametta

Lametta to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną o nazwie letrozol. Należy on do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Jest stosowany w hormonalnym (endokrynologicznym) leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Wskazany jest zarówno przed operacją piersi, jak i w profilaktyce przerzutów przy zaawansowanym stadium raka. Lametta jest dostępny na receptę.

Letrofem

Letrofem to lek w postaci tabletek powlekanych, zawierający substancję czynną letrozol. Należy do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy i stosuje się go w leczeniu hormonalnym raka piersi. Działa poprzez zapobieganie nawrotowi raka piersi oraz powstawaniu przerzutów. Lek jest dostępny na receptę.

Letromedac

Letromedac to lek zawierający letrozol, który działa inhibicyjnie na aromatazę i biosyntezę estrogenu. Zmniejsza liczbę estrogenów w organizmie i ogranicza rozwój choroby nowotworowej piersi, która jest zależna od hormonów. Jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u pacjentek po menopauzie w leczeniu zaawansowanego raka piersi zależnego od hormonów, zapobiegania nawrotowi raka piersi oraz powstawaniu przerzutów.

Letrozol Farmax

Lek Letrozol Farmax zawiera substancję czynną zwaną letrozolem. Należy ona do grupy środków leczniczych zwanych inhibitorami aromatazy. Jest to lek stosowany w hormonalnym (albo endokrynologicznym) leczeniu raka piersi. Wzrost raka piersi jest często pobudzany przez estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe. Lek Letrozol Farmax jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie, czyli kobiet, które przestały miesiączkować. Lek jest stosowany w celu zapobiegania nawrotom raka piersi. Może być stosowany jako pierwsze leczenie przed operacją raka piersi w przypadku, gdy natychmiastowa operacja nie jest zalecana, albo może być stosowany po operacji raka piersi jako pierwsze leczenie lub po pięciu latach leczenia tamoksyfenem. Lek Letrozol Farmax jest także stosowany w profilaktyce rozprzestrzeniania się guza piersi do innych części ciała u pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi. Jest to lek na receptę.

Letrozole Apotex

Letrozole Apotex to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną letrozol. Letrozol jest niesteroidowym inhibitorem aromatazy, enzymu przekształcającego androgeny nadnerczowe (androstendion i testosteron) do estronu i estradiolu. Lek jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie, a także w zapobieganiu nawrotom raka piersi. Jest dostępny na receptę.

Letrozole Aurovitas

Lek Letrozole Aurovitas zawiera substancję czynną letrozol, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Jest stosowany w hormonalnym leczeniu raka piersi, ponieważ rozrost raka piersi jest często pobudzany przez estrogeny, które są żeńskimi hormonami płciowymi. Lek może być stosowany w zapobieganiu nawrotom raka piersi, jako pierwsze leczenie przed operacją piersi, gdy natychmiastowa operacja nie jest zalecana lub jako pierwsze leczenie po operacji piersi, lub po 5 latach leczenia tamoksyfenem. Lek jest dostępny na receptę.

Letrozole Bluefish

Letrozole Bluefish to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną letrozol. Należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Stosowany jest w leczeniu hormonalnym raka piersi u kobiet po menopauzie, to znaczy kobiet, które przestały miesiączkować. Lek ten jest stosowany w zapobieganiu nawrotom raka piersi. Może być stosowany jako pierwsze leczenie przed operacją raka piersi, gdy natychmiastowa operacja nie jest zalecana lub może być stosowany jako pierwsze leczenie u pacjentek po zabiegu operacyjnym raka piersi lub po 5 latach leczenia tamoksyfenem. Letrozole Bluefish jest dostępny na receptę.

Letrozole Eugia

Lek Letrozole Eugia zawiera substancję czynną letrozol, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Jest stosowany w hormonalnym leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Działanie leku polega na zmniejszeniu ilości estrogenów w organizmie poprzez hamowanie aktywności enzymu aromatazy, który wpływa na wytwarzanie tych hormonów. Lek jest dostępny na receptę.

Letrozole Fair-Med Healthcare

Letrozole Fair-Med Healthcare to lek, który jest inhibitorem aromatazy. Jest stosowany w leczeniu hormonalnym (endokrynologicznym) raka piersi. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania leku Letrozole Fair-Med Healthcare są zaawansowane hormonozależne nowotwory piersi oraz przypadki nawrotu choroby u kobiet po menopauzie leczonych wcześniej związkami o działaniu antyestrogenowym. Substancja lecznicza może być stosowana podczas terapii uzupełniającej w przypadku kobiet po menopauzie z nowotworem we wczesnym stadium leczonych wcześniej za pomocą tamoksyfenu.

Letrozole Zdrovit

Letrozole Zdrovit to lek przeciwnowotworowy, który zawiera letrozol. Letrozol jest niesteroidowym inhibitorem aromatazy, enzymu modyfikującego androgeny nadnerczowe do estronu i estradiolu. Lek jest stosowany w leczeniu uzupełniającym oraz terapii przedoperacyjnej u kobiet po menopauzie w początkowej fazie zaawansowania raka piersi lub jego zaawansowanej formie hormonozależnej. Letrozole Zdrovit jest dostępny na receptę.

Letrozolum Genthon

Letrozolum Genthon to lek zawierający letrozol, który jest inhibitorem aromatazy. Jest stosowany w leczeniu hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie. Letrozol hamuje powstawanie estrogenu, który bierze udział w rozwoju części nowotworów piersi. Lek jest dostępny na receptę.

Lortanda

Lortanda to lek hormonalny (endokrynologiczny) zawierający substancję czynną letrozol, który należy do grupy inhibitorów aromatazy. Jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie, zarówno w zapobieganiu nawrotom raka, jak i jako pierwsze leczenie przed operacją raka piersi, gdy natychmiastowa operacja nie jest wskazana, lub jako pierwsze leczenie po operacji raka piersi lub po 5 latach leczenia tamoksyfenem. Lek jest dostępny na receptę.

Lostar

Lostar to lek zawierający substancję czynną letrozol. Jest to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Działa spowalniająco na rozrost komórek nowotworowych. Lostar jest dostępny na receptę.

Symletrol

Symletrol to lek zawierający substancję czynną letrozol, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Jest stosowany w hormonalnym leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Lek jest wydawany na podstawie recepty. Wskazania do stosowania to leczenie uzupełniające kobiet po menopauzie we wczesnym stadium inwazyjnego hormonozależnego raka piersi, przedłużone leczenie uzupełniające po standardowym leczeniu uzupełniającym tamoksyfenem, leczenie pierwszego rzutu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie, oraz leczenie zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, które były uprzednio leczone lekami o działaniu antyestrogenowym.

Trozel

Trozel to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu raka piersi. Działa poprzez hamowanie produkcji jednego z hormonów żeńskich, estrogenu, który ma wpływ na powstawanie i rozwój pewnych rodzajów raka piersi. Lek ten jest również stosowany w celu zapobiegania przerzutom raka na inne narządy.