LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Lek Lamotrigine Arrow należy do grupy leków określanych jako przeciwpadaczkowe. Stosowany jest w leczeniu dwóch chorób – padaczki i zaburzeń dwubiegunowych.

W leczeniu padaczki Lamotrigine Arrow działa poprzez blokowanie w mózgu sygnałów wywołujących napady padaczkowe (drgawki).
• U dorosłych i dzieci powyżej 13 lat lek Lamotrigine Arrow można stosować w leczeniu padaczki sam lub z innymi lekami. Lek ten można także stosować łącznie z innymi lekami w leczeniu napadów występujących w chorobie zwanej zespołem Lennoxa-Gastauta.
• U dzieci w wieku pomiędzy 2 a 12 lat lek Lamotrigine Arrow można stosować łącznie z innymi lekami. Może być również stosowany w leczeniu pewnego rodzaju padaczki zwanej „typowymi napadami nieświadomości”.

Lek Lamotrigine Arrow jest także stosowany w leczeniu zaburzeń dwubiegunowych.
U pacjentów z zaburzeniami dwubiegunowymi (zwanymi także zespołem maniakalno-depresyjnym) występują bardzo silne wahania nastroju z okresami manii (podniecenie lub euforia), naprzemiennie z okresami depresji (głęboki smutek lub rozpacz). U dorosłych powyżej 18 lat lek Lamotrigine Arrow może być stosowany sam lub z innymi lekami w celu zapobiegania okresom depresji pojawiającym się w zaburzeniach dwubiegunowych. Nie wiadomo dotychczas, w jaki sposób lek Lamotrigine Arrow działa na mózg, wywołując efekt leczniczy.

SKŁAD LEKU LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

• Substancją aktywną jest lamotrygina (Lamotriginum) (każda tabletka zawiera 25, 50 lub 100 mg lamotryginy).

Ponadto lek zawiera laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, żelaza tlenek żółty (E 172), powidon K30, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), magnezu stearynian, talk, krzemionkę koloidalną.

DAWKOWANIE LEKU LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Lamotrigine Arrow zawsze należy przyjmować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Znalezienie najlepszej dawki leku Lamotrigine Arrow dla konkretnej osoby może zająć jakiś czas. Dawka przyjmowana będzie zależeć:
• od wieku;
• od jednoczesnego stosowania leku Lamotrigine Arrow z innymi lekami;
• od występowania (lub niewystępowania) zaburzeń nerek lub wątroby.

Lekarz prowadzący rozpocznie od niskiej dawki i będzie ją zwiększał stopniowo przez okres kilku tygodni do osiągnięcia dawki działającej (nazywanej dawką skuteczną). Nigdy nie należy przyjmować większej dawki leku Lamotrigine Arrow niż zaleci lekarz prowadzący.

Zazwyczaj stosowana dawka dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi pomiędzy 100 mg a 400 mg na dobę.
W przypadku dzieci w wieku od 2 do 12 lat, skuteczna dawka zależy od ich masy ciała – zazwyczaj wynosi ona pomiędzy 1 mg a 15 mg na kilogram masy ciała dziecka, maksymalnie do 400 mg na dobę.

Nie zaleca się podawania leku Lamotrigine Arrow dzieciom w wieku poniżej 2 lat.

Lek Lamotrigine Arrow należy przyjmować raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego. Lek można przyjmować z pożywieniem lub na czczo.

Lekarz może także zalecić rozpoczęcie lub zaprzestanie przyjmowania innych leków, w zależności od tego, w jakiej chorobie stosowane jest leczenie i jaka jest odpowiedź na to leczenie.
• Tabletki Lamotrigine Arrow należy połknąć w całości. Nie należy łamać, żuć lub kruszyć tabletek.
• Zawsze należy przyjmować pełną przepisaną dawkę leku. Nigdy nie należy przyjmować tylko części tabletek.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeżeli przyjęta zostanie zbyt duża dawka leku Lamotrigine Arrow należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli jest to możliwe, należy pokazać mu opakowanie.

Osoba, która przyjęła zbyt dużą dawkę leku Lamotrigine Arrow może mieć następujące objawy:
• gwałtowne, niekontrolowane ruchy oczu (oczopląs);
• niezdarność i brak koordynacji wpływające na równowagę (ataksja);
• utrata świadomości lub śpiączka.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lamotrigine Arrow z jedzeniem i piciem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Istnieje większe ryzyko wad płodu, u dzieci, których matki stosowały lamotryginę w ciąży. Te wady to zwykle rozszczep wargi i podniebienia. Lekarz prowadzący może zalecić przyjmowanie dodatkowej dawki kwasu foliowego w przypadku planowania zajścia w ciążę lub podczas ciąży. Ciąża może zmienić skuteczność działania lamotryginy, tak więc zaleca się wykonanie badania krwi i dobranie odpowiedniej dawki lamotryginy na podstawie uzyskanych wyników.

Należy poinformować lekarza prowadzącego o istniejącej ciąży, przypuszczeniu, że jest się w ciąży albo planowaniu zajścia w ciążę. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem. Jest to szczególnie istotne w przypadku padaczki.

DOKUMENTACJA LEKU LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.
ZAREZERWUJ LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here