Konsultacja merytoryczna:

Lamotrigine Arrow

Lek Lamotrigine Arrow należy do grupy leków określanych jako przeciwpadaczkowe. Stosowany jest w leczeniu dwóch chorób – padaczki i zaburzeń dwubiegunowych.

W leczeniu padaczki Lamotrigine Arrow działa poprzez blokowanie w mózgu sygnałów wywołujących napady padaczkowe (drgawki).
• U dorosłych i dzieci powyżej 13 lat lek Lamotrigine Arrow można stosować w leczeniu padaczki sam lub z innymi lekami. Lek ten można także stosować łącznie z innymi lekami w leczeniu napadów występujących w chorobie zwanej zespołem Lennoxa-Gastauta.
• U dzieci w wieku pomiędzy 2 a 12 lat lek Lamotrigine Arrow można stosować łącznie z innymi lekami. Może być również stosowany w leczeniu pewnego rodzaju padaczki zwanej „typowymi napadami nieświadomości”.

Lek Lamotrigine Arrow jest także stosowany w leczeniu zaburzeń dwubiegunowych.
U pacjentów z zaburzeniami dwubiegunowymi (zwanymi także zespołem maniakalno-depresyjnym) występują bardzo silne wahania nastroju z okresami manii (podniecenie lub euforia), naprzemiennie z okresami depresji (głęboki smutek lub rozpacz). U dorosłych powyżej 18 lat lek Lamotrigine Arrow może być stosowany sam lub z innymi lekami w celu zapobiegania okresom depresji pojawiającym się w zaburzeniach dwubiegunowych. Nie wiadomo dotychczas, w jaki sposób lek Lamotrigine Arrow działa na mózg, wywołując efekt leczniczy.

Jaki jest skład Lamotrigine Arrow, jakie substancje zawiera?

• Substancją aktywną jest lamotrygina (Lamotriginum) (każda tabletka zawiera 25, 50 lub 100 mg lamotryginy).

Ponadto lek zawiera laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, żelaza tlenek żółty (E 172), powidon K30, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), magnezu stearynian, talk, krzemionkę koloidalną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Lamotrigine Arrow – jak stosować ten lek?

Lamotrigine Arrow zawsze należy przyjmować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Znalezienie najlepszej dawki leku Lamotrigine Arrow dla konkretnej osoby może zająć jakiś czas. Dawka przyjmowana będzie zależeć:
• od wieku;
• od jednoczesnego stosowania leku Lamotrigine Arrow z innymi lekami;
• od występowania (lub niewystępowania) zaburzeń nerek lub wątroby.

Lekarz prowadzący rozpocznie od niskiej dawki i będzie ją zwiększał stopniowo przez okres kilku tygodni do osiągnięcia dawki działającej (nazywanej dawką skuteczną). Nigdy nie należy przyjmować większej dawki leku Lamotrigine Arrow niż zaleci lekarz prowadzący.

Zazwyczaj stosowana dawka dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi pomiędzy 100 mg a 400 mg na dobę.
W przypadku dzieci w wieku od 2 do 12 lat, skuteczna dawka zależy od ich masy ciała – zazwyczaj wynosi ona pomiędzy 1 mg a 15 mg na kilogram masy ciała dziecka, maksymalnie do 400 mg na dobę.

Nie zaleca się podawania leku Lamotrigine Arrow dzieciom w wieku poniżej 2 lat.

Lek Lamotrigine Arrow należy przyjmować raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego. Lek można przyjmować z pożywieniem lub na czczo.

Lekarz może także zalecić rozpoczęcie lub zaprzestanie przyjmowania innych leków, w zależności od tego, w jakiej chorobie stosowane jest leczenie i jaka jest odpowiedź na to leczenie.
• Tabletki Lamotrigine Arrow należy połknąć w całości. Nie należy łamać, żuć lub kruszyć tabletek.
• Zawsze należy przyjmować pełną przepisaną dawkę leku. Nigdy nie należy przyjmować tylko części tabletek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli przyjęta zostanie zbyt duża dawka leku Lamotrigine Arrow należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli jest to możliwe, należy pokazać mu opakowanie.

Osoba, która przyjęła zbyt dużą dawkę leku Lamotrigine Arrow może mieć następujące objawy:
• gwałtowne, niekontrolowane ruchy oczu (oczopląs);
• niezdarność i brak koordynacji wpływające na równowagę (ataksja);
• utrata świadomości lub śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lamotrigine Arrow – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lamotrigine Arrow z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lamotrigine Arrow w okresie ciąży i karmienia piersią?

Istnieje większe ryzyko wad płodu, u dzieci, których matki stosowały lamotryginę w ciąży. Te wady to zwykle rozszczep wargi i podniebienia. Lekarz prowadzący może zalecić przyjmowanie dodatkowej dawki kwasu foliowego w przypadku planowania zajścia w ciążę lub podczas ciąży. Ciąża może zmienić skuteczność działania lamotryginy, tak więc zaleca się wykonanie badania krwi i dobranie odpowiedniej dawki lamotryginy na podstawie uzyskanych wyników.

Należy poinformować lekarza prowadzącego o istniejącej ciąży, przypuszczeniu, że jest się w ciąży albo planowaniu zajścia w ciążę. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem. Jest to szczególnie istotne w przypadku padaczki.

Ulotka Lamotrigine Arrow – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lamotrigine Arrow m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Lamotrigine Arrow?

Cena Lamotrigine Arrow i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lamotrigine Arrow.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lamotrigine Arrow? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
29.74 

Zastosowanie Vibovit Junior truskawkowy (Opakowanie: 30 )Vibovit Junior truskawkowy (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla dzieci powyżej 4. roku życia, zawierający podstawowe witaminy wspierające prawidłowy rozwój. Preparat przyczynia się do prawidłowego tworzenia masy kostnej oraz funkcjonowania…

89.99 

Zastosowanie Physiogel Daily Moisture Therapy balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml)Physiogel Daily Moisture Therapy balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml) intensywnie nawilżający balsam do ciała przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry wyjątkowo delikatnej, w…

14.99 

Zastosowanie Prenalen Syrop bez dodatku cukrów (Opakowanie: 115 ml)Suplement diety Prenalen Syrop bez dodatku cukrów (Opakowanie: 115 ml) to preparat zawierający w swoim składzie suchy wyciąg z czosnku, witaminę C i cynk. Syrop przeznaczony jest dla…

19.49 

Zastosowanie Linomag żel do mycia ciała i głowy dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 400 ml)Linomag żel do mycia ciała i głowy dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 400 ml) to delikatnie myjący żel do mycia…

27.38 

Zastosowanie prOVag Żel (Opakowanie: 30 g)prOVag Żel (Opakowanie: 30 g) jest wyrobem medycznym w postaci żelu dla kobiet i dzieci powyżej 1. roku życia przeznaczonym do stosowania w miejscach intymnych w celu zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń oraz łagodzenia…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief