Levofree

Levofree to lek przeciwkaszlowy, który zawiera substancję czynną lewodropropizynę. Jest przeznaczony do objawowego leczenia suchego, nieproduktywnego kaszlu. Lek jest dostępny bez recepty i może być stosowany przez dorosłych, młodzież oraz dzieci powyżej 2 roku życia. Nie należy go stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Levofree zawiera substancję czynną lewodropropizynę, która należy do grupy leków przeciwkaszlowych (środków przeciwkaszlowych).

Levofree jest stosowany w objawowym leczeniu suchego kaszlu (kaszel nieproduktywny).

Levofree jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 2 lat i starszych.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

– Substancją czynną leku jest lewodropropizyna.
– 1 ml roztworu doustnego zawiera 6 mg lewodropropizyny.

– Pozostałe składniki to: sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, hypromeloza 2910, sukraloza, potasu sorbinian, aromat malinowy (zawierający składniki aromatyzujące, maltodekstrynę kukurydzianą i gumę arabską (E414)), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
Zalecana dawka to pojedyncza dawka 10 ml leku Levofree (co odpowiada 60 mg lewodropropizyny) do trzech razy na dobę. Należy zachować odstęp 6 godzin pomiędzy dawkami.

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat.
Zalecana całkowita dawka dobowa to 0,5 ml roztworu doustnego na kg masy ciała (co odpowiada 3 mg lewodropropizyny/kg masy ciała), podzielona na 3 pojedyncze dawki w odstępie co najmniej 6 godzin pomiędzy dawkami.

Poniższa tabela może służyć jako przewodnik dla indywidualnej i dobowej dawki:

Levofree-dawkowanie

W uzasadnionych przypadkach, całkowita dawka dobowa może zostać zwiększona do 1 ml roztworu doustnego na kg masy ciała.

Sposób podawania
Levofree jest przeznaczony do stosowania doustnego.
Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami.
Opakowanie zawiera miarkę o pojemności 25 ml do odmierzania ilości roztworu doustnego.

Czas trwania leczenia:
Lek należy stosować do ustąpienia kaszlu, ale nie należy stosować Levofree dłużej niż 7 dni. Jeśli kaszel nie ustępuje lub nasila się, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie

W przypadku przypadkowego połknięcia lub przedawkowania leku Levofree należy natychmiast powiadomić lekarza lub farmaceutę. Jeśli wystąpią objawy przedawkowania, lekarz zdecyduje o niezbędnych środkach.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku Levofree w okresie ciąży lub karmienia piersią, ponieważ w badaniach na zwierzętach wykazano, że substancja czynna przenika przez barierę łożyskową, a także została wykryta w mleku matki.

Ulotka Levofree

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Levofree (forum)

Stosujesz Levofree? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Levofree. Podziel się doświadczeniami na forum.