Lacosamide Eignapharma

Jak działa i kiedy stosujemy Lacosamide Eignapharma?

Lek Lacosamide Eignapharma zawiera lakozamid. Należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpadaczkowymi, które są stosowane w leczeniu padaczki. Ten lek został przepisany przez lekarza w celu zmniejszenia liczby napadów.


• Lek Lacosamide Eignapharma jest stosowany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od
4 lat.
• Lek Lacosamide Eignapharma jest stosowany w leczeniu typu padaczki, nazywanej napadami częściowymi i częściowymi wtórnie uogólnionymi.
• W tym rodzaju padaczki napady początkowo dotyczą tylko jednej strony mózgu, mogą jednak następnie rozszerzyć się na inne obszary po obu stronach mózgu.
• Lek Lacosamide Eignapharma może być stosowany sam (jako monoterapia) lub z innymi lekami przeciwpadaczkowymi (jako terapia wspomagająca).

Jaki jest skład Lacosamide Eignapharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest lakozamid.

Jedna tabletka leku Lacosamide Eignapharma 50 mg zawiera 50 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Eignapharma 100 mg zawiera 100 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Eignapharma 150 mg zawiera 150 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Eignapharma 200 mg zawiera 200 mg lakozamidu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (PH 101), krospowidon, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, hydroksypropyloceluloza-L, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian

Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, tytanu dwutlenek (E 171), lecytyna (sojowa) i barwniki*

* Barwnikami są:
Tabletka 50 mg: żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), indygokarmin, lak aluminiowy (E 132).
Tabletka 100 mg: żelaza tlenek żółty (E 172).
Tabletka 150 mg: żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza
tlenek żółty (E 172).
Tabletka 200 mg: indygokarmin, lak aluminiowy (E 132)

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Lacosamide Eignapharma – jak stosować ten lek?

Stosowanie leku Lacosamide Eignapharma
• Przyjmować lek Lacosamide Eignapharma dwa razy na dobę, raz rano i raz wieczorem.
• Stosować lek mniej więcej o tej samej porze każdego dnia.
• Połknąć tabletkę leku Lacosamide Eignapharma, popijając szklanką wody.
• Lek Lacosamide Eignapharma można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Zazwyczaj rozpoczyna się leczenie od codziennej małej dawki, którą następnie lekarz powoli zwiększa przez kilka tygodni. Po osiągnięciu dawki, która jest skuteczna dla danego pacjenta, tak zwanej dawki podtrzymującej, pacjent będzie ją dalej codziennie stosował. Lacosamide Eignapharma stosuje się w leczeniu długotrwałym. Należy kontynuować przyjmowanie leku Lacosamide Eignapharma, dopóki lekarz nie zaleci jego zaprzestania.

Jaką dawkę przyjmować
Poniżej przedstawiono typowe zalecane dawki leku Lacosamide Eignapharma dla pacjentów z różnych grup wiekowych i o różnej masie ciała. Lekarz może przepisać pacjentowi inną dawkę, jeżeli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby.

Dorośli, młodzież i dzieci o masie ciała co najmniej 50 kg:

Stosowanie samego leku Lacosamide Eignapharma (monoterapia)
Typowa dawka początkowa leku Lacosamide Eignapharma wynosi 50 mg dwa razy na dobę Lekarz może również rozpocząć leczenie od dawki 100 mg dwa razy na dobę. Lekarz może zwiększać stosowaną dawkę (podawaną dwa razy na dobę) co tydzień o 50 mg, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej, wynoszącej między 100 mg i 300 mg na dobę, podawanej w dwóch dawkach na dobę.

Stosowanie leku Lacosamide Eignapharma z innymi lekmi przeciwpadaczkowymi (terapia
wspomagająca)
Typowa dawka początkowa leku Lacosamide Eignapharma wynosi 50 mg dwa razy na dobę. Lekarz może zwiększać stosowaną dawkę (podawaną dwa razy na dobę) co tydzień o 50 mg, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej, wynoszącej między 100 mg i 200 mg dwa razy na dobę.

U pacjentów o masie ciała co najmniej 50 kg, lekarz może zadecydować o rozpoczęciu podawania leku Lacosamide Eignapharma od pojedynczej dawki nasycającej 200 mg. Następnie po 12 godzinach pacjent zacznie przyjmować stałą dawkę podtrzymującą.

Dzieci i młodzież o masie ciała poniżej 50 kg:
Dawka zależy od masy ciała dziecka. Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od podawania leku w syropie i tylko wtedy zmienia na tabletki, jeśli dziecko jest w stanie je połknąć i można uzyskać właściwą dawkę przy użyciu różnych mocy tabletek. Lekarz przepisze dziecku lek w postaci najbardziej dla niego odpowiedniej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku Lacosamide Eignapharma należy
niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie próbować prowadzić pojazdu.


U pacjenta mogą wystąpić:
• zawroty głowy;
• nudności lub wymioty;
• napady (drgawki), zaburzenia rytmu serca, takie jak spowolniony, przyspieszony lub nieregularny rytm serca, śpiączka, obniżenie ciśnienia krwi z przyspieszoną czynnością
serca i poceniem się.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lacosamide Eignapharma – czy mogę spożywać alkohol?

Ze względów bezpieczeństwa nie wolno pić alkoholu podczas stosowania leku Lacosamide Eignapharma

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lacosamide Eignapharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się przyjmowania leku Lacosamide Eignapharma w czasie ciąży lub karmienia piersią, ponieważ wpływ tego leku na przebieg ciąży i nienarodzone dziecko lub noworodka nie jest znany. Nie wiadomo także, czy lek przenika do mleka ludzkiego. Należy pilnie zasięgnąć porady lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę lub planuje ciążę. Lekarz pomoże zadecydować, czy należy przyjmować lek Lacosamide Eignapharma.

Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to spowodować zwiększenie częstości napadów. Nasilenie objawów choroby u matki może również zaszkodzić dziecku.

Cena Lacosamide Eignapharma i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Lacosamide Eignapharma i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Lacosamide Eignapharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Lacosamide Eignapharma. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Lacosamide Eignapharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Lacosamide Eignapharma - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Lacosamide Eignapharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.