Zaditen

Zaditen stosuje się w celu zapobiegania astmie oskrzelowej, szczególnie z objawami atopii. Zastosowanie: Zapobieganie astmie oskrzelowej, szczególnie z objawami atopii. Zapobieganie i leczenie objawowe alergii wieloukładowych: przewlekłej pokrzywki, atopowego zapalenia skóry, alergicznego nieżytu nosa i alergicznego zapalenia spojówek. Preparat nie jest skuteczny w przerywaniu trwającego napadu astmy. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Zaditen. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Zaditen, krople do oczu jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia
spojówek (swędzenie, łzawienie, zaczerwienienie lub obrzmienie oczu i (lub) powiek).

Wodorofumaran ketotifenu, substancja czynna leku Zaditen jest związkiem chemicznym
wykazującym działanie przeciwalergiczne.

Jaki jest skład Zaditen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ketotifen.
1 ml roztworu zawiera 0,345 mg wodorofumaranu ketotifenu, co odpowiada 0,25 mg ketotiofenu.

Inne składniki leku to benzalkoniowy chlorek, glicerol, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Zaditen – jak stosować?

Zalecana dawka dla dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz dzieci (w wielku 3 lub więcej lat) to:
1 kropla leku do worka spojówkowego chorego oka (oczu) 2 razy na dobę (rano i wieczorem).

Sposób użycia
– Przed wkropleniem leku należy umyć ręce.
– Zdjąć zakrętkę butelki.
– Ująć butelkę palcem wskazującym i kciukiem.
– Przechylić głowę do tyłu i palcem wskazującym drugiej ręki odchylić dolną powiekę.
– Zbliżyć końcówkę zakraplacza, nie dotykając nią oka ani powieki, ścisnąć delikatnie butelkę, tak aby została wkroplona 1 kropla.
– Zamknąć powiekę i delikatnie ucisnąć wewnętrzny kącik oka palcem wskazującym przez 1-2 minuty. Pomoże to zapobiec przedostaniu się leku do całego organizmu.
– Zamknąć starannie butelkę.

Nie dotykać końcówką zakraplacza do powiek, otaczających tkanek ani żadnych powierzchni, gdyż może to spowodować zanieczyszczenie roztworu.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie opisano przypadku przedawkowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się o poradę do lekarza prowadzącego. Wyniki badań klinicznych wskazują, że przyjęcie do 20 mg ketotifenu nie powoduje wystąpienia żadnych poważnych objawów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zaditen – czy mogę spożywać alkohol?

Zaditen może nasilać działanie alkoholu.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Zaditen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią. Ketotifen przenika do mleka, jednakże ryzyko jego oddziaływania na dziecko jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę stosowane dawki.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Zaditen

Ulotka Zaditen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Zaditen przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zaditen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Zaditen w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Zaditen

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zaditen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Zaditen. Podziel się doświadczeniami na forum.