Konsultacja merytoryczna:

Zabak

ZABAK to krople do oczu w postaci roztworu, bez konserwantów, zawierające ketotifen, który jest środkiem przeciwalergicznym.

ZABAK jest stosowany do leczenia objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Jaki jest skład Zabak, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest:
ketotifen 0,25 mg/ml (w postaci ketotifenu wodorofumaranu 0,345 mg/ml).

Ponadto lek zawiera glicerol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zabak – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Dorośli, osoby w podeszłym wieku, dzieci w wieku powyżej 3 lat
Zazwyczaj stosowana dawka to 1 kropla do chorego oka lub oczu dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Sposób podawania
Nie wstrzykiwać, nie połykać.
Lek jest przeznaczony do podawania do oka (podanie do oka).
Przed pierwszym zastosowaniem należy usunąć 5 pierwszych kropli.

Następnie, przy każdym zastosowaniu produktu:
– Przed zastosowaniem produktu dokładnie umyć ręce.
– Aby uniknąć zakażenia, nie należy dotykać oka, powiek lub innych powierzchni końcówką zakraplacza.
– Wpuścić 1 kroplę do oka (oczu) patrząc w górę i lekko odciągając w dół dolną powiekę.
– Po użyciu zamknąć butelkę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie ma zagrożenia, jeśli pacjent przypadkowo połknął kilka kropli leku ZABAK. Podobnie, nie należy się niepokoić, jeśli przypadkowo podano więcej niż jedną kroplę do oka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zabak – czy mogę spożywać alkohol?

Ten lek może nasilać działanie alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zabak w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży, przed zastosowaniem leku ZABAK powinna zwrócić się do lekarza lub farmaceuty po poradę.

Lek ZABAK może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Ulotka Zabak – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ZABAK, 0,25 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Ketotifenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 60 razy

Rozmiar plku 131.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zabak m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ZABAK, 0,25 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Ketotifenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 72 razy

Rozmiar plku 91.52 KB

Cena - ile kosztuje Zabak?

Cena Zabak i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zabak.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zabak? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Olimp Essentix, kapsułki (Opakowanie: 30 )Olimp Essentix, kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie kapsułek wspierający pracę wątroby, a także ograniczający negatywny wpływ stresu oksydacyjnego na działanie komórek.
Produkt zalecany jest dla osób doświadczających problemów z właściwym funkcjonowaniem układu metabolicznego tłuszczów i wątroby.
Suplement skierowany jest dla osób profilaktycznie…

21.01 

Zastosowanie Vegevit Witamina B12 tabletki (Opakowanie: 100 )Vegevit Witamina B12 tabletki (Opakowanie: 100 ) to suplement diety dla osób dorosłych, których dieta nie dostarcza im wystarczającej ilości witaminy B12. Mogą to być osoby ograniczające mięso, wegetarianie i weganie oraz ludzie, którzy słabo przyswajają kobalaminę z diety.
Efekt działania Vegevit Witamina B12 tabletki (Opakowanie: 100 )Witamina B12 jest niezbędna do utrzymania prawidłowej pracy…

26.90 

Zastosowanie Aspirin Pro 500 mg tabletki powlekane (Opakowanie: 8 )Aspirin Pro 500 mg tabletki powlekane (Opakowanie: 8 ) ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Może być stosowany w łagodzeniu wszystkich objawów infekcji – gorączki, bólu głowy czy mięśni.

Aspirin tabletki powlekane może być stosowany u osób dorosłych, jak również dzieciom w wieku 12 lat i starszym.
Efekt działania Aspirin Pro 500 mg tabletki powlekane (Opakowanie: 8 )…

10.03 

Zastosowanie Vichy Aqualia Thermal Spa na noc (Opakowanie: 75 ml)Vichy Aqualia Thermal Spa to nawilżający krem na noc, który skutecznie koi, łagodzi, a przede wszystkim intensywnie odżywia i nawilża skórę.

Krem jest przeznaczony dla skóry z widocznymi oznakami zmęczenia oraz odwodnionej.

Aqualia Thermal Spa na noc to produkt delikatnie perfumowany oraz przetestowany dermatologicznie. Nie zawiera parabenów.Efekt działania Vichy Aqualia…

86.17 

Zastosowanie Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 )Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla osób cierpiących na nietolerancję laktozy. Zawiera laktazę, która umożliwia prawidłowe trawienie cukru, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości ze strony układu pokarmowego wywołane niedoborem endogennego enzymu.
Efekt działania Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 )Lactocontrol tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera laktazę – oczyszczony enzym trawienny, który odpowiada za trawienie laktozy i jej rozkład do…

20.67 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief