OFNOL

KATEGORIA:
LEKI NA ALERGIĘ
LEKI OKULISTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

OFNOL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku OFNOL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku OFNOL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OFNOL? – OPIS I WSKAZANIA

OFNOL jest lekiem stosowanym w leczeniu stanów alergicznych oka. Jego działanie polega na zmniejszaniu nasilenia reakcji alergicznej. Lek OFNOL jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Alergiczne zapalenie spojówek. Niektóre substancje (alergeny), takie jak pyłki roślin, kurz domowy lub sierść zwierząt mogą spowodować reakcje alergiczne objawiające się swędzeniem, przekrwieniem oraz obrzękiem (opuchlizną) powierzchni oka.

SKŁAD OFNOL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest olopatadyna 1 mg/ml (w postaci olopatadyny chlorowodorku).

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, sodu chlorek, disodu fosforan bezwodny (E339) i woda do wstrzykiwań. Niewielkie ilości kwasu solnego i/lub sodu wodorotlenku są niekiedy dodane w celu utrzymania prawidłowej kwasowości (wartość pH).

JAKIE JEST DAWKOWANIE OFNOL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to jedna kropla do oka lub oczu dwa razy na dobę – rano i wieczorem.

Należy stosować taką dawkę, chyba że lekarz zaleci inaczej. Stosować lek OFNOL do obydwu oczu tylko wtedy, gdy zalecił tak lekarz. Stosować lek tak długo, jak zalecił lekarz. Lek OFNOL należy stosować tylko jako krople do oczu.

Sposób podawania
– Przygotować buteleczkę leku OFNOL i lusterko/lustro.
– Umyć ręce.
– Odkręcić zakrętkę z buteleczki, aby zerwać pierścień zabezpieczający (plombę). Po usunięciu pierścienia zabezpieczającego założyć z powrotem zakrętkę i dokręcić ją delikatnie, tak aby iglica zakrętki przebiła i otworzyła końcówkę buteleczki.
– Przed zakropleniem leku odkręcić zakrętkę.
– Chwycić buteleczkę skierowaną końcówką w dół pomiędzy kciuk i palec środkowy.
– Odchylić głowę do tyłu. Odciągnąć w dół powiekę czystym palcem, aby utworzyć „kieszonkę” pomiędzy powieką a gałką oczną. Do tego miejsca ma trafić kropla leku.
– Zbliżyć końcówkę buteleczki do oka. W razie potrzeby użyć lustra do pomocy.
– Nie dotykać końcówką (zakraplaczem) oka, powieki, otaczającego obszaru ani innych powierzchni. Mogłoby to doprowadzić do zakażenia leku pozostałego w buteleczce.
– Delikatnie wcisnąć dno buteleczki, aby uwolnić za każdym razem jedną kroplę leku OFNOL.
– Nie ściskać ścianek buteleczki; jest tak skonstruowana, że wystarczy lekki nacisk na jej dno.
– Jeśli lek stosowany jest do obu oczu, powtórzyć tę procedurę przy drugim oku.
– Zaraz po użyciu szczelnie zakręcić buteleczkę.

Jeśli kropla nie trafi do oka, ponowić próbę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI OFNOL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Wypłukać cały lek ciepłą wodą. Nie zakraplać kolejnych kropli do czasu podania kolejnej zwykłej dawki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OFNOL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku OFNOL w okresie karmienia piersią; należy zwrócić się do lekarza o poradę przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU OFNOL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – OFNOL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - OFNOL CENA, REFUNDACJA

OFNOL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here