Betmiga

Betmiga to lek na receptę, który zawiera substancję czynną mirabegron. Jest to lek zwiotczający mięśnie pęcherza moczowego, który zmniejsza aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego i leczy związane z nią objawy. Wskazaniem do stosowania leku Betmiga jest objawowe leczenie naglącego parcia na mocz, częstomoczu i/lub nietrzymania moczu spowodowanego naglącymi parciami, które mogą wystąpić u dorosłych pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancją czynną leku Betmiga jest mirabegron. Jest to lek zwiotczający mięśnie pęcherza moczowego (tak zwany agonista receptora beta 3-adrenergicznego), który zmniejsza aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego i leczy związane z nią objawy.

Lek Betmiga stosuje się u dorosłych w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego takich jak:
– nagła potrzeba oddania moczu (nazywana parciem naglącym)
– konieczność oddawania moczu częściej niż zwykle (nazywana częstomoczem)
– utrata kontroli nad oddawaniem moczu (nazywana naglącym nietrzymaniem moczu)

Skład

– Substancją czynną leku jest mirabegron. Każda tabletka zawiera 25 mg lub 50 mg mirabegronu.

– Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: makrogole, hydroksypropyloceluloza, butylohydroksytoluen, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172) (jedynie tabletka 25 mg).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka, to jedna tabletka 50 mg przyjmowana doustnie raz na dobę. Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby, lekarz prowadzący może zmniejszyć dawkę do jednej tabletki 25 mg przyjmowanej doustnie raz na dobę. Tabletkę leku należy przyjmować popijając płynem i połknąć w całości. Tabletki nie należy rozgryzać ani żuć. Lek Betmiga można przyjmować niezależnie od posiłków.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek lub gdy przypadkowo inna osoba przyjmie tabletki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub wezwać pogotowie.

Objawy przedawkowania mogą obejmować uczucie mocnego bicia serca, przyspieszenie tętna lub wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, nie należy stosować leku Betmiga.

W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lek ten prawdopodobnie przenika do mleka ludzkiego.

Pacjentka wraz z lekarzem powinni zadecydować czy przyjmować lek Betmiga, czy karmić piersią. Nie należy jednocześnie karmić piersią i przyjmować tego leku.

Ulotka Betmiga

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Betmiga (forum)

Stosujesz Betmiga? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

7 komentarzy do “Betmiga”

 1. przyjmuje Betmiga od 3 miesięcy,dawka 25 mg,na nadaktywny pecherz,w sumie widzę tylko nieznaczną poprawę ,nocne oddawanie moczu z 3 na 2,trochę dłuższe spacery

  Odpowiedz
 2. Lek Betmiga biorę od 3 dni. Po około 2 godzinach od przyjęcia dawki leku tj.1 tabletki ból głowy, wysokie ciśnienie. Częstomocz bez zmian i do tego problem z jego oddaniem . Chcesz zrobić, a nie możesz. Ból cewki moczowej,czego wcześniej nie było. Masakra

  Odpowiedz
 3. Mam stwierdzona nadreaktywnosc pecherza stad lekarz zalecil mi kuracje Betmiga 50. Poniewaz jestem emerytem/80 lat/ o b.niskich poborach, zapytalem go o cene leku,w odpowiedzi uslyszalem,ze jego koszt to 100zl.Kiedy zapytalem o tanszy zamiennik – odpowiedzial mi,ze nie ma,co po pozniejsym rozpoznaniu kwestii na internecie,okazalo sie zwyklym klamstwem,pdobnie jak cena leku ,za ktory zaplacilem nie 100,a 150zl. Lekarz wystawil recepte na 6 op.,wykupilem jedno i rozpoczalem kuracje 17 dni temu. Efekty leczenia sa dramatycznie zle,gdyz oczekiwanej poprawy,oddawalem mocz ca 3x w nocy,to ostatniej nocy pobilem rekord tj 10x,co wiecej oddawalem go z bolem i oporem,jakbym rodzil kamienie,ktorych nie mam. W tym stanie rzeczy chcialem skonsultowac przerwanie kuracji z w/w lekarzem,ale nie doszlo do tego,bo go nie zastalem, jest na urlopie.Dlatego tez przerywam zalecona kuracje bez konsultacji i przechodze na ziola.Oceniajac zbawienne dzialanie lekow,szczegolnie tych drogich smialo mozna postawic teze,ze farmacja,to jeden wielki szwindel,ktorej gl celem jest nie tyle pomagac chorym,a przedewszystkim na nich zarabiac,w czym udzial biora takze niektorzy, kooperujacy z branza lekarze.A opisany fakt mial miejsce nie w przyslowiowym Pcimiu,a w Warszawie.

  Odpowiedz
 4. Lek Betmiga 50 mg, brałam ok. dwóch tygodni. W 12 dniu brania leku bolała mnie głowa i wyskoczyło mi bardzo wysokie ciśnienie 192//111. Przestałam brać lek. Po skontaktowaniu się z lekarzem/ po uregulowaniu się ciśnienia/ lekarz przepisał mi zmniejszoną dawkę leku – Betmiga 25 mg. Zobaczymy czy będę mogła brać? Jeśli ktoś choruje na nadciśnienie proponuję je kontrolować. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Brałam ten lek po dwóch tygodniach brania tego leku dostałam silnego zakażenia dróg moczowych nie mogłam sobie z tym poradzic podczas brania tego leku, było coraz gorzej no niestety musiałam odstawić ten lek .

  Odpowiedz
 6. mam problem z nietrzymaniem moczu lek betmiga na początku leczenia działał całkiem dobrze, ale po kilku miesiącach najpierw dostałam zakażenia pochwy, a potem nabawiłam się silnego zapalenia pęcherza z krwiomoczem, niestety musiałam lek odstawić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betmiga. Podziel się doświadczeniami na forum.