Baclofen PolpharmaJak działa i kiedy stosujemy Baclofen Polpharma?

Baclofen Polpharma jest lekiem zmniejszającym nadmierne napięcie mięśni szkieletowych, które występuje w różnych stanach chorobowych, takich jak: stwardnienie rozsiane, uszkodzenie rdzenia kręgowego, udary mózgu, porażenie mózgowe, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy urazy głowy.

Zmniejsza dolegliwości bólowe związane z nadmiernym napięciem mięśni i ułatwia rehabilitację.

REKLAMA

Jaki jest skład Baclofen Polpharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest baklofen. 1 tabletka zawiera 10 mg lub 25 mg baklofenu.

Inne składniki leku to: laktoza, skrobia ziemniaczana, żelatyna, talk. magnezu stearynian, etyloceluloza.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Baclofen Polpharma – jak stosować ten lek?

Baclofen Polpharma należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli:
Zwykle zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 5 mg (1/2 tabletki 10 mg) 3 razy na dobę i stopniowe zwiększanie dawki co 3 dni aż do uzyskania odpowiedniej skuteczności leczenia.

U większości pacjentów oczekiwana skuteczność występuje po dawce 30 mg do 75 mg na dobę.

U pacjentów, u których konieczne jest stosowanie większych dawek leku (75 mg do 100 mg na dobę), można stosować baklofen w postaci tabletek zawierających 25 mg.

Nie należy stosować dawki większej niż 100 mg na dobę.

Dzieci:
Leczenie rozpoczyna się od dawki 5 mg podawanej 2 razy na dobę. W razie potrzeby dawkę można zwiększać stopniowo co 3 dni, aż do uzyskania odpowiedniej skuteczności.

Zwykle stosuje się lek w dawce 0,75 do 2 mg/kg masy ciała.

Zaleca się następujące dawkowanie w zależności od wieku dziecka:
od 12 miesięcy do 2 lat: 10 do 20 mg na dobę
od 2 do 6 lat: 20 do 30 mg na dobę
od 6 do 10 lat: 30 do 60 mg na dobę.

U dzieci powyżej 10 lat maksymalna dawka dobowa wynosi 2.5 mg/kg masy ciała.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przedawkowania leku należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub zgłosić do izby przyjęć najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Baclofen Polpharma – czy mogę spożywać alkohol?

Baclofen Polpharma może nasilać działanie uspokajające alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Baclofen Polpharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Należy poinformować lekarza o ciąży lub ojej planowaniu.

Baclofen Polpharma może być stosowany u kobiet w ciąży tylko wtedy, kiedy zdaniem lekarza jest to bezwzględnie konieczne.

Substancja czynna leku – baklofen, przenika do mleka kobiecego, dlatego karmienie piersią w czasie przyjmowania leku nie jest zalecane.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Baclofen Polpharma i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Baclofen Polpharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Baclofen Polpharma. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Baclofen Polpharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Zadbaj o zdrowe kości i stawy

Wypróbuj innowacyjny suplement diety wspierający zdrowie stawów. Produkt poprawia ruchomość stawów oraz dostarcza niezbędnych substancji odżywczych pozwalających zachować zdrowe kości.

TabletkiOcenaCena
ProFlexen 9.4Sprawdź!

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Baclofen Polpharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Baclofen Polpharma.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(41 ocen, średnia: 5,83 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.