Konsultacja merytoryczna:

BCG Szczepionka AJVaccines

BCG Szczepionka AJVaccines zawiera prątki szczepu Mycobacterium bovis BCG i jest to szczepionka stosowana dla ochrony przed gruźlicą (TB).

Jaki jest skład BCG Szczepionka AJVaccines, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest liofilizowany proszek zawierający żywe, atenuowane (pozbawione zjadliwości) prątki typu Mycobacterium bovis BCG (Bacillus Calmette Guerin), szczep duński 1331. 1 ml rozpuszczonej szczepionki zawiera od 2 do 8 milionów prątków.

Substancje pomocnicze to: sodu glutaminian, magnezu siarczan siedmiowodny, dipotasu fosforan, aspargina jednowodna, żelaza (III)-amonowy cytrynian, glicerol 85%, kwas cytrynowy jednowodny, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu BCG Szczepionka AJVaccines – jak stosować ten lek?

Lekarz lub pielęgniarka podaje szczepionkę poprzez wkłucie się w powierzchniową warstwę skóry.

Niemowlęta poniżej 12 miesiąca życia: 0,05ml
Dorośli i dzieci w wieku 12 miesięcy i starsze: 0,1ml

Dla ułatwienia gojenia miejsce wstrzyknięcia najlepiej pozostawić odkryte

Reakcje, które mogą wystąpić, po podaniu szczepionki:
– niewielki obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość w miejscu wkłucia aż do powstania zmiany na skórze
– po kilku tygodniach zmiana na skórze przechodzi w małe owrzodzenie
– po kilku miesiącach owrzodzenie to wygoi się pozostawiając jedynie małą, płaską bliznę
– może wystąpić niewielki obrzęk węzłów chłonnych w dole pachowym

To są częste reakcje na szczepionkę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Szczepionka podawana przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania BCG Szczepionka AJVaccines – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować BCG Szczepionka AJVaccines w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem szczepionki BCG Szczepionka AJVaccines.

Nie zaleca się szczepienia w ciąży i w okresie karmienia piersią mimo, że nie odnotowano żadnego szkodliwego wpływu BCG Szczepionki AJVaccines na nienarodzone dziecko oraz na dziecko karmione piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

BCG Szczepionka AJVaccines nie ma żadnego wpływu na zdolność do prowadzenia i obsługiwania maszyn.

Ulotka BCG Szczepionka AJVaccines – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CG Szczepionka AJVaccines Proszek i rozpuszczalnik do sporządzenia zawiesiny do wstrzykiwań. Mycobacterium bovis BCG (Bacillus Calmette-Guerin), duński szczep 1331, żywy atenuowany.

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 352.57 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat BCG Szczepionka AJVaccines m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CG Szczepionka AJVaccines Proszek i rozpuszczalnik do sporządzenia zawiesiny do wstrzykiwań. Mycobacterium bovis BCG (Bacillus Calmette-Guerin), duński szczep 1331, żywy atenuowany.

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 361.81 KB

Cena - ile kosztuje BCG Szczepionka AJVaccines?

Cena BCG Szczepionka AJVaccines i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę BCG Szczepionka AJVaccines.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz BCG Szczepionka AJVaccines? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Allergoff neutralizator alergenów kurzu domowego spray (Opakowanie: 400 ml)Allergoff neutralizator alergenów kurzu domowego spray (Opakowanie: 400 ml) to wyrób stworzony do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych, gdy potrzebna jest neutralizacja i ochrona przed wszelkiego rodzaju roztoczami, grzybami, pleśnią, pyłkami roślin oraz innymi alergenami.

Może być stosowany na materiałach tapicerskich, dywanach, poduszkach oraz wszelkich innych powierzchni, w których występować i rozwijać…

47.99 

Zastosowanie CoQ10 30 mg kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Suplement diety CoQ10 30 mg kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) to produkt dostarczający do organizmu dodatkową porcję koenzymu Q10, który może wpłynąć pozytywnie na pracę serca, a także wpłynąć stabilizująco na poziom cukru we krwi.
Preparat może być skierowany do osób nadmiernie narażonych na rozwój chorób serca, takich jak niewydolność krążenia, miaż…

140.99 

Zastosowanie Calperos 1000mg kapsułki (Opakowanie: 100 )Calperos 1000mg kapsułki (Opakowanie: 100 ) to produkt leczniczy dostarczający do organizmu wapń, który chroni przed zachorowaniem na osteoporozę i wspomaga leczenie wszelkich złamań. Może być także stosowany przy nagłych reakcjach alergicznych.

Efekt działania Calperos 1000mg kapsułki (Opakowanie: 100 )Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka. Calperos 1000mg kapsułki (Opakowanie: 100 ) dostarcza 1000 mg węglanu…

52.35 

Zastosowanie Weleda Bogaty balsam do ciała z rokitnikiem (Opakowanie: 200 ml)Weleda Bogaty balsam do ciała z rokitnikiem (Opakowanie: 200 ml) to balsam do ciała odpowiedni do codziennej pielęgnacji, w szczególności skóry suchej. Wspomaga utrzymanie naturalnej bariery ochronnej. Działa silnie nawilżająco. Zapewnia efekt nawet do 48 godzin.Efekt działania Weleda Bogaty balsam do ciała z rokitnikiem (Opakowanie: 200 ml)Weleda Bogaty balsam…

71.99 

Zastosowanie Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 )Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 ) jest wyrobem medycznym przeznaczonym do płukania nosa i zatok w przypadku zapalenia zatok i nieżytu nosa. Zawiera chlorek sodu do sporządzania izotonicznego lub hipertonicznego roztworu. Może być stosowany zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce zapalenia błony śluzowej nosa i zatok, kataru różnego pochodzenia, a takż…

18.40 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief