Betaloc ZOK

Lek Betaloc ZOK 25, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 23,75 mg – białe, owalne, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane „A/β”.

Lek Betaloc ZOK 50, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 47,5 mg – białe, okrągłe, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane „A/mO”.

Lek Betaloc ZOK 100, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 95 mg – białe, okrągłe, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane „A/mS”.

Metoprolol, substancja czynna leku Betaloc ZOK, należy do grupy leków nazywanych selektywnymi lekami blokującymi receptory β-adrenergiczne (β-adrenolityki). Działanie leku polega na blokowaniu jednego z rodzajów receptorów β-adrenergicznych – receptorów β1-adrenergicznych. Znajdują się one
w sercu, naczyniach krwionośnych oraz innych narządach, np. nerkach, mózgu. Metoprolol zmniejsza wpływ wywierany na receptory β1-adrenergiczne przez hormony uwalniane w trakcie stresu wywołanego różnymi przyczynami. Postać farmaceutyczna leku Betaloc ZOK zapewnia stałe stężenie metoprololu w surowicy i skuteczność przez 24 godziny od przyjęcia leku.

Lek Betaloc ZOK jest stosowany w:
• Nadciśnieniu tętniczym,
• Chorobie niedokrwiennej serca,
• Leczeniu objawowej, przewlekłej niewydolności serca z zaburzoną czynnością lewej komory serca,
• Zapobieganiu wystąpienia nagłego zgonu sercowego lub ponownego zawału mięśnia sercowego u pacjentów po przebyciu ostrej fazy zawału,
• Zaburzeniach rytmu serca, szczególnie w przypadku tachykardii nadkomorowych (zwiększenie częstości pracy serca), ekstrasystolii (dodatkowe skurcze serca) pochodzenia komorowego i migotania przedsionków (w celu zwolnienia czynności komór),
• Czynnościowych zaburzeniach pracy serca z napadowymi zaburzeniami rytmu,
• Profilaktyce migreny

Jaki jest skład Betaloc ZOK, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest metoprololu bursztynian.
Jedna tabletka zawiera odpowiednio 23,75 mg, 47,5 mg, 95 mg metoprololu bursztynianu, co odpowiada 25 mg, 50 mg, 100 mg metoprololu winianu
Pozostałe składniki leku to: etyloceluloza, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, sodu stearylofumaran, hypromeloza, parafina, makrogol (6000), tytanu dwutlenek.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Betaloc ZOK – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest, aby stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza.

Możliwe objawy przedawkowania to zmniejszenie częstości pracy serca, niedociśnienie tętnicze krwi, ostra niewydolność serca i skurcze oskrzeli.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, gdyż może być konieczne płukanie żołądka lub wdrożone odpowiednie leczenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Betaloc ZOK – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można zażywać z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Betaloc ZOK w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Jeśli kobieta leczona lekiem Betaloc ZOK zajdzie w ciążę, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Leku Betaloc ZOK nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.
β-adrenolityki mogą powodować zmniejszenie częstości pracy serca u płodu i noworodka. Należy o tym pamiętać, jeżeli β-adrenolityki są stosowane w ostatnim trymestrze ciąży i w okresie okołoporodowym.

Ulotka Betaloc ZOK – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Betaloc ZOK? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz