Konsultacja merytoryczna:

Beromun

Beromun zawiera substancję czynną tazonerminę (czynnik martwicy nowotworów alfa-1a), wytwarzaną metodami rekombinacji DNA. Należy ona do klasy leków zwanych środkami immunostymulującymi, które wspomagają układ odpornościowy organizmu w zwalczaniu komórek nowotworowych.

Beromun jest stosowany wraz z produktami zawierającymi melfalan w leczeniu mięsaków tkanek miękkich rąk i nóg. Rolą leczenia jest zmniejszenie masy guza i ułatwienie chirurgicznego usunięcia nowotworu lub zapobieganie ciężkim uszkodzeniom otaczających zdrowych tkanek, aby uchronić przed koniecznością amputacji ręki lub nogi.

Jaki jest skład Beromun, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest tazonermina. Każda fiolka zawiera 1 mg tazonerminy. Po rozpuszczeniu każdy ml roztworu zawiera 0,2 mg tazonerminy.

– Pozostałe składniki to: dwuwodny diwodorofosforan sodu, dwunastowodny fosforan disodowy, i ludzką albuminę osoczową.

– Rozpuszczalnik zawiera chlorek sodu i wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Beromun – jak stosować ten lek?

Beromun będzie podawany techniką izolowanej perfuzji kończyny (ILP) wraz z lekiem przeciwnowotworowym, melfalanem. Procedura ta odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Wpływ i wypływ krwi z chorej kończyny zostanie zatrzymany przy pomocy opaski uciskowej. Krew zaopatrywana w tlen przez sztuczne płucoserce będzie wpompowywana do chorej kończyny poprzez cewnik w głównej tętnicy, jednocześnie z głównej żyły krew będzie odciągana. Beromun, a następnie melfalan, będą wstrzykiwane do tak utworzonego obwodu. Przez całkowity czas 90 minut chora kończyna będzie poddana działaniu leku Beromun.

Zalecana dawka Beromun zależy od parametrów chorej kończyny i zwykle wynosi 3 mg dla ręki oraz 4 mg dla nogi. Proszek Beromun musi zostać rozpuszczony przed zastosowaniem. Powstały roztwór będzie podany do tętnicy w chorej ręce lub nodze techniką ILP przez pierwszy okres 30 minut.

Następnie zostanie dołączony melfalan i procedura będzie kontynuowana przez dodatkowe 60 minut.

Na koniec kończyna zostanie przepłukana, aby usunąć resztki leku Beromun i melfalanu.

Technika ILP umożliwia wybiórczą ekspozycję komórek nowotworowych w kończynie na bardzo wysokie dawki leku Beromun i melfalanu, wzmagając działanie przeciwnowotworowe i jednocześnie zapobiegając ich wydostawaniu się do innych części ciała, gdzie mogłyby spowodować ciężkie działania niepożądane.

W zwykłych przypadkach nie powtarza się procedury ILP z produktem Beromun. W razie konieczności jej powtórzenia nie może to nastąpić przed upływem co najmniej sześciu tygodni od pierwszego ILP.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ Beromun jest zawsze podawany przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy w szpitalu, przedawkowanie jest niesłychanie rzadkie. Jednak gdyby nastąpiło, lekarz powinien natychmiast wypłukać chorą kończynę, aby usunąć Beromun, oraz zatrzymać procedurę ILP. W razie jakiegokolwiek ryzyka wystąpienia poważnych działań niepożądanych lekarz powinien natychmiast przenieść pacjenta na oddział intensywnej terapii w celu dokładnego monitorowania i wdrożenia adekwatnego leczenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Beromun – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Beromun w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Beromun w czasie ciąży.

Nie wolno karmić piersią przez co najmniej 7 dni od podania leku Beromun.

Ulotka Beromun – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BEROMUN, 1 mg/5 ml, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworów do wstrzykiwań (Tazonermina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 184.92 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Beromun m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BEROMUN, 1 mg/5 ml, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworów do wstrzykiwań (Tazonermina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 238.27 KB

Cena - ile kosztuje Beromun?

Cena Beromun i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Beromun.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Beromun? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Xylodex 0,1% regeneracja aerozol (Opakowanie: 10 ml)Xylodex 0,1% regeneracja aerozol (Opakowanie: 10 ml) to lek do stosowania u dorosłych oraz dzieci od 6. roku życia. Wykazuje działanie obkurczające błonę śluzową nosa, zmniejszając jej przekrwienie, czym przyczynia się do jej szybszej regeneracji. Może być stosowany po operacjach nosa w celu szybszej regeneracji śluzówki.

Efekt działania Xylodex 0,1% regeneracja aerozol (Opakowanie: 10 ml)Lek umożliwia regenerację błony ś…

15.28 

Zastosowanie DEMOXOFT płyn (Opakowanie: 100 ml)DEMOXOFT płyn (Opakowanie: 100 ml) to preparat przeznaczony do pielęgnacji skóry powiek, szczególnie narażonych na wysuszenie czy podrażnienie powiek.
Płyn przeznaczony jest dla osób odczuwających problemy z odpowiednim nawilżeniem i elastycznością skóry powiek, a także cierpiących na ich podrażnienie.
Produkt przeznaczony jest również dla osób regularnie dbających…

28.80 

Zastosowanie Septinum tabletki do ssania (Opakowanie: 30 )Septinum tabletki do ssania (Opakowanie: 30 ) jest wyrobem medycznym w formie tabletek do ssania o działaniu łagodzącym i ochronnym, przyczyniającym się do zniwelowania nieprzyjemnego kaszlu czy chrypki.
Produkt skierowany jest dla osób doświadczających uciążliwego kaszlu czy chrypki, także w przypadku nadmiernego wysuszenia śluzówki gardła.
Stosowanie wyrobu medycznego zalecane jest w przypadku pojawienia się podrażnień…

14.99 

Zastosowanie Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60 kapsułek (Opakowanie: 30 )Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60 kapsułek (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ma formułę podwójnych tabletek – z kwasami tłuszczowymi i witaminami. Preparat jest przeznaczony dla kobiet od 13. tygodnia ciąży do zakończenia procesu laktacji.
Efekt działania Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60 kapsułek (Opakowanie: 30 )Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60…

44.99 

Eucerin Atopicontrol Balsam (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

70.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief