Bevespi Aerosphere

Działanie i wskazania

Bevespi Aerosphere zawiera dwie substancje czynne o nazwie glikopironium i formoterolu fumaran dwuwodny. Należą one do grupy leków zwanych długo działającymi lekami rozszerzającymi oskrzela.

Lek Bevespi Aerosphere stosuje się w celu ułatwienia oddychania dorosłym z chorobą płuc zwaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). POChP jest przewlekłą chorobą dróg oddechowych w płucach, która często jest spowodowana przez palenie tytoniu. W POChP mięśnie otaczające drogi oddechowe zaciskają się, co utrudnia oddychanie.

Lek zapobiega zaciskaniu się mięśni wokół dróg oddechowych, dzięki czemu przepływ powietrza do i z płuc jest łatwiejszy.

Lek dostarcza substancje czynne bezpośrednio do dróg oddechowych w płucach podczas wdechu. Lek pomaga zmniejszyć wpływ POChP na codzienne życie.

Bevespi Aerosphere cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Bevespi Aerosphere:

  • cena leku Bevespi Aerosphere (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Bevespi Aerosphere z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Bevespi Aerosphere - cena leku.

Skład

Substancjami czynnymi leku są glikopironium i formoterolu fumaran dwuwodny.
Każde pojedyncze rozpylenie dostarcza dawkę 9 mikrogramów glikopironiowego bromku (odpowiadająca 7,2 mikrograma glikopironium) i 5 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

Pozostałe składniki to: norfluran, 1,2-distearoilo-sn-glicero-3-fosfocholina i wapnia chlorek

Zobacz listę preparatów zawierających: , .

Dawkowanie

Jaką dawkę leku stosować
Zalecana dawka to dwa rozpylenia dwa razy na dobę. Ważne jest, aby stosować lek Bevespi Aerosphere codziennie, nawet jeżeli w danej chwili pacjent nie ma objawów POChP.

Jak stosować ten lek
Lek Bevespi Aerosphere jest przeznaczony do stosowania wziewnego. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi zamieszczoną na końcu tej ulotki. W razie wątpliwości dotyczących stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku Bevespi Aerosphere z komorą inhalacyjną
W przypadku trudności z jednoczesnym wykonaniem wdechu i naciśnięciem inhalatora, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Istnieje możliwość stosowania „komory inhalacyjnej” z inhalatorem.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Pacjent może potrzebować pomocy medycznej. U pacjenta może wystąpić szybsze niż zwykle bicie serca, drżenie ciała, zaburzenia widzenia, suchość w jamie ustnej lub ból głowy bądź nudności.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak odrębnych zaleceń.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Bevespi Aerosphere, jeśli pacjentka jest w ciąży, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Nie należy stosować leku Bevespi Aerosphere, jeżeli pacjentka karmi piersią, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jest mało prawdopodobne, aby ten lek wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak zawroty głowy i nudności są często występującymi działaniami niepożądanymi. Jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Bevespi Aerosphere - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here