Konsultacja merytoryczna:

BIOTYLEK

Lek ten należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.

BIOTYLEK stosuje się w leczeniu niedoborów biotyny z takimi objawami jak m.in. wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, krocza, oraz zapobieganiu następstwom niedoborów, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Skład

– Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny.
– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

 

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu BIOTYLEK – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.
Zalecana dawka to od 5 mg do 10 mg biotyny na dobę.
W sytuacji gdy o rozpoczęciu leczenia decyduje lekarz, może on zalecić inny schemat przyjmowania leku.
Czas trwania leczenia zależy od charakteru i przebiegu choroby. Obserwuje się ustępowanie objawów po około 4 tygodniach stosowania.
W przypadku osób z trudnościami w przełykaniu tabletkę można rozkruszyć i rozpuścić w niewielkiej ilości wody.
Uwaga: lek należy stosować regularnie.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
U dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza.
Lekarz ustali opytmalny sposób dawkowania leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania BIOTYLEK – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.
Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować BIOTYLEK w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża
Ilość biotyny zawarta w leku BIOTYLEK znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.
Karmienie piersią
Ilość biotyny zawarta w leku BIOTYLEK znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Ulotka BIOTYLEK – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BIOTYLEK, 5 mg, tabletki (Biotinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 233.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat BIOTYLEK m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BIOTYLEK, 5 mg, tabletki (Biotinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 253.98 KB

Cena - ile kosztuje BIOTYLEK?

Cena BIOTYLEK i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę BIOTYLEK.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz BIOTYLEK? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Hascofungin (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.12 

Zastosowanie Feminum żel nawilżający intymny (Opakowanie: 40 ml)Feminum żel nawilżający intymny (Opakowanie: 40 ml) to nawilżający żel intymny dla kobiet, stosowany w przypadku niedoboru wydzielania śluzu w pochwie oraz nadmiernej suchości. Łagodzi uczucie pieczenia i swędzenia, zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień. Produkt może być z powodzeniem stosowany również przy badaniach diagnostycznych i zabiegach.Efekt działania Feminum żel nawilżający…

14.99 

Zastosowanie Vibovit Literki Żelki smak owocowy z witaminami (Opakowanie: 50 )Vibovit Literki Żelki smak owocowy z witaminami (Opakowanie: 50 ) to suplement diety dla dzieci powyżej 4. roku życia. Zawiera podstawowe witaminy i minerały, które wspierają prawidłowy rozwój najmłodszych oraz podnoszą ich naturalną odporność. Preparat ma postać pysznych żelek.
Efekt działania Vibovit Literki Żelki smak owocowy z witaminami (Opakowanie: 50 )Vibovit Literki Żelki smak owocowy z witaminami (Opakowanie: 50 )…

23.94 

Zastosowanie Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 )Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 ) to suplement diety wpływający na utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dodaje sił do działania, zwiększa energię oraz poprawia samopoczucie. Zmniejsza uczucie chronicznego zmęczenia i wyczerpania.Efekt działania Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 )Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 ) zawiera wyciąg z żeń-szenia, który wpływa pozytywnie na układ nerwowy, poprawia…

10.69 

Zastosowanie VISCOPLAST Polopor rozm 5 m x 50 mm (Opakowanie: 1 )VISCOPLAST Polopor rozm 5 m x 50 mm (Opakowanie: 1 ) to wyrób medyczny w postaci hipoalergicznego przylepca, który można stosować na opatrunki pooperacyjne i inne dowolne rodzaje opatrunków, a także do mocowania sprzętu medycznego, takiego jak rurki i przewody. Jest bardzo trwały, a jednocześnie delikatny i przeznaczony dla osób o wrażliwej i delikatnej skórze…

9.84 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief