Biotebal

Lek witaminowy dostępny bez recepty polecany do stosowania w celu uzupełnienia niedoborów biotyny. Wspiera prawidłową kondycję włosów, paznokci i skóry. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.

BIOTEBAL stosuje się w niedoborze biotyny. Niedobór biotyny powoduje u ludzi zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość, zaburzenia przemiany tłuszczów.
Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Skład

Substancją czynną leku jest biotyna. Jedna tabletka zawiera odpowiednio 2,5 mg lub 5 mg biotyny.

Ponadto lek zawiera: sorbitol, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną.

Dawkowanie

Lek BIOTEBAL należy stosować zgodnie z informacją zawartą w ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Zwykle 2,5 mg do 5 mg na dobę.

Uwaga: lek należy stosować regularnie.

Przedawkowanie

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.

Jedzenie i picie (alkohol)

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Ciąża i karmienie piersią

Ilość biotyny zawarta w leku BIOTEBAL znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

Ulotka Biotebal

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Biotebal (forum)

Stosujesz Biotebal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

2 komentarze do “Biotebal”

  1. Znakomity lek na poprawienie kondycji włosa. Po kuracji są one gęstsze i wzmocnione. Paznokcie także się poprawiają.

    Odpowiedz
  2. Zdecydowanie polecam Biotebal. Lek ten posiada największą dawka biotyny dostępna na rynku – stąd pewnie jego skuteczność. Nie tylko powstrzymał u mnie wypadanie włosów, ale po jego dłuższym stosowaniu pojawiły się w łysych miejscach nowe włosy. Wygodne też jest to, że wystarczy brać jedną tabletkę dziennie. Dodatkowo moje paznokcie nie rozdwajają się i nie łamią. Wreszcie jestem w stanie zapuścić długie pazurki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Biotebal. Podziel się doświadczeniami na forum.