Spis leków zawierających substancję: Biotyna (witamina H / witamina B7)

Apetizer Junior

Apetizer Junior

Apetizer Junior to suplement diety w postaci syropu, który zawiera wyciągi ziołowe i witaminy. Jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Składniki preparatu wspomagają trawienie i prawidłową pracę układu pokarmowego. Produkt jest szczególnie polecany dla dzieci, które wykazują niechęć do jedzenia. Apetizer Junior nie jest lekiem na receptę.

Biotebal

Biotebal

Lek witaminowy dostępny bez recepty polecany do stosowania w celu uzupełnienia niedoborów biotyny. Wspiera prawidłową kondycję włosów, paznokci i skóry. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny.

BIOTEBAL MAX

Biotebal Max

BIOTEBAL MAX to lek, który zawiera biotynę, znaną również jako witamina B7 lub witamina H. Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, która wpływa na proces powstawania keratyny i różnicowanie się komórek naskórka oraz włosów, dzięki czemu polepsza ich stan. BIOTEBAL MAX jest zalecany do stosowania w leczeniu niedoboru biotyny, który objawia się m.in. wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu włosów i paznokci, stanami zapalnymi skóry wokół oczu, ust, nosa i uszu. Lek jest dostępny bez recepty.

Biotifem

Biotifem to preparat witaminowy, który zawiera biotynę, znaną również jako witamina H. Biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Preparat jest dostępny bez recepty. Biotifem stosuje się w leczeniu niedoborów biotyny, które mogą objawiać się m.in. wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwością, stanami zapalnymi skóry zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust i krocza.

Biotifem MAX

Biotifem MAX to lek dostępny bez recepty, który zawiera biotynę, znaną również jako witaminę B7. Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, która wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka, włosów oraz paznokci, poprawiając ich stan. Lek jest stosowany w leczeniu niedoborów biotyny, które mogą objawiać się m.in. wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwością, stanami zapalnymi skóry zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust, krocza. Produkt jest dedykowany dla osób dorosłych.

Biotin Polpharma

Biotin Polpharma to lek zawierający biotynę, znaną również jako witamina B7. Jest stosowany w leczeniu niedoboru biotyny, który może objawiać się takimi symptomami jak: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust i uszu. Lek jest dostępny bez recepty.

Biotinum APTEO MED

Biotinum APTEO MED to suplement diety zawierający biotynę, znaną również jako witamina B7. Biotyna jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wpływa korzystnie na stan skóry i włosów, utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego i makroskładników odżywczych oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Produkt jest dostępny bez recepty.

BIOTYLEK

Biotylek to lek z grupy preparatów witaminowych, zawierający biotynę, znaną też jako witamina H. Jest dostępny bez recepty. Lek jest wskazany w leczeniu niedoborów biotyny, które mogą objawiać się wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwością, a także stanami zapalnymi skóry zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust i krocza. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny oraz różnicowania się komórek naskórka, włosów i paznokci, dzięki czemu poprawia ich stan.

BIOTYLEK MAX

Biotylek Max to lek z grupy preparatów witaminowych, zawierający biotynę. Witamina ta wspiera procesy tworzenia kreatyny oraz różnicowania się komórek naskórka, włosów, a także paznokci, dzięki czemu poprawia ich stan. Biotylek Max stosuje się głównie w niedoborach biotyny, objawiające się m.in. nadmierną łamliwością i zaburzeniami wzrostu paznokci oraz włosów, jak również wypadaniem włosów, stanami zapalnymi skóry wokół nosa, ust, oczu, krocza. Lek jest dostępny bez recepty.

Biotynox/Biotynox Forte

Biotynox

Biotynox i Biotynox Forte to leki dostępne bez recepty, które zawierają biotynę, witaminę z grupy B. Są stosowane we wspomagającym leczeniu niedoboru biotyny, który może objawiać się wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu włosów i paznokci, stanami zapalnymi skóry zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust, uszu i krocza. Leki te są dostępne w dawkach 5 mg (Biotynox) i 10 mg (Biotynox Forte).

Cernevit

Cernevit to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji. Zawiera zestaw witamin rozpuszczalnych w wodzie i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest stosowany do dostarczania witamin pacjentom żywionym pozajelitowo. Lek jest dostępny na receptę.

Elevit Plus

Elevit Plus to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera 12 witamin i 8 składników mineralnych. Jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także dla kobiet planujących zajść w ciążę. Lek dostarcza niezbędne składniki odżywcze, które nie mogą być samodzielnie wytwarzane przez organizm. Elevit Plus jest dostępny bez recepty.

Elevit Pronatal

Elevit Pronatal

Elevit Pronatal to lek dostępny bez recepty, który zawiera witaminy i składniki mineralne niezbędne dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Jest również zalecany dla kobiet planujących zajść w ciążę. Lek ten chroni przed zaburzeniami wywołanymi przez niedobór witamin i substancji mineralnych. Wskazany jest do profilaktyki i leczenia zaburzeń witaminowo-mineralnych, zapobiegania niedokrwistości z niedoboru żelaza i kwasu foliowego oraz zapobiegania wadom wrodzonym cewy nerwowej i innym wrodzonym wadom rozwojowym płodu.

Eliminacid

Eliminacid

Eliminacid to suplement diety, który jest polecany osobom z zakwaszonym organizmem. Zawiera wyciągi ziołowe, witaminy i minerały, które wspierają eliminację produktów przemiany materii z organizmu oraz kontrolowanie i utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Eliminacid dostępny jest bez recepty. Wskazany jest do codziennej suplementacji osobom odczuwającym efekty zakwaszenia organizmu. Produkt wspomaga eliminację zbędnych metabolitów oraz utrzymanie równowagi kwasowej.

OeparolMed Biotyna

OeparolMed Biotyna to preparat witaminowy, który zawiera biotynę – witaminę rozpuszczalną w wodzie zaliczaną do grupy witamin B. Jest on stosowany w leczeniu niedoboru biotyny, który może objawiać się wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu włosów i paznokci oraz stanami zapalnymi skóry wokół oczu, nosa, ust i uszu. Lek jest dostępny bez recepty.

Pharmaton Geriavit

Pharmaton Geriavit to suplement diety zawierający kompozycję witamin, składników mineralnych oraz standaryzowanego wyciągu G115 z żeń-szenia. Preparat wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu w okresach osłabienia i zmęczenia, a także korzystnie wpływa na pamięć i funkcje poznawcze. Jest przeznaczony dla osób dorosłych, zwłaszcza po 50. roku życia. Pharmaton Geriavit dostępny jest bez recepty.

Skrzypovita

Skrzypovita to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych, szczególnie kobiet. Zawiera wyciąg ze skrzypu polnego i z ziela pokrzywy, witaminy z grupy B, witaminę A i C oraz cynk. Preparat stosowany jest w celu wzmocnienia i regeneracji skóry, włosów i paznokci. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego produktu.

Slimperfect

slimperfect

Slimperfect to suplement diety, który łączy naturalne ekstrakty roślinne, biotynę, koenzym Q10, kwas hialuronowy i hydrolizat białek kolagenowych. Zawiera opuncję figową, która wspomaga odchudzanie i zmniejsza apetyt. Pomaga kontrolować poziom glukozy oraz wspomaga prawidłowy metabolizm tłuszczów. Jest dostępny bez recepty.

Soluvit N

Soluvit N to lek zawierający witaminy rozpuszczalne w wodzie, stosowany dożylnie, gdy żywienie doustne jest niemożliwe. Jest stosowany razem z białkami, węglowodanami, tłuszczami i innymi substancjami w dożylnych preparatach do żywienia pozajelitowego. Wskazaniem do jego stosowania jest uzupełnienie dobowego zapotrzebowania na witaminy rozpuszczalne w wodzie podczas żywienia pozajelitowego u dorosłych pacjentów i dzieci. Lek jest dostępny na receptę.

Viantan

Viantan to preparat w postaci proszku, który służy do przygotowania roztworu do infuzji. Jego skład opiera się na aż 13 witaminach, które są podawane bezpośrednio do krwi pacjenta za pomocą kroplówki. Dzięki temu, organizm otrzymuje niezbędne składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jest dostępny na receptę.

Vitotal dla Kobiet

Vitotal dla Kobiet

Vitotal dla Kobiet to suplement diety specjalnie skomponowany dla kobiet, zawierający zestaw witamin, minerałów oraz substanc

Vitotal dla Mężczyzn

Vitotal dla Mężczyzn

Vitotal dla Mężczyzn to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn, zawierający składniki mineralne, witaminy, wyciągi roślinne oraz luteinę, likopen i lecytynę. Preparat zawiera zestaw składników mineralnych i witamin, wyciągi roślinne: z liści mate, z korzenia żeń-szenia i z kłącza imbiru oraz luteinę, likopen i lecytynę sojową. Jest przeznaczony do stosowania w celu wsparcia funkcjonowania organizmu. Vitotal dla Mężczyzn jest dostępny bez recepty.

Witagin

Witagin to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek wspomagający w stanach zmęczenia i wyczerpania fizycznego oraz w okresie rekonwalescencji. Zawiera zestaw witamin i minerałów, które uzupełniają niedobory tych związków powstałe z różnych przyczyn, takich jak niedożywienie, niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania czy zwiększone zapotrzebowanie. Lek jest dostępny bez recepty.