Biotinum APTEO MED

Biotinum APTEO MED to suplement diety zawierający biotynę, znaną również jako witamina B7. Biotyna jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wpływa korzystnie na stan skóry i włosów, utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego i makroskładników odżywczych oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Produkt jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek ten należy do grupy produktów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.

Lek Biotinum APTEO MED stosuje się w leczeniu niedoboru biotyny z takimi objawami jak: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust i uszu, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.
Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci.

Skład

– Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 10 mg biotyny.

– Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, typ 102, laktoza jednowodna, powidon K 30, krospowidon, typ B, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:

Dorośli: od 5 mg do 10 mg na dobę.
Zwykle zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę (połowa tabletki) lub, w przypadkach nasilonych objawów, 10 mg na dobę (cała tabletka).
Czas leczenia zależy od stanu pacjenta i przebiegu choroby. Obserwuje się ustępowanie objawów po około 4 tygodniach stosowania.

Dzieci i młodzież
U dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Lekarz ustali optymalne dawkowanie i czas stosowania.

Sposób podawania
Podanie doustne.
Tabletkę należy popić wystarczającą ilością wody (np. ½ szklanki).

Przedawkowanie

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.

Jedzenie i picie (alkohol)

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny. Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Ilość biotyny zawarta w leku Biotinum APTEO MED znacznie przekracza zalecane dobowe spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

Karmienie piersią
Ilość biotyny zawarta w leku Biotinum APTEO MED znacznie przekracza zalecane dobowe spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Biotinum APTEO MED

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Biotinum APTEO MED (forum)

Stosujesz Biotinum APTEO MED? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Biotinum APTEO MED. Podziel się doświadczeniami na forum.