Konsultacja merytoryczna:

Bicalutamide Kabi

Bicalutamide Kabi stosuje się w leczeniu zaawansowanego raka gruczołu krokowego. Lek stosowany jest jednocześnie z innym lekiem znanym jako analog hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH), który zmniejsza stężenie androgenów (męskich hormonów płciowych) w organizmie lub po chirurgicznym usunięciu jąder.

Bicalutamide Kabi należy do grupy leków zwanych jako niesteroidowe przeciwandrogeny. Substancja czynna leku – bikalutamid blokuje działanie niepożądane hormonów męskich (androgenów) i w ten sposób hamuje wzrost komórek gruczołu krokowego.

Jaki jest skład Bicalutamide Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: bikalutamid.

Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg bikalutamidu.

Rdzeń tabletki: Innymi substancjami są: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K 30, magnezu stearynian.
Otoczka: Opadry White (Y-1-7000), który zawiera hypromelozę, makrogol 400 i dwutlenek tytanu (E171).

Każda tabletka powlekana zawiera 150 mg bikalutamidu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K 30, magnezu stearynian.
Otoczka: Opadry White (Y-1-7000), który zawiera: hypromeloza 5 CP, makrogol 400 i tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bicalutamide Kabi – jak stosować ten lek?

Lekarz zaleci odpowiednią dawkę leku dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Bicalutamide Kabi to 1 tabletka raz na dobę.

Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Tabletki należy połykać w całości popijając niewielką ilością płynu. Należy starać się przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia.

Nie należy przerywać stosowania leku nawet, jeżeli nastąpiła poprawa samopoczucia, dopóki lekarz prowadzący nie zaleci inaczej.

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku Bicalutamide Kabi u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 roku życia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej, niż zalecana dawki leku, należy powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Należy wziąć ze sobą pozostałe tabletki lub opakowanie, aby ułatwić lekarzowi identyfikację przyjętego leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bicalutamide Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Bikalutamid może być przyjmowany przed, w czasie lub po posiłku, ale może być także przyjmowany bez jedzenia. Tabletki należy połykać, popijając wodą lub innym płynem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bicalutamide Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bikalutamid jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet i nie wolno podawać bikalutamidu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Ulotka Bicalutamide Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bicalutamide Kabi, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Bicalutamide Kabi, 150 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bicalutamide Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bicalutamide Kabi, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Bicalutamide Kabi, 150 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Bicalutamide Kabi?

Cena Bicalutamide Kabi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bicalutamide Kabi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bicalutamide Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
19.13 

Zastosowanie Magne B6 Skurcz, tabletki (Opakowanie: 30 )Magne B6 Skurcz, tabletki (Opakowanie: 30 ) jest suplementem diety wspomagającym pracę mięśni i przyczyniającym się do zachowania odpowiedniej równowagi elektrolitowej.
Suplement zalecany jest dla osób doświadczających niedoborów…

10.46 

Zastosowanie Bocheńska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa (Opakowanie: 1 )Bocheńska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa (Opakowanie: 1 ) to wyrób przeznaczony do stosowania w kąpieli oraz inhalacji, zarówno u dzieci jak i dorosłych, w celu zapewnienia profilaktyki zdrowotnej. Só…

4.03 

Vitaminum E Medana (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

174.99 

Bort Rippenguertel Herren x-large (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

70.99 

Zastosowanie Mastodynon tabletek (Opakowanie: 120 )Mastodynon tabletek (Opakowanie: 120 ) to homeopatyczny środek leczniczy przeznaczony dla kobiet cierpiących na zespół napięcia przedmiesiączkowego, który charakteryzuje się zmianami nastrojów czy bolesnością piersi oraz brzucha.

Efekt działania Mastodynon tabletek (…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief