Konsultacja merytoryczna:

Bicalutamide Accord

Grupa farmakoterapeutyczna: antagoniści hormonów i substancje podobne, antyandrogeny.

Bikalutamid jest stosowany w leczeniu zaawansowanego raka gruczołu krokowego. Lek ten należy przyjmować z innym lekiem stosowanym jako dodatkowa terapia hormonalna – tak zwanym analogiem hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH) lub należy go stosować w połączeniu z chirurgicznym usunięciem jąder.

Bikalutamid należy do grupy leków nazywanych antyandrogenami niesteroidowymi. Substancja czynna leku – bikalutamid – blokuje niepożądane oddziaływanie męskich hormonów płciowych (androgenów) i w ten sposób hamuje rozwój komórek gruczołu krokowego.

Jaki jest skład Bicalutamide Accord, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bikalutamid.
Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg bikalutamidu.

Substancje pomocnicze

Rdzeń tabletki
Laktoza jednowodna
Karboksymetyloskrobia sodowa
Powidon K-30
Magnezu stearynian

Otoczka
Hypromeloza
Makrogol 400
Tytanu dwutlenek (E171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bicalutamide Accord – jak stosować ten lek?

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zwykle stosuje się 1 tabletkę Bicalutamide Accord na dobę. Tabletki należy połykać w całości popijając niewielką ilością wody. Należy starać się przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie zgłosić się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub opakowanie w celu identyfikacji przez lekarza przyjętego leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bicalutamide Accord – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie ma wpływu na stosowanie leku Bicalutamide Accord.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bicalutamide Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią, lub gdy istnieje podejrzenie, ze kobieta jest w ciąży, lub gdy
planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku Bicalutamide Accord u kobiet jest przeciwwskazane. Nie wolno stosować leku u kobiet w okresie ciąży ani u kobiet w okresie karmienia piersią.

Ulotka Bicalutamide Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bicalutamide Accord, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 69.12 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bicalutamide Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bicalutamide Accord, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 79.81 KB

Cena - ile kosztuje Bicalutamide Accord?

Cena Bicalutamide Accord i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bicalutamide Accord.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bicalutamide Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Viscoplast Plastry na odciski z kwasem salicylowym (Opakowanie: 6 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.35 

Zastosowanie Basen Citrate Pur Paski testowe (pH 5,9-7,7) (Opakowanie: 26 szt.)Za pomocą pasków testowych można sprawdzić, czy gospodarka kwasowo-zasadowa w organizmie jest odpowiednio zrównoważona. Otrzymany wynik może być dla Ciebie wskazówką jakie zmiany wprowadzić w codziennej diecie i jakie dolegliwości chorobowe mogą Ci towarzyszyć.Efekt działania Basen Citrate Pur Paski testowe (pH 5,9-7,7) (Opakowanie: 26 szt.)Paski testowe zawierają wskaźniki, które…

20.99 

Zastosowanie Dicoflor 3 kapsułki (Opakowanie: 30 )Dicoflor 3 kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), przeznaczony do stosowania u dzieci od 3. roku życia i dorosłych w celu uzupełnienia diety w bakterie kwasu mlekowego, które są niezbędnym składnikiem prawidłowej mikroflory jelitowej. Produkt poleca się stosować w trakcie i po antybiotykoterapii, w okresie jesienno-zimowym, kiedy układ odpornościowy naraż…

36.99 

Zastosowanie NATURELL Omega-3 (Opakowanie: 120 )NATURELL Omega-3 (Opakowanie: 120 ) to suplement diety zawierający kwasy omega-3, które dzięki regularnemu spożywaniu przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca i mózgu, a także do utrzymania prawidłowego widzenia (przy ilości 250 mg DHA na dzień). Ponadto kwasy omega-3 spożywane przez kobiety w ciąży i karmiące piersią wspomagają prawidłowy rozwój oczu u płodu i…

21.45 

KREM DO STÓP prodiab (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.01 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief