Konsultacja merytoryczna:

Bicalutamide Apotex

Bicalutamide Apotex należy do grupy leków nazywanych antyandrogenami. Substancja czynna leku – bikalutamid – blokuje niepożądane działanie męskich hormonów płciowych (androgenów) i w ten sposób hamuje wzrost komórek raka gruczołu krokowego.

Bicalutamide Apotex stosuje się w leczeniu raka gruczołu krokowego u dorosłych mężczyzn, otrzymujących jednocześnie leki nazywane analogami hormonu uwalniającego hormon luteinizujący, np. gonadorelinę, lub u których przeprowadzono bądź przeprowadzi się w najbliższym czasie chirurgiczny zabieg usunięcia jąder.

Jaki jest skład Bicalutamide Apotex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bikalutamid. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg bikalutamidu.
Pozostałe składniki to:
laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K30, krospowidon (typ B), magnezu stearynian, hypromeloza, makrogol 300, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bicalutamide Apotex – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to 50 mg (jedna tabletka) na dobę, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Można ją przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Ważne jest, aby przyjmować lek codziennie o tej samej porze.

Stosowanie bikalutamidu należy rozpocząć co najmniej 3 dni przed rozpoczęciem leczenia analogami hormonu uwalniającego hormon luteinizujący, np. gonadoreliną, lub jednocześnie z chirurgicznym zabiegiem usunięcia jąder.

Stosowanie u dzieci i młodzieży (do 18 lat)
U dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie należy stosować leku Bicalutamide Apotex.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej dawki niż zalecana lub w razie przypadkowego połknięcia tabletek przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem. Należy wziąć ze sobą ulotkę i pozostałe tabletki, aby ułatwić lekarzowi identyfikację przyjętego leku. Lekarz może zdecydować o monitorowaniu funkcji organizmu do czasu ustąpienia działania bikalutamidu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bicalutamide Apotex – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku, ale należy
połykać je w całości, popijając szklanką wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bicalutamide Apotex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Bicalutamide Apotex u kobiet.

Ulotka Bicalutamide Apotex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bicalutamide Apotex, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 37 razy

Rozmiar plku 254.60 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bicalutamide Apotex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bicalutamide Apotex, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 247.28 KB

Cena - ile kosztuje Bicalutamide Apotex?

Cena Bicalutamide Apotex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bicalutamide Apotex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bicalutamide Apotex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Excedrin MigraStop tabletki (Opakowanie: 10 )Excedrin MigraStop tabletki (Opakowanie: 10 ) to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, wskazany do stosowania w przypadku silnych bólów głowy i migren – zarówno z aurą, jak i bez. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania Excedrin MigraStop tabletki (Opakowanie: 10 )Excedrin MigraStop tabletki (Opakowanie: 10 ) zawiera kombinację trzech aktywnych składników, które łagodzą nasilone bóle gł…

16.43 

Olejek lawendowy (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

8.69 

Gastrosan fix (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

7.37 

Skład(INCI): Aqua,
Ethylhexyl Stearate,
Glycerin,
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate,
Caprylic/Capric Triglyceride,
Tocopheryl Acetate,
Propanediol,
Cetearyl Alcohol,
Niacinamide,
Panthenol,
Borago Officinalis Seed Oil,
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder,
Simmondsia Chinensis Seed Oil,
Urea,
Sodium Hyaluronate,
Carbomer,
Acrylates/10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,
Tetrasodium Iminodisuccinate,
Phenoxyethanol,
Caprylhydroxamic Acid,
Methylpropanediol,
ParfumFrei öl Hydrolipid Aktiv krem wygładzający na dzień (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

73.99 

Zastosowanie Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml)Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml) to krem do stosowania na dzień, który jest przeznaczony dla skóry dojrzałej. W szczególności jest polecany paniom w okresie menopauzy i po niej. Kosmetyk przywraca skórze jędrność i elastyczność.Efekt działania Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml)…

123.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief