Konsultacja merytoryczna:

Bicalutamid Mylan

Bicalutamide jest to niesteroidowy antyandrogen, który blokuje działania androgenu (męskiego hormonu płciowego) naturalnie wytwarzanego w organizmie. Bicalutamid Mylan jest stosowany do leczenia zaawansowanego raka gruczołu krokowego. Jest podawany jednocześnie z innym lekiem, zwanym analogiem hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH) – czyli z dodatkowym leczeniem hormonalnym – lub jednocześnie z chirurgicznym usunięciem jąder.

Jaki jest skład Bicalutamid Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest bikalutamid.
Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, powidon , karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, hypromeloza (E 464), tytanu dwutlenek (E171) i triacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bicalutamid Mylan – jak stosować ten lek?

Lek Bicalutamid Mylan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza. Zalecana dawka, to jedna tabletka dziennie. Lek należy popijać szklanką wody. Tabletek nie należy rozgryzać. Należy starać się, aby przyjmować lek codziennie o tej samej porze.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, w czasie posiłku lub niezależnie od posiłku.
Być może jednocześnie będzie stosowany jeszcze inny lek, podawany w postaci iniekcji (gonadorelina), o ile nie przeprowadzono usunięcia jąder (kastracji).

Stosowanie u dzieci: Nie wolno stosować leku Bicalutamid Mylan u dzieci.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy natychmiast powiedzieć o tym swojemu lekarzowi lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bicalutamid Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Bicalutamid Mylan można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bicalutamid Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku Bicalutamid Mylan u kobiet jest przeciwwskazane. Leku nie powinny otrzymywać kobiety ciężarne i karmiące piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Bicalutamid Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bicalutamid Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Bicalutamid Mylan?

Cena Bicalutamid Mylan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bicalutamid Mylan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bicalutamid Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml)Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml) jest płynem do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Jest wskazany u pacjentów z grzybicą paznokci oraz skóry – w szczególności na dłoniach i stopach.
Efekt działania Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml)Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml) zawiera…

38.99 

Doppelherz aktiv Dla diabetyków + Morwa (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.44 

Zastosowanie Vitrum D3 1000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 60 )Vitrum D3 1000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z witaminą D rozpuszczoną w oleju z krokosza, dzięki czemu jest ona łatwo przyswajalna. Odpowiada za odporność organizmu oraz mocne kości i zęby.

Witamina D3 1000 przyczynia się także do prawidłowej pracy mięśnia sercowego.Efekt działania Vitrum D3 1000 j.m. kapsułki (Opakowanie: 60 )Witamina D3 jest…

18.18 

Zastosowanie Biofax Classic kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)Cykliczne zmiany, siedzący tryb życia, gorące lato i obfite posiłki mogą zakłócać naturalną gospodarkę wodną w organizmie. Może pojawić się problem doskonale znany kobietom - obrzęk palców i stawów. Biofax Classic kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) pomaga organizmowi poprzez łagodny i naturalny drenaż. Często po zimie - gdy jedliśmy za dużo, mieliśmy…

137.99 

Zastosowanie Sulfoderm S Teint puder (Opakowanie: 20 g)Puder Sulfoderm S idealnie nadaje się do cery tłustej oraz trądzikowej, z niedoskonałościami. Doskonale kryje i matuje cerę. Działa antybakteryjnie dzięki czemu pozwala pozbyć się skaz. Cera staje się miękka i gładka. Puder posiada delikatny zapach.Efekt działania Sulfoderm S Teint puder (Opakowanie: 20 g)Sulfoderm S Teint puder (Opakowanie: 20 g) zawiera składniki antybektyryjne…

43.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief