Bicalutamid Mylan

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Bicalutamide jest to niesteroidowy antyandrogen, który blokuje działania androgenu (męskiego hormonu płciowego) naturalnie wytwarzanego w organizmie. Bicalutamid Mylan jest stosowany do leczenia zaawansowanego raka gruczołu krokowego. Jest podawany jednocześnie z innym lekiem, zwanym analogiem hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH) – czyli z dodatkowym leczeniem hormonalnym – lub jednocześnie z chirurgicznym usunięciem jąder.

Skład

Substancją czynną jest bikalutamid.
Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, powidon , karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, hypromeloza (E 464), tytanu dwutlenek (E171) i triacetyna.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek Bicalutamid Mylan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza. Zalecana dawka, to jedna tabletka dziennie. Lek należy popijać szklanką wody. Tabletek nie należy rozgryzać. Należy starać się, aby przyjmować lek codziennie o tej samej porze.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, w czasie posiłku lub niezależnie od posiłku.
Być może jednocześnie będzie stosowany jeszcze inny lek, podawany w postaci iniekcji (gonadorelina), o ile nie przeprowadzono usunięcia jąder (kastracji).

Stosowanie u dzieci: Nie wolno stosować leku Bicalutamid Mylan u dzieci.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy natychmiast powiedzieć o tym swojemu lekarzowi lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Bicalutamid Mylan można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Stosowanie leku Bicalutamid Mylan u kobiet jest przeciwwskazane. Leku nie powinny otrzymywać kobiety ciężarne i karmiące piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here