Bicalutamid Mylan

Bicalutamide jest to niesteroidowy antyandrogen, który blokuje działania androgenu (męskiego hormonu płciowego) naturalnie wytwarzanego w organizmie. Bicalutamid Mylan jest stosowany do leczenia zaawansowanego raka gruczołu krokowego. Jest podawany jednocześnie z innym lekiem, zwanym analogiem hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH) – czyli z dodatkowym leczeniem hormonalnym – lub jednocześnie z chirurgicznym usunięciem jąder.

Jaki jest skład Bicalutamid Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest bikalutamid.
Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, powidon , karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, hypromeloza (E 464), tytanu dwutlenek (E171) i triacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bicalutamid Mylan – jak stosować ten lek?

Lek Bicalutamid Mylan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza. Zalecana dawka, to jedna tabletka dziennie. Lek należy popijać szklanką wody. Tabletek nie należy rozgryzać. Należy starać się, aby przyjmować lek codziennie o tej samej porze.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, w czasie posiłku lub niezależnie od posiłku.
Być może jednocześnie będzie stosowany jeszcze inny lek, podawany w postaci iniekcji (gonadorelina), o ile nie przeprowadzono usunięcia jąder (kastracji).

Stosowanie u dzieci: Nie wolno stosować leku Bicalutamid Mylan u dzieci.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy natychmiast powiedzieć o tym swojemu lekarzowi lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bicalutamid Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Bicalutamid Mylan można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bicalutamid Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku Bicalutamid Mylan u kobiet jest przeciwwskazane. Leku nie powinny otrzymywać kobiety ciężarne i karmiące piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Bicalutamid Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bicalutamid Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Bicalutamid Mylan - forum pacjentów

Stosujesz Bicalutamid Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz