Bicalutamid Mylan

Bicalutamide jest to niesteroidowy antyandrogen, który blokuje działania androgenu (męskiego hormonu płciowego) naturalnie wytwarzanego w organizmie. Bicalutamid Mylan jest stosowany do leczenia zaawansowanego raka gruczołu krokowego. Jest podawany jednocześnie z innym lekiem, zwanym analogiem hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH) – czyli z dodatkowym leczeniem hormonalnym – lub jednocześnie z chirurgicznym usunięciem jąder.

Jaki jest skład Bicalutamid Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest bikalutamid.
Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, powidon , karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, hypromeloza (E 464), tytanu dwutlenek (E171) i triacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Bicalutamid Mylan – jak stosować ten lek?

Lek Bicalutamid Mylan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza. Zalecana dawka, to jedna tabletka dziennie. Lek należy popijać szklanką wody. Tabletek nie należy rozgryzać. Należy starać się, aby przyjmować lek codziennie o tej samej porze.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, w czasie posiłku lub niezależnie od posiłku.
Być może jednocześnie będzie stosowany jeszcze inny lek, podawany w postaci iniekcji (gonadorelina), o ile nie przeprowadzono usunięcia jąder (kastracji).

Stosowanie u dzieci: Nie wolno stosować leku Bicalutamid Mylan u dzieci.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy natychmiast powiedzieć o tym swojemu lekarzowi lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bicalutamid Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Bicalutamid Mylan można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bicalutamid Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku Bicalutamid Mylan u kobiet jest przeciwwskazane. Leku nie powinny otrzymywać kobiety ciężarne i karmiące piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Bicalutamid Mylan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Bicalutamid Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bicalutamid Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Bicalutamid Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.