BiuzolJak działa i kiedy stosujemy Biuzol?

Lek Biuzol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Oznacza to, że hamuje on niektóre działania tego enzymu i przez to zmniejsza aktywność żeńskich hormonów płciowych w organizmie, takich jak estrogeny.

Lek Biuzol stosowany jest w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Jaki jest skład Biuzol, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anastrozol.
1 tabletka powlekana zawiera 1 mg anastrozolu.

Substancje pomocnicze

Skład tabletki:
Laktoza jednowodna
Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
Powidon (K31)
Magnezu stearynian
Skład otoczki
Makrogol 400
Hypromeloza
Tytanu dwutlenek (E171)

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Biuzol – jak stosować ten lek?

Lek Biuzol należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Zazwyczaj dawka wynosi 1 tabletkę (1 mg anastrozolu) raz na dobę.

Nie jest wymagane dostosowanie dawki dla pacjentek w podeszłym wieku, pacjentek z łagodnymi zaburzeniami czynności wątroby lub pacjentek z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycie większej niż zalecana dawki leku Biuzol, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Biuzol – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie mają wpływu na działanie leku Biuzol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Biuzol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Biuzol nie należy stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. W przypadku podejrzenia że pacjentka jest w ciąży należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Lek Biuzol stosowany jest w leczeniu raka piersi wyłącznie u kobiet po menopauzie.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Biuzol i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Biuzol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Biuzol. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Biuzol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Biuzol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Biuzol.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.