Biuzol

Lek Biuzol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Oznacza to, że hamuje on niektóre działania tego enzymu i przez to zmniejsza aktywność żeńskich hormonów płciowych w organizmie, takich jak estrogeny.

Lek Biuzol stosowany jest w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Jaki jest skład Biuzol, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anastrozol.
1 tabletka powlekana zawiera 1 mg anastrozolu.

Substancje pomocnicze

Skład tabletki:
Laktoza jednowodna
Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
Powidon (K31)
Magnezu stearynian
Skład otoczki
Makrogol 400
Hypromeloza
Tytanu dwutlenek (E171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Biuzol – jak stosować ten lek?

Lek Biuzol należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Zazwyczaj dawka wynosi 1 tabletkę (1 mg anastrozolu) raz na dobę.

Nie jest wymagane dostosowanie dawki dla pacjentek w podeszłym wieku, pacjentek z łagodnymi zaburzeniami czynności wątroby lub pacjentek z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycie większej niż zalecana dawki leku Biuzol, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Biuzol – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie mają wpływu na działanie leku Biuzol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Biuzol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Biuzol nie należy stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. W przypadku podejrzenia że pacjentka jest w ciąży należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Lek Biuzol stosowany jest w leczeniu raka piersi wyłącznie u kobiet po menopauzie.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Biuzol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Biuzol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena Biuzol i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Biuzol i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Biuzol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz