Acydex

Acydex to lek z grupy inhibitorów aromatazy, który hamuje działanie enzymu aromatazy, odpowiedzialnego za przemianę androgenów w estrogeny. Lek ten jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie ze stwierdzonym receptorem estrogenowym. Acydex jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Acydex należy do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Oznacza to, że zaburza on niektóre działania aromatazy, enzymu obecnego w ciele człowieka, który wpływa na stężenia niektórych żeńskich hormonów płciowych takichjak estrogeny. Jest on stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Wiele raków piersi posiada receptory cstrogenowe, przez co wzrost takich guzów może być stymulowany przez estrogeny.

Acydex jest silnym i wybiórczym niesteroidowym inhíbitorem aromatazy, który wiąże się z enzymcm aromatazą w miejscu androgenów. hamując jego aktywność i znacząco obniżając stężenia estradiolu w surowicy.

Skład

Substancją czynną leku jest anastrozol.

Inne składniki: laktoza jednowodna, powidon (K-30), karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), magnezu stearynian, Hypromeloza E-5, Makrogol 300 oraz dwutlenek tytanu (E 171).

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Acydex to jedna tabletka dziennie, którą należy popić szklanką wody.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent (lub inna osoba) zażyje wiele tabletek naraz lub jeśli prawdopodobne jest, że dziecko zażyło dowolną ilość tabletek, nalcż niezwłocznie skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala lub lekarzem prowadzącym.

Jedzenie i picie (alkohol)

Przyjmowanie Acydex podczas posiłku nie wpływa na jego absorpcję.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy przyjmować leku Acydex, jeśli jest się w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Ulotka Acydex

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Acydex (forum)

Stosujesz Acydex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Acydex. Podziel się doświadczeniami na forum.