Anastrozol +pharma

Anastrozol +pharma to lek, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Hamuje on działanie aromatazy, enzymu, który bierze udział w syntezie żeńskich hormonów płciowych, takich jak estrogeny. Lek Anastrozol +pharma jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Anastrozol +pharma. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Anastrozol +pharma należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Hamuje on działanie aromatazy, enzymu, który bierze udział w syntezie żeńskich hormonów płciowych, takich jak estrogeny.

Lek Anastrozol +pharma jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Jaki jest skład Anastrozol +pharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anastrozol. Jedna tabletka zawiera 1 mg anastrozolu.

Inne składniki leku to laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K31, magnezu stearynian stanowiące rdzeń tabletki.

Otoczka zawiera: makrogol 400, hypromelozę, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Anastrozol +pharma – jak stosować?

Lek Anastrozol +pharma należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Zazwyczaj stosowana dawka leku, to jedna tabletka (1 mg anastrozolu) przyjmowana raz na dobę.

Dostosowanie dawki u pacjentek w podeszłym wieku oraz u pacjentek z łagodnymi zaburzeniami czynności wątroby lub łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczne.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anastrozol +pharma – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie wpływa na wchłanianie leku Anastrozol +pharma

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Anastrozol +pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Anastrozol +pharma nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku podejrzenia ciąży.

Lek Anastrozol +pharma jest stosowany tylko do leczenia raka piersi u kobiet po menopauzie.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Anastrozol +pharma

Ulotka Anastrozol +pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Anastrozol +pharma przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anastrozol +pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Anastrozol +pharma w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Anastrozol +pharma

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anastrozol +pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Anastrozol +pharma. Podziel się doświadczeniami na forum.