Konsultacja merytoryczna:

Anastrogen

Anastrozol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Oznacza to, że zakłóca on niektóre działania aromatazy, enzymu znajdującego się w organizmie, w efekcie zmniejsza stężenie niektórych żeńskich hormonów płciowych w organizmie, takich jak estrogeny.

Lek Anastrogen jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Jaki jest skład Anastrogen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anastrozol. Jedna tabletka zawiera 1 mg anastrozolu.
• Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon
(E1201), magnezu stearynian (E572) stanowiące rdzeń tabletki oraz makrogol 400, hypromeloza
(E464), tytanu dwutlenek (E171) stanowiące otoczkę.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anastrogen – jak stosować ten lek?

Lek Anastrogen należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy
skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie i nie należy go przekazywać innym, gdyż może im zaszkodzić, nawet jeśli objawy ich choroby są takie same.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to jedna tabletka (1 mg anastrozolu) raz na dobę.

Dostosowanie dawki u pacjentek w podeszłym wieku oraz u niewielkimi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby lub nerek nie jest konieczne.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anastrogen – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie wpływa na wchłanianie leku Anastrogen.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anastrogen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Anastrogen nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w razie podejrzenia ciąży.

Lek Anastrogen jest stosowany tylko do leczenia raka piersi u kobiet po menopauzie.

Ulotka Anastrogen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anastrogen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anastrogen, 1 mg, tabletki powlekane (Anastrozolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 96.71 KB

Cena - ile kosztuje Anastrogen?

Cena Anastrogen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anastrogen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anastrogen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda krem napinający skórę z granatem na dzień (Opakowanie: 7 ml)Weleda krem napinający skórę z granatem na dzień (Opakowanie: 7 ml) redukuje zmarszczki oraz widocznie poprawia elastyczność skóry. Bogaty w naturalne składniki aktywne chroni ciało przed wolnymi rodnikami i szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Cenny olej z nasion granatu, olej arganowy i olej z orzechów makadamii przywracają skórze sprężystość…

22.99 

Zastosowanie Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 )Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 ) jest wyrobem medycznym przeznaczonym do płukania nosa i zatok w przypadku zapalenia zatok i nieżytu nosa. Zawiera chlorek sodu do sporządzania izotonicznego lub hipertonicznego roztworu. Może być stosowany zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce zapalenia błony śluzowej nosa i zatok, kataru różnego pochodzenia, a takż…

18.40 

Roche-posay Lipikar Dusch- und Badeöl Ap+ (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

74.99 

Zastosowanie Xenna Extra Comfort tabletki dojelitowe (Opakowanie: 45 )Xenna Extra Comfort tabletki dojelitowe (Opakowanie: 45 ) jest lekiem przeczyszczającym do stosowania przy zaparciach. Reguluje wypróżnianie się, wzmacnia ruchy perystaltyczne jelit oraz zmiękcza stolec.

Preparat przeznaczony jest do doraźnego i krótkotrwałego leczenia dolegliwości. Zawiera wyciąg z senesu.Efekt działania Xenna Extra Comfort tabletki dojelitowe (Opakowanie: 45 )Xenna Comfort zawiera wyciąg z owoców senesu, któ…

29.28 

Miralo Sen (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

30.73 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief