Anastrozol Jacobsen

Anastrozol Jacobsen to lek, który jest silnym niesteroidowym inhibitorem aromatazy. Jest stosowany w leczeniu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, u których stwierdzono obecność receptora estrogenowego. Może być również stosowany w leczeniu uzupełniającym wczesnego raka piersi u kobiet po menopauzie, u których stwierdzono obecność receptora estrogenowego. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Anastrozol Jacobsen. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Anastrozol Jacobsen zawiera substancję czynną – anastrozol, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Anastrozol Jacobsen stosuje się w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Anastrozol Jacobsen zmniejsza ilość hormonu wytwarzanego w organizmie, nazywanego estrogenem przez hamowanie działania naturalnej substancji (enzymu) o nazwie aromataza.

Jaki jest skład Anastrozol Jacobsen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anastrozol.
Jedna tabletka powlekana zawiera 1 mg anastrozolu.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza

Otoczka tabletki: Opadry II white: laktoza jednowodna, hypromeloza, makrogol 4000, dwutlenek
tytanu (E171).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Anastrozol Jacobsen – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Zalecaną dawką jest 1 tabletka raz na dobę.
Tabletkę należy w miarę możliwości przyjmować każdego dnia o tej samej porze.
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
Anastrozol Jacobsen można przyjmować niezależnie do posiłków.

Lek Anastrozol Jacobsen należy przyjmować tak długo, jak zaleci lekarz. Leczenie jest długotrwałe – może być konieczne przyjmowanie leku przez kilka lat.

Stosowanie u dzieci
Leku Anastrozol Jacobsen nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku Anastrozol Jacobsen należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anastrozol Jacobsen – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Anastrozol Jacobsen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno przyjmować leku Anastrozol Jacobsen w okresie ciąży lub karmienia piersią. W razie
zajścia w ciążę należy przerwać stosowanie leku Anastrozol Jacobsen i skonsultować się z lekarzem.

Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Anastrozol Jacobsen

Ulotka Anastrozol Jacobsen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Anastrozol Jacobsen przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anastrozol Jacobsen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Anastrozol Jacobsen w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Anastrozol Jacobsen

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anastrozol Jacobsen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Anastrozol Jacobsen. Podziel się doświadczeniami na forum.