Konsultacja merytoryczna:

Anastrozol medac

Lek Anastrozol medac zawiera substancję zwaną anastrozol, która należy do grupy leków zwanych inhibitory aromatazy. Lek Anastrozol medac jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Działanie leku polega na ograniczeniu ilości wytwarzanego w organizmie hormonu estrogenu, poprzez blokowanie działania enzymu (substancji występującej naturalnie w organizmie) zwanego aromatazą.

Jaki jest skład Anastrozol medac, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anastrozol. Jedna tabletka powlekana zawiera 1 mg anastrozolu.

• Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K-25, magnezu stearynian, hypromeloza 6 cp, makrogol 6000, olej bawełniany, uwodorniony, skrobia żelowana, modyfikowana (kukurydziana), tytanu dwutlenek (E-171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anastrozol medac – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka raz na dobę.
• Lek należy zażywać codziennie o tej samej porze.
• Tabletki należy połykać w całości popijając wodą.
• Nie ma znaczenia czy tabletki przyjmowane są przed posiłkiem, w trakcie posiłku czy po posiłku.

Lek Anastrozol medac należy przyjmować tak długo jak to zalecił lekarz. Stosowanie leku jest długotrwałe i może trwać kilka lat.

Stosowanie u dzieci
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjentka zastosowała większą niż zalecana dawkę leku, należy niezwłocznie powiadomić o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anastrozol medac – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anastrozol medac w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku podczas ciąży lub karmienia piersią. W przypadku zajścia w ciążę należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Ulotka Anastrozol medac – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anastrozol medac, 1 mg, tabletki powlekane (Anastrozol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 123.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anastrozol medac m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anastrozol medac, 1 mg, tabletki powlekane (Anastrozol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 270.51 KB

Cena - ile kosztuje Anastrozol medac?

Cena Anastrozol medac i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anastrozol medac.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anastrozol medac? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eubos balsam do ciała F saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml)Eubos balsam do ciała F saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml) to balsam stworzony pod kontrolą dermatologiczną i dopasowany do potrzeb wrażliwej skóry suchej. Pomaga zachować równowagę hydro-lipidową skóry. Zapewnia odpowiednie nawilżenie, skóra staje się gładka i elastyczna. Przy regularnym stosowaniu sprawia, że skóra jest bardziej miękka…

67.99 

Zastosowanie Doppelherz Sport DIRECT Witaminy i minerały w granulacie (Opakowanie: 20 szt.)Suplement diety zaopatrujący organizm w wybrane składniki odżywcze, przyczyniające się do prawidłowego przebiegu procesów energetycznych, funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Preparat w postaci mikrogranulek idealnie nadaje się do spożycia w dowolnym miejscu i czasie, nie wymagając żadnych dodatkowych płynów do popicia.Efekt działania Doppelherz Sport…

18.99 

Zastosowanie BIOTEBAL odżywka do włosów wypadających (Opakowanie: 200 ml)BIOTEBAL odżywka do włosów wypadających (Opakowanie: 200 ml) to wyjątkowo skuteczna odżywka zapobiegająca wypadaniu włosów. Stają się mocniejsze i elastyczniejsze, a ich cebulki – lepiej odżywione. Kosmetyk polecany jest osobom z trudnościami w dbaniu o swoją fryzurę z powodu słabości łodyg włosów i ich cią…

34.92 

Zastosowanie Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 )Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 ) jest wyrobem medycznym przeznaczonym do płukania nosa i zatok w przypadku zapalenia zatok i nieżytu nosa. Zawiera chlorek sodu do sporządzania izotonicznego lub hipertonicznego roztworu. Może być stosowany zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce zapalenia błony śluzowej nosa i zatok, kataru różnego pochodzenia, a takż…

18.40 

Zastosowanie Abtei ekstrakt z pestek dyni plus żurawina i selen kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Abtei ekstrakt z pestek dyni plus żurawina i selen kapsułki (Opakowanie: 30 szt.) to suplement diety opracowany z myślą o wzmocnieniu oraz wsparciu prawidłowego funkcjonowania układu moczowego. Abtei ekstrakt z pestek dyni plus żurawina i selen kapsułki (Opakowanie: 30 szt.) zawiera w swoim składzie ekstrakt z pestek dyni, koncentrat z żurawiny, witaminę…

26.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief