Konsultacja merytoryczna:

Anastrin

Anastrozol, substancja czynna leku Anastrin, należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Hamuje on działanie aromatazy – enzymu biorącego udział w syntezie żeńskich hormonów płciowych, takich jak estrogeny. W wyniku działania anastrozolu zmniejsza się stężenie estrogenów we krwi.

Anastrin jest stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie chorych na raka piersi, u których stwierdzono w guzie obecność receptora estrogenowego.

Jaki jest skład Anastrin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anastrozol.

Inne składniki leku to:

Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna
Laktoza bezwodna
Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
Magnezu stearynian
Celuloza mikrokrystaliczna
Krzemionka koloidalna bezwodna

Otoczka:
Opadry 04F58804 White:
Hypromeloza 15 cps
Makrogol 6000

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anastrin – jak stosować ten lek?

Anastrin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Zazwyczaj stosowana dawka leku Anastrin, to 1 tabletka raz na dobę.
• Lek należy zażywać regularnie o tej samej porze.
• Tabletkę należy połknąć w całości i popić wodą.
• Lek można zażywać z pokarmem lub bez pokarmu.
• Lek należy przyjmować tak długo, jak zaleci lekarz. Stosowanie leku jest długotrwałe, może trwać nawet kilka lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anastrin – czy mogę spożywać alkohol?

Anastrin można zażywać z pokarmem lub bez pokarmu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anastrin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza farmaceuty.

Stosowanie leku w ciąży i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jest mało prawdopodobne, aby lek zaburzał zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Niemniej jednak u osób zażywających lek występowały przypadki osłabienia i senności. Jeżeli takie objawy utrzymują się, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Ulotka Anastrin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anastrin 1 mg tabletki powlekane (Anastrozolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anastrin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anastrin 1 mg tabletki powlekane (Anastrozolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Anastrin?

Cena Anastrin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anastrin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anastrin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Olimp Chela-Mag B6 kapsułki (Opakowanie: 30 )Olimp Chela-Mag B6 kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z magnezem i witaminą B6, które wpływają pozytywnie na ogólne funkcjonowanie organizmu: zmniejszają uczucie zmęczenia i wyczerpania, wspierają funkcjonowanie układów: sercowo-naczyniowego oraz nerwowego.
Efekt działania Olimp Chela-Mag B6 kapsułki (Opakowanie: 30 )Olimp Chela-Mag B6 kapsułki (Opakowanie: 30 ) zawiera chelat aminokwasowy magnezu o właściwościach hipoalergicznych…

20.24 

Zastosowanie NeoCapsiderm (Opakowanie: 30 g)NeoCapsiderm (Opakowanie: 30 g) to rozgrzewająca maść, która zmniejsza uczucie dyskomfortu oraz bólu w rejonie kręgosłupa, mięśni i stawów. Świetnie nadaje się do stosowania przy energetyzującym masażu. Zmniejsza zmęczenie i łagodzi zakwasy.Efekt działania NeoCapsiderm (Opakowanie: 30 g)NeoCapsiderm (Opakowanie: 30 g) może być stosowany przy przemęczeniu, nadmiernym wysiłku fizycznym czy u osób starszych…

10.79 

Zastosowanie Vizik krople na zmęczone i suche oczy (Opakowanie: 10 ml)Vizik krople na zmęczone i suche oczy (Opakowanie: 10 ml) to krople do oczu przeznaczone dla osób odczuwających dyskomfort związany z suchymi i zmęczonymi oczami, wpływający korzystnie na prawidłowe nawilżenie oka.

Produkt zalecany jest dla osób często pracujących przed ekranem lub monitorem, szczególnie w przypadku korzystania ze…

24.99 

Zastosowanie Elektrolity truskawka saszetki (Opakowanie: 7 )Elektrolity truskawka saszetki (Opakowanie: 7 ) to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania w przypadku biegunek o różnym podłożu. Preparat dostarcza niezbędnych elektrolitów, które umożliwiają stanięcie na nogi oraz zmniejszają ryzyko odwodnienia organizmu.

Efekt działania Elektrolity truskawka saszetki (Opakowanie: 7 )Elektrolity truskawka saszetki (Opakowanie: 7 ) zawiera wszystkie elektrolity obecne w organizmie człowieka: sód, potas, chlorki. W trakcie biegunki…

11.30 

Zastosowanie Weleda olejek do pielęgnacji dla kobiet w ciąży (Opakowanie: 10 ml)Ciąża zmienia życie kobiety. Zachodzące w jej organizmie zmiany hormonalne wpływają na zmianę stanu skóry. Ciało poddawane jest licznym naturalnym przemianom. Olejek do pielęgnacji ciała dla kobiet w ciąży jest najwyższej jakości naturalnym produktem, skutecznie chroniącym skórę przed wysuszeniem. Jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu rozstę…

8.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief