Anastrozole Eugia

Anastrozole Eugia to lek, który zawiera substancję czynną anastrozol. Jest to silny niesteroidowy inhibitor aromatazy, który hamuje wytwarzanie estronu i estradiolu, co prowadzi do zmniejszenia stężenia estrogenów w surowicy. Lek jest stosowany w leczeniu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, u których stwierdzono obecność receptora estrogenowego w guzie. Anastrozole Eugia jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje o leku Anastrozole Eugia z ulotki dla pacjenta. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania (kompletna ulotka leku i charakterystyka produktu w pliku PDF) oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Anastrozole Eugia i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Anastrozole Eugia zawiera substancję czynną zwaną anastrozolem. Anastrozol należy do grupy leków nazwanych inhibitorami aromatazy. Lek Anastrozole Eugia jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Lek Anastrozole Eugia hamuje działanie aromatazy – enzymu biorącego udział w syntezie żeńskich hormonów płciowych, takich jak estrogeny. Następuje to w wyniku hamowania działania substancji (enzymu), nazywanego aromatazą.

Jaki jest skład Anastrozole Eugia, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest anastrozol. Każda tabletka powlekana zawiera 1 mg anastrozolu.

– Substancje pomocnicze to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon (K-30), magnezu stearynian
Otoczka tabletki (White colour): hypromeloza 2910 (6mPas), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anastrozole Eugia – jak stosować?

Lek Anastrozole Eugia należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
– Zalecana dawka leku to jedna tabletka raz na dobę.
– Lek należy zażywać regularnie, każdego dnia o tej samej porze.
– Tabletkę należy połknąć w całości, popijając wodą.
– Lek Anastrozole Eugia można zażywać́ przed, w trakcie lub po spożyciu posiłku.

Lek Anastrozole Eugia należy przyjmować tak długo, jak zaleci lekarz lub farmaceuta. Leczenie lekiem jest długotrwałe, może trwać nawet kilka lat. W przypadku wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Anastrozole Eugia, nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anastrozole Eugia – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Anastrozole Eugia można zażywać́ przed, w trakcie lub po spożyciu posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anastrozole Eugia w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku Anastrozole Eugia podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.
Należy przerwać stosowanie leku Anastrozole Eugia i skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę.
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Anastrozole Eugia

Eugia Pharma (Malta) Ltd.

Ulotka Anastrozole Eugia – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Anastrozole Eugia przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Anastrozole Eugia, 1 mg, tabletki powlekane (Anastrozolum)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 260.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anastrozole Eugia m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anastrozole Eugia, 1 mg, tabletki powlekane (Anastrozolum)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 260.02 KB

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Anastrozole Eugia w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Anastrozole Eugia

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anastrozole Eugia? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Anastrozole Eugia. Podziel się doświadczeniami na forum.