Atrozol

Działanie i wskazania

Anastrozol, substancja czynna leku Atrozol, należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Oznacza to, że anastrozol hamuje działanie aromatazy, enzymu wpływającego na stężenie estrogenów (żeńskich hormonów płciowych).

Lek Atrozol jest stosowany:
• w leczeniu uzupełniającym u pacjentek po menopauzie z wczesnym stadium zaawansowania raka piersi z receptorami dla hormonów;
• w leczeniu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie.

Wykazano też skuteczność leczenia pacjentek, u których stwierdzono pozytywną odpowiedź kliniczną na leczenie tamoksyfenem pomimo braku receptorów estrogenowych w guzie.

Atrozol cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Atrozol:

 • cena leku Atrozol (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
 • interakcje leku Atrozol z innymi lekami
 • lista leków refundowanych oraz leków 75+
 • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Atrozol - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest anastrozol.
Jedna tabletka zawiera 1 mg anastrozolu.

Inne składniki rdzenia tabletki to: laktoza jednowodna, powidon, sodu glikolan skrobi, magnezu stearynian.

Składniki otoczki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol 3350, lak glinowy z żółcienią chinolinową [E104], tlenek żelaza żółty [E172].

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Zazwyczaj stosuje się jedną tabletkę (1 mg anastrozolu) raz na dobę.

Tabletkę należy zażywać codziennie o tej samej porze. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.

Nie jest konieczne dostosowanie dawki u pacjentek w podeszłym wieku, pacjentek z lekkimi zaburzeniami czynności wątroby lub lekkimi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek. Nawet w razie poprawy samopoczucia nie przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej dawki niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub
farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie mają wpływu na działanie leku Atrozol.

Uwaga! Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków i jest bardzo niebezpieczne. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza, jeżeli pacjentka stwierdza lub podejrzewa ciążę. Nie należy karmić piersią w czasie stosowania leku. Anastrozol jest stosowany jedynie w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Ocena i opinie pacjentów o Atrozol - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

2 OPINIE O LEKU

 1. Biore atrozol 5 lat mam nadzieje ze to juz koniec!bo spustoszenie w organizmie okropne! Porazenie konczyn ,lacznie z ciesnia nadgarstkow jedna zoperowalam druga nie ma sensu, wlosy to sa gorsze jak po chemii!!! Makbra ale raka nie ma przerzutow tez wiec cierpie i biore, ale nie wiem czy po przestaniu sie zacznie regenerowac to co sie popsulo?!?!?!

 2. ATROZOL stosuję dopiero od kilku miesięcy, ale większość skutków ubocznych zaliczam już od samego początku. Przede wszystkim przerażające mnie obrzęki nóg i dłoni oraz towarzyszące im bóle i sztywność stawów. Poza tym powróciły uderzenia gorąca i ogólne osłabienie. Męczy mnie bardzo na co dzień brak kondycji, pojawiający się nawet podczas zwykłego spaceru . Nie wiem, co jeszcze mnie dotknie, bo przede mną aż 5 lat stosowania tego medykamentu. Mam dopiero 62 lata i chodzenie przy „balkoniku” nie mieści mi się na razie w głowie. Czy zatem z moimi dolegliwościami, spowodowanymi braniem tego leku, można w jakiś sposób walczyć? Czy można je zminimalizować chociażby, bo o wykluczeniu całkowitym nawet nie marzę ?
  ATROZOL w moim przypadku to kontynuacja leczenia po przebytej operacji raka piersi i chemioterapii. Nie wiem, a raczej boje się, powiedzieć o tych uciążliwych skutkach lekarzowi, z obawy o zaniechanie leczenia. Lub zamianę specyfiku na jakiś inny, słabszy . Wolę juz chyba cierpieć!
  Koral227

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here