Konsultacja merytoryczna:

Benzydamine neo-angin forte

Lek Benzydamine neo-angin forte zawiera substancję czynną o nazwie chlorowodorek benzydaminy i należy do grupy zwanej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo (przeciwzapalnie).

Lek Benzydamine neo-angin forte jest wskazany do stosowania u dorosłych w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła z towarzyszącymi typowymi objawami stanu zapalnego, takimi jak ból, zaczerwienienie lub obrzęk w jamie ustnej i gardle.

Jaki jest skład Benzydamine neo-angin forte, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek.
1 ml aerozolu do stosowania w jamie ustnej, roztworu zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku. Pojedyncza dawka aerozolu (0,17 ml) zawiera 0,51 mg benzydaminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
Glicerol 85%
Etanol 96%
Makrogologlicerolu hydroksystearynian
Metylu parahydroksybenzoesan (E 218)
Sacharyna sodowa (E 954)
Sodu wodorowęglan (do ustalenia pH)
Aromat wiśniowy
Woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Benzydamine neo-angin forte – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według
zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Benzydamine neo-angin forte jest przeznaczony do stosowania w jamie ustnej i gardle. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Lek Benzydamine neo-angin forte stosuje się na ogół od 2 do 6 razy na dobę (nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny): od 2 do 4 dawek na podanie.

O ile lekarz nie przepisał innych dawek, u pacjentów w podeszłym wieku należy stosować dawki zalecane dla dorosłych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki lub przypadkowego połknięcia dużej ilości leku Benzydamine neo- angin forte, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku przedawkowania, można wywołać wymioty jako pierwszy środek pomocy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Benzydamine neo-angin forte – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Benzydamine neo-angin forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Benzydamine neo-angin forte nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Ulotka Benzydamine neo-angin forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Benzydamine neo-angin forte, 3 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Benzydamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 159.89 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Benzydamine neo-angin forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Benzydamine neo-angin forte, 3 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Benzydamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 181.41 KB

Cena - ile kosztuje Benzydamine neo-angin forte?

Cena Benzydamine neo-angin forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Benzydamine neo-angin forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Benzydamine neo-angin forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz