Konsultacja merytoryczna:

Benzydamine Mylan

Benzydamine Mylan zawiera substancję czynną benzydaminy chlorowodorek należący do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, czyli NLPZ.

Benzydaminy chlorowodorek działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo (w stanie zapalnym).

Lek stosowany jest w leczeniu bolesnych zmian w jamie ustnej i gardle:
• owrzodzenia jamy ustnej;
• ząbkowanie;
• ból gardła;
• bolesność języka lub dziąseł;
• dyskomfort związany z protezami dentystycznymi;
• na zalecenie lekarza jest on także stosowany w celu złagodzenia uczucia dyskomfortu związanego z zabiegami dentystycznymi.

Jaki jest skład Benzydamine Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek w stężeniu wynoszącym 0,15% (m/v). Po każdym rozpyleniu leku Benzydamine Mylan uwalnianych jest około 270 mikrogramów benzydaminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), glicerol, etanol 96% (patrz punkt 2 ulotki „Benzydamine Mylan zawiera metylu parahydroksybenzoesan i etanol”), sodu wodorowęglan, polisorbat 20, sacharyna sodowa (E 954) i olejek eteryczny miętowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Benzydamine Mylan – jak stosować ten lek?

Nie stosować benzydaminy chlorowodorku do oczu lub w pobliżu oczu. W razie przedostania się aerozolu do oczu, należy niezwłocznie przemyć je zimną wodą.

Dorośli, młodzież i osoby w podeszłym wieku
Zalecana dawka to cztery do ośmiu rozpyleń na bolesne miejsce co 1,5-3 godziny.

Dzieci w wieku 6-12 lat
Zalecana dawka to cztery rozpylenia na bolesne miejsce co 1,5-3 godziny.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat
Zalecana dawka to jedno rozpylenie na 4 kilogramy masy ciała, maksymalnie do 4 rozpyleń na bolesne miejsce co 1,5-3 godziny. Nie stosować u dzieci, które nie są w stanie wstrzymać oddechu w czasie rozpylania aerozolu.

Jeśli objawy nasilą się lub nie nastąpi poprawa w ciągu 3 dni, należy zgłosić się do lekarza. Nie należy stosować tego leku dłużej niż przez 7 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Jak stosować aerozol
1. Aby zastosować aerozol, należy zdjąć białą nasadkę i przytrzymać butelkę w pozycji pionowej.
2. Używając aerozolu po raz pierwszy, należy przygotować (załadować) pompkę dozującą. Końcówkę aplikatora należy trzymać z dala od twarzy. Mocno naciskać biały tłoczek do chwili, gdy z końcówki aplikatora aerozolu uwolniona zostanie delikatna mgiełka. Teraz aerozol jest gotowy do użycia.
3. Należy skierować końcówkę aplikatora na bolesne miejsce w jamie ustnej lub gardle i płynnym, szybkim ruchem nacisnąć tłoczek, starając się podczas każdego rozpylenia wcisnąć pompkę do końca i zdejmując palec z pompki pomiędzy rozpyleniami. Jedno naciśnięcie to jedno rozpylenie. Podczas rozpylania aerozolu należy wstrzymać oddech.
4. Po pożądanej liczbie rozpyleń należy przetrzeć chusteczką końcówkę aplikatora. To zapobiega jego zablokowaniu.
5. Nałożyć nasadkę z powrotem. Dzięki temu uniknie się przypadkowego rozpylenia aerozolu.
6. Jeśli końcówka aplikatora zablokuje się, nie wolno jej niczym przepychać. Należy zwrócić aerozol farmaceucie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania zbyt dużej dawki lub przypadkowego połknięcia dużych ilości leku należy niezwłocznie zgłosić się po poradę do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Benzydamine Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy stosować leku Benzydamine Mylan bezpośrednio przed jedzeniem lub piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Benzydamine Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować tego leku, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Ulotka Benzydamine Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Benzydamine Mylan 0,15% (m/v), aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Benzydamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 178.68 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Benzydamine Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Benzydamine Mylan 0,15% (m/v), aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Benzydamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 133.47 KB

Cena - ile kosztuje Benzydamine Mylan?

Cena Benzydamine Mylan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Benzydamine Mylan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Benzydamine Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Balneum Intensiv krem (Opakowanie: 75 ml)Sucha skóra bywa bardzo problematyczna w pielęgnacji. Jej nawilżenie jest tak samo ważne, jak i skomplikowane. Doskonałym produktem jest Balneum Intensiv krem (Opakowanie: 75 ml), który zalecany jest do szczególnie problematycznej, przesuszonej skóry, również w przypadku alergii czy też łuszczycy. Produkt ten jest emulsją o wysokiej zawartości lipidów, dzięki czemu ma działanie…

76.99 

Zastosowanie Apacare Repair Żel reminalizacja szkliwa (Opakowanie: 30 ml)Apacare Repair Żel reminalizacja szkliwa (Opakowanie: 30 ml) remineralizuje szkliwo zębów i odbudowuje je zapobiegając rozwojowi próchnicy. Tworzy na szkliwie powłokę z warstwą ochronną, dzięki czemu wzmacnia barierę przed wszelkimi bakteriami, osadzaniem się płytki nazębnej przywracając jednocześnie blask i wysoki połysk. Znacznie redukuje wrażliwość zębów, zabija zalążki pró…

38.27 

Zastosowanie Lactulosum Polfarmex (Opakowanie: 150 ml)Lactulosum Polfarmex (Opakowanie: 150 ml) jest produktem leczniczym wykazującym działanie przeczyszczające. Preparat ogranicza proces gnilny w jelitach i jednocześnie pobudza perystaltykę jelit.
Preparat może być przyjmowany przez osoby doświadczające problemów z występowaniem zaparć, także o charakterze przewlekłym.
Produkt wskazywany jest do przyjmowania także w przypadku występowania problemów z osłabioną perystaltyką jelit…

8.99 

Zastosowanie B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) wyróżnia się wykorzystaniem wysokiej jakości substancji bez ukrytych dodatków. Jest to preparat hipoalergiczny, który zapewnia najwyższą jakość mikroskładników odżywczych. Gwarantuje także optymalne przyswajanie ich przez układ trawienny oraz maksymalną tolerancję u osób wrażliwych oraz alergików.
Osoby obciążone stresem, a także…

205.19 

Zastosowanie Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 )Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 ) to suplement diety zawierający witaminę D. Wpływa na odporność organizmu oraz na zdrowie zębów i kości. Zalecany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

Efekt działania Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 )Bioaron Witamina D 400 j.m. kapsułki (Opakowanie: 90 ) zawiera bardzo dużą dawkę witaminy D…

16.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief