INALDIN Gardło

INALDIN Gardło to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną benzydaminę. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który działa miejscowo, łagodząc stan zapalny i ból oraz znieczulając błony śluzowe. Wskazaniem do jego stosowania jest leczenie objawów związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła, takich jak ból, obrzęk i zaczerwienienie. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku INALDIN Gardło. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

INALDIN Gardło MAX zawiera benzydaminę, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa przeciwbólowo i zmniejsza obrzęk (stan zapalny). INALDIN Gardło MAX jest stosowany u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła (ból, zaczerwienienie, obrzęk) lub podrażnieniami błony śluzowej jamy ustnej lub gardła.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład INALDIN Gardło, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek.

INALDIN Gardło, aerozol
Jeden mililitr leku INALDIN Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku, co odpowiada 1,34 mg benzydaminy.
Jedna dawka aerozolu (0,17 ml) zawiera 255 mikrogramów benzydaminy chlorowodorku, co odpowiada 228 mikrogramów benzydaminy.

Pozostałe składniki to: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), sodu cyklaminian (E 952), glicerol (E 422), sodu wodorowęglan, polisorbat 80, etanol 96%, aromat mięty pieprzowej [zawierający olejek mięty pieprzowej, etanol, mentol], kwas fosforowy stężony (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

INALDIN Gardło, tabletki do ssania
Każda tabletka do ssania zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: mannitol (E 421), kwas cytrynowy, hypromeloza, aromat mięty pieprzowej [zawierający naturalny aromat mięty pieprzowej, maltodekstrynę kukurydzianą, skrobię modyfikowaną kukurydzianą E 1450], aspartam (E 951), błękit patentowy V (E 131), żółcień chinolinowa (E 104), magnezu stearynian.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu INALDIN Gardło – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka:

INALDIN Gardło, aerozol
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: od 4 do 8 dawek aerozolu od 2 do 6 razy na dobę; nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 4 dawki aerozolu od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny.
Dzieci w wieku poniżej 6 lat: 1 dawka aerozolu na 4 kg masy ciała od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny. Bez względu na masę ciała, jednorazowo nie należy stosować więcej niż 4 dawki aerozolu.
Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności zmiany dawkowania.
Nie należy stosować leku INALDIN Gardło dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

INALDIN Gardło, tabletki do ssania
Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 tabletka do ssania 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku 6 lat i powyżej: dawkowanie jak u osób dorosłych.
Nie zaleca się stosowania leku INALDIN Gardło w postaci tabletek do ssania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Nie należy stosować leku INALDIN Gardło dłużej niż 7 dni bez zalecenia przez lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie leku INALDIN Gardło jest mało prawdopodobne. Nie powinny wystąpić objawy toksyczności, nawet jeśli lek zostanie połknięty przypadkowo w ilościach większych niż zalecana dawka. Jednak jeśli pacjent zastosuje większą niż zalecana dawkę leku i wystąpią u niego objawy takie jak pobudzenie, drgawki, pocenie się, zaburzenia równowagi i koordynacji (np. nieskoordynowane ruchy), drżenie lub wymioty, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania INALDIN Gardło – czy mogę spożywać alkohol?

Wkrótce po przyjęciu leku może wystąpić uczucie drętwienia w jamie ustnej lub gardle. Należy unikać jedzenia i picia do czasu ustąpienia uczucia drętwienia.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować INALDIN Gardło w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Leku INALDIN Gardło nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego INALDIN Gardło

Bausch Health Ireland Limited

Ulotka INALDIN Gardło – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka INALDIN Gardło przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat INALDIN Gardło m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność INALDIN Gardło w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę INALDIN Gardło

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz INALDIN Gardło? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o INALDIN Gardło. Podziel się doświadczeniami na forum.