Nagardlan

Nagardlan to aerozol skomponowany z naturalnych składników - olejów roślinnych, olejków z rokitnika i nagietka oraz z ekstraktu z rozmarynu. Jest to skuteczny środek łagodzący ból i podrażnienia gardła spowodowane działaniem niekorzystnych czynników. Stosowany jest w celu łagodzenia stanów zapalnych gardła oraz podrażnień jamy ustnej oraz błony śluzowej gardła. Produkt jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Nagardlan. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Nagardlan zawiera substancję przeciwzapalną do stosowania w jamie ustnej i gardle. Lek Nagardlan zawiera benzydaminy chlorowodorek, który stosuje się w objawowym leczeniu bólu i podrażnienia w jamie ustnej i gardle.

Lek Nagardlan jest roztworem gotowym do użycia i stosuje się go w postaci nierozcieńczonej do płukania jamy ustnej i gardła. W przeważającej większości przypadków leczenie lekiem Nagardlan ostrych objawów zapalenia trwa jedynie kilka dni.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Nagardlan, jakie substancje zawiera?

− Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek. 1 mL roztworu zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku.

− Pozostałe składniki to: metylu parahydroksybenzoesan (E 128), etanol (96%), glicerol (85%), sodu wodorowęglan, kwas solny rozcieńczony (37%) (do ustalenia pH), polisorbat 20, sacharyna sodowa, woda oczyszczona, aromat mięty pieprzowej (zawiera: propylenowy glikol (E 1520), ekstrakty aromatyczne), żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy V 85% (E 131).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Nagardlan – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Zalecana dawka to 2-3 razy na dobę (po posiłku).

Za pomocą miarki odmierzyć 15 mL nierozcieńczonego roztworu i w przypadku stanu zapalnego jamy ustnej płukać przez 20-30 sekund jamę ustną oraz jeśli stan zapalny występuje w gardle, płukać tyle samo czasu gardło.

W przypadku silnego bólu częstsze (do 5 razy na dobę) stosowanie leku jest bezpieczne.

W przeważającej większości przypadków leczenie lekiem Nagardlan ostrych objawów zapalenia trwa jedynie kilka dni.
W większości przypadków cel terapeutyczny, jakim jest ustąpienie objawów zapalenia i ustąpienie bólu, zwłaszcza podczas połykania, osiągany jest w ciągu pierwszych 2-4 dni leczenia.

Nie ma obaw dotyczących przedłużonego stosowania w przypadkach zapalenia jamy ustnej występujących podczas radioterapii. Niemniej jednak należy przeanalizować specjalne ostrzeżenia dotyczące długotrwałego leczenia, ponieważ może ono wpływać na prawidłową florę bakteryjną jamy ustnej, a stosowanie przez dłuższy czas może prowadzić do uczulenia.

Nie stosować roztworu do płukania jamy ustnej i gardła ciągle przez okres dłuższy niż 7 dni, z wyjątkiem sytuacji, kiedy takie zalecenie wyda lekarz lub stomatolog.

Pacjenci w podeszłym wieku
Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku. Jeśli stomatolog lub lekarz nie zalecą inaczej, należy stosować dawkowanie jak u pacjentów dorosłych.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Niezamierzone połknięcie niewielkiej ilości leku nie jest szkodliwe.

W przypadku nieprawidłowego użycia (tj. połknięcia większej ilości leku Nagardlan) mogą wystąpić działania niepożądane takie jak: wymioty, ból brzucha, zaburzenia snu, niepokój, lęk, drgawki, ataksja, gorączka, tachykardia i ewentualne zaburzenie czynności ośrodka oddechowego.

W razie połknięcia nadmiernej ilości leku lub przypadkowego połknięcia dużej ilości leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pierwszym krokiem w postępowaniu jest podjęcie próby wywołania wymiotów. Leczenie objawowe jest zalecane w przypadku wystąpienia objawów zatrucia (np. wspomaganie oddychania, usuwanie toksyn przez płukanie żołądka itp.).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nagardlan – czy mogę spożywać alkohol?

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Nagardlan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna stosować lek Nagardlan.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Nagardlan

Aristo Pharma Sp. z o.o.

Ulotka Nagardlan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Nagardlan przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nagardlan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Nagardlan w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Nagardlan

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nagardlan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Nagardlan. Podziel się doświadczeniami na forum.